• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým St.žáci Ml.žáci St.přípr. Ml.přípr. Školička a dívky SG

  Titul bere po 13 letech Parcelona (7. 1. 2023)


  Vítězný tým Parcelony

  Po 13 letech se na pomyslný fotbalový trůn v Lipencích vrátila Parcelona. Tým Babies, který vyhrál poslední dva ročníky Novoročního turnaje lipeneckých čtvrtí hraného jako Memoriál Pepy Vejvody, se tak zlatého hat-tricku nedočkal.

  Historicky nejúspěšnější mužstvo Lipe Boys (6 vítězství) však drží pozoruhodnou sérii. V základní hrací době neprohrálo už deset let. Naposledy ve finále v roce 2013 s Bambouzkem 0:1. Poslední tři ročníky však Lipe Boys dvakrát prohráli na penalty v semifinále a jednou ve finále. Jejich poslední titul je starý už pět let.

  Zápasy ve skupinách: Parcelona měla dvakrát namále
  Jeden z historicky nejúspěšnějších týmů Parcelona se do soutěže vrátila po dvou letech. Loni mužstvo prostě nesložila. Hned v úvodu prvního zápasu proti Beverly však měla namále. Viky "Taška" z Beverly se po kolmici od Vládi Halgaše prosmýkl před brankáře Faitha Adubofoura a svou snahu o přesné umístění přehnal. Netrefil branku. Vysloužil si za to titul Největší kopyto, přestože pak dal v průběhu turnaje tři góly a byl nejlepším střelcem svého týmu.

  Byl to možná jeden z klíčových okamžiků zápasu. Protože za chvíli se protáhl kolem levé lajny Míša Doubek a s přehledem zavěsil k tyči. Parcelona pak přidala gól, ale tým Beverly vyrovnal. Jenže nakonec se radovala Parcelona z vítězství 4:2 a udělala první krok na cestě k trůnu.


  Matt Winters si položil brankáře Lipe Boys Radka Činovce a pak lehce dloubl míč do branky. Jeho gól však na vítězství nestačil, Four Inner prohráli 1:2

  Beverly pak prohrálo ještě s Lipe Boys 1:2 a už bylo jasné, že se do semifinále nedostane a loňské stříbro neobhájí. Parcelona pak dostala nátěr od Lipe Boys 4:1 a netrpělivě čekala na výsledek posledního zápasu mezi Beverly a Four Inner (mužstvo cizinců, dříve Foreigners). Kdyby Four Inner vyhráli, jdou do semifinále oni. Jenže prohráli 3:4 a mezi poslední čtyři šla Parcelona.

  Ve druhé skupině byl odstup prvních dvou týmů výrazný. Babies se skórem 13:2 a sedmi body skončili na prvním místě, Bambouzek se stejným počtem bodů a horším skóre 7:4 šel do semifinále ze druhého místa. Ptáci porazili trenéry 3:2 a skončili třetí.


  Petr "Máca" Macků dává gól Ptákům

  Boje o umístění: Parcelona vyhrála dvakrát na penalty
  Tým Beverly ve druhé fázi turnaje dvakrát vyhrál a obsadil 5. místo, hned za ním Four Inner, kteří se ani napotřetí nedostali do semifinále. Odnesli si aspoň trofej pro nejlepšího brankáře, Davide Ricciardi ukázal, že mu malá branka svědčí daleko víc než velká. Ptáci nezopakovali své vítězství nad Trenéry a skončili poslední.


  Davide Ricciardi z Four Inner kryje míč. Za svůj výkon dostal cenu pro nejlepšího brankáře

  Semifinále byla odlišná. Lipe Boys přejeli Bambouzek 6:1 a čekali na svého finálového soupeře. Obhájci Babies hráli s Parcelonou 0:0 a následovaly penalty. V prvních třech sériích všichni dali. Ve čtvrté, rozhodující, Honza "Krbeček" Kerbach z Parcelony proměnil, pak se k míči postavil Yoni Girardey z Babies a napálil míč do břevna. Pouť Babies za obhajobou skončila.


  Yoni Girardey nastřeluje břevno, míč se odrazil před brankovou čáru a pryč, do finále šla Parcelona

  V utkání o 3. místo měl navrch Babies, jejich náskok se vyšplhal až na 4:0 a prakticky bylo po zápase. Teprve v závěru Bambouzek snížil na 4:2.

  Finále bylo proti loňské kanonádě (sedm gólů) na góly dost chudé. Parcelona dlouho vedla 1:0 a soustředila se na poctivé bránění. Chvíli před koncem však Pavel Hašek tečoval střelu svého spoluhráče a šlo se zase do penalt.

  Ty byly ještě dramatičtější než v semifinále. Ve druhé sérii Honza "Johny" Machačný nedal, ale vzápětí Faith Adubofour z Parcelony také ne. Rozhodlo se až ve 4. sérii a vzali to na sebe brankáři. Radek "Čína" Činovec nedal, Míša Doubek ho vychytal. Pak si role obrátili a Míša poslal svůj tým po 13 letech za pohárem.
  Míša Doubek vyráží střelu svého protivníka Radka Činovce...


  ... a pak Míša Doubek proměňuje rozhodující penaltu

  Výsledky turnaje


  Skupina A - Vlasty Hvězdy
  1. Lipe Boys 8:3 9 b.
  2. Parcelona 6:7 4 b.
  3. Beverly 7:9 3 b.
  4. Four Inner 5:7 1 b.

  Skupina B - Karla Říhy
  1. Babies 13:2 7 b.
  2. Bambouzek 7:4 7 b.
  3. Ptáci 3:9 3 b.
  4. Trenéři 4:12 0 b.

  Malé semifinále
  Beverly - Trenéři 3:2
  Four Inner - Ptáci 2:1

  O 7. mí­sto
  Trenéři - Ptáci 4:0

  O 5. mí­sto
  Beverly - Four Inner 3:0

  Semifinále
  Lipe Boys - Bambouzek 6:1
  Parcelona - Babies 1:0 na penalty

  O 3. mí­sto
  Bambouzek - Babies 2:4

  Finále
  Lipe Boys - Parcelona 1:2 na penalty

  Celkové pořadí­
  (v závorce předloňské umí­stění­)
  1. Parcelona (-)
  2. Lipe Boys (3.)
  3. Babies (1.)
  4. Bambouzek (4.)
  5. Beverly (2.)
  6. Foreigners (5.)
  7. Trenéři (6.)
  8. Ptáci (8.)

  Smolař turnaje alias Největší kopyto
  Viky "Taška" (Beverly)
  Nejstarší­ hráč
  Vláďa "Halgy" Halgaš (Beverly) 50 let

  Nejmladší­ hráč
  Filip Hendrych (Trenéři) 15 let

  Nejlepší­ brankář
  Davide Ricciardi (Four Inner)

  Nejlepší­ střelec
  Pavel Hašek (Lipe Boys) - 8 gólů

  Nejužitečnější­ hráč
  Ondra Holub (Babies)

  Historičtí­ ví­tězové
  (proklikněte si jednotlivý rok na článek)
  2023 - Parcelona
  2022 - Babies
  2020 - Babies
  2018 - Lipe Boys
  2017 - Lipe Boys
  2016 - Lipe Boys
  2015 - Lipe Boys
  2014 - Lipe Boys
  2013 - Bambouzek
  2012 - Lipe Boys
  2011 - Bambouzek
  2010 - Parcelona
  2009 - Beverly
  2008 - Beverly
  2007 - Beverly
  2006 - Parcelona
  2005 - Parcelona
  (jkl)

  Fotogalerie
  Návod na prohlížení: další fotka se zobrazí poté, co kliknete na nápis "další" nebo jen na jakékoli místo na fotce. Komu nestačí toto minialbum, větší fotky najde ZDE