• Rozpis sezóny
 • Výsledky
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým C tým Žáci Přípravky Předpřípravka Články St. garda

  Selhání Beverly, hat-trick Lipe Boys (10. 1. 2016)


  Tým Lipe Boys, který zvítězil potřetí za sebou

  Králem Lipenců jsou opět Lipe Boys. V Novoročním turnaji liupeneckých čtvrtí, který se hraje jako Memoriál Pepy Vejvody, zvítězili už počtvrté, z toho potřetí za sebou. Letos však byla jejich cesta za titulem nejkomplikovanější a ani oni sami v něj před posledním zápasem nevěřili.

  Protože se přihlásilo jen sedm týmů, hrálo se systémem každý s každým. Mimochodem - bylo to po 11 letech. Naposledy se bez play-off hrálo v roce 2005, kdy bylo jen šest účastníků. Tehdy vyhrála Parcelona. (více zde) Letos byl tedy turnaj opět bez Kazína a nesešla se ani Lipenecká Verbež. Hasiči a Járin už nehrají třetím rokem. Škoda...  Soutěž tak trochu postrádala napětí play-off, i když byla velmi vyrovnaná a do poslední chvíle bylo o co hrát. Nikdo turnajem neprošel bez porážky. Největší favorit a obhájce titulu, tým Lipe Boys ztratil pět bodů a neměl vývoj ve svých rukách. Naopak staříci z Beverly, od nichž už nikdo moc nečekal, Lipe Boys porazili a po čtyřech zápasech byli bez ztráty bodu. K vítězství v memoriálu a návratu na trůn po čtyřech letech jim chyběl jeden bod ze dvou zápasů.

  Jenže borci z Beverly prohráli jak s Parcelonou, tak v posledním zápase turnaje s Babies, přestože vedli 1:0 a všchno jim hrálo do karet. Dominik "Haus" Šalamoun však z trestňáku vyrovnal a po změně stran po zaváhání obrany Beverly Michal Krůta poslal Babies do vedení. Tým Beverly vsadil vše na jednu kartu a útočil i brankář Jirka "Háza" Havlíček. Jenže toho využil Tomáš Landa a lobem z vlastní poloviny do prázdné branky zatloukl poslední hřebík do rakve nadějí Beverly.  Babies, kteří po zranění svých hráčů dohrávali jen s jedním náhradníkem na střídání, tak vyválčili nejen bronzovou příčku, ale i motivační sud piva, který jim před posledním zápasem slíbili Lipe Boys. Ti už mohli jen sledovat, jak se bude jejich osud vyvíjet.

  Horším skóre skončila na 4. pozici Parcelona a je to pro ni nejlepší umístění od posledního vítězství v roce 2010. Skvělým výkonem v jejím dresu na sebe upoutal Mára Vokurka, který byl i nejlepším střelcem týmů s 3 góly. Zdatně mu sekundoval Daniel Čech - ve hře i při střelbě (2 góly).

  Pátý skončil Bambouzek, který tak od triumfu v roce 2011 a 2013 padá tabulkou dolů, především proto, že se nedaří bývalému vrchnímu kanonýrovi Robinovi Poulovi. Tentokrát nedal ani jeden gól (!).

  Na šestém místě najdeme Ptáky, kteří měli ve svém středu jak nejstaršího hráče Květu Ovesného, tak nejmladšího Fandu Moidla, jemuž bude letos teprve šest let (dal dokonce Bambouzku jeden gól z penalty). Otázkou je, jestli je to dobře, protože hrozí zranění, a jestli by dolní hranice věku neměla být limitována zhruba 14 lety, kdy kluci hrají za starší žáky nebo mladší dorost.

  Sedmá příčka zbyla na Těžký kalibry, což byl tým složený z mladších dorostenců. Nehráli špatně, ale doplatili na neproměňování i těch nejvyloženějších šancí. Ale což, budoucnost mají ještě před sebou. V podobné pozici byli nedávno Babies - a dnes jsou na stupních vítězů.

  Nejlepšími střelci byli Dominik "Haus" Šalamoun (Babies) a Pepa "Pepino" Vladyka (Lipe Boys) se šesti góly, takže po skončení zápasů rozhodoval o titulu penaltový rozstřel. V něm byl úspěšnější Haus.

  Celkově se až na jedno extempore turnaj vydařil, hlavně díky obětavosti hasičů, kteří opět postavili vytápěné stany a starali se o občerstvení. A dík za věcné (spíš tekuté) ceny patří Jirkovi Vopršalovi.

  A rozhodčí? Ti byli zatím nejvýše nasazeni. Pánové Patrik Tomšů a Miroslav Rod svého času pískali 3. ligu, takže jejich ostré píšťalky nesnesly odmlouvání.

  Mezi hráči i mezi diváky jako by však zájem o turnaj uvadal. I účast na brigádách byla slabší, opět to odmakalo jen pár jedinců a většina se vezla. Otázkou je, jestli to má celé cenu nebo jestli to nechce nějakou změnu... (Pozn. jkl: můžete se vyjádřit v diskusi na facebooku)

  Fotogalerie
  Návod na prohlížení: další fotka se zobrazí poté, co kliknete na nápis "další" nebo jen na jakékoli místo na fotce. Komu nestačí toto minialbum, větší fotky najde ZDE
  .
  Všechny výsledky
  ZDE.

  Konečné pořadí
  (v závorce loňské pořadí)
  1. Lipe Boys (1.) 18:3 13
  2. Beverly (2.) 9:6 12
  3. Babies (4.) 14:9 11
  4. Parcelona (5.) 7:4 11
  5. Bambouzek (3.) 11:8 10
  6. Ptáci (6.) 5:14 3
  7. Těžký kalibry (- , jako Mladí páni 7.) 2:22 0

  Nejstarší hráč
  Květa Ovesný (Ptáci) 53 let

  Nejmladší hráč
  Fanda Moidl (Ptáci) 6 let

  Nejlepší brankář
  Martin Šmejc (Těžký kalibry)

  Nejužitečnější hráč
  Pepa Vladyka (Lipe Boys)

  Nejlepší střelec
  Dominik "Haus" Šalamoun (Babies) 6 gólů

  Historičtí vítězové
  (proklikněte si jednotlivý rok na článek)
  2016 - Lipe Boys
  2015 - Lipe Boys
  2014 - Lipe Boys
  2013 - Bambouzek
  2012 - Lipe Boys
  2011 - Bambouzek
  2010 - Parcelona
  2009 - Beverly
  2008 - Beverly
  2007 - Beverly
  2006 - Parcelona
  2005 - Parcelona

  (jkl)