• Rozpis sezóny
 • Výsledky
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým C tým Žáci Přípravky Předpřípravka Články St. garda

  Obhajoba: Pohár mají znovu Lipe Boys (12.1.2015)


  Lipe Boys, obhájci titulu znovu s pohárem

  Favorit splnil očekávání. Titul v Novoročním turnaji lipeneckých čtvrtí aneb Memoriálu Pepy Vejvody obhájil tým Lipe Boys a celkově si připsal už třetí vítězství ze čtyř startů ve finále. V závěrečném zápase Lipe Boys porazili Beverly 2:0. Třetí skončil Bambouzek po nervózním souboji s Babies, který skončil výsledkem 3:2.

  Letošní turnaj se hrál v teplém počasí za silného větru. A už tak dost mokrý terén během noci dostal další pořádnou porci vody, takže hřiště po pár zápasech vypadala podobně jako po nájezdu divočáků.

  Skupina A - Vlasty Hvězdy
  Boje ve skupině A začaly bratrovražedným kláním Parcelony a Bambouzku. Bambouzek už vedl 2:0, ale Parcelona stihla vyrovnat, zápas skončil 3:3. To znamenalo, že při předpokládaných vítězstvích obou týmů na Verbeží a porážkách od Lipe Boys bylo v boji o postup do semifinále rozhodujícím kritériem skóre.

  A tak před posledním kolem měly oba týmy spočítáno, že pokud Parcelona prohraje s Lipe Boys, musí Bambouzek vyhrát nejméně o čtyři branky. Jenže Parcelona to tak nechat nechtěla a ujala se vedení. Naopak v souběžně hraném utkání se Bambouzku dlouho nevedlo střílet góly. V poločasech byl stav 1:1 u Parcelony a 2:0 pro Bambouzek. Za tohoto stavu postupovala Parcelona.

  Bambouzek nakonec přece jen vyhrál o kýžené čtyři góly, ale v té době byl na druhém hřišti stále stav 1:1 a Parcelona měla o bod víc. V poslední minutě pálil Martin "Knak" Rak z Parcelony a byla to gólová střela. Jenže trefila spoluhráče Kubu Menšíka. Odražený balón se rychle dostal na druhou stranu a Lipe Boys z protiútoku dali na 2:1. V tu chvíli vybuchli radostí hráči Bambouzku. V hodině dvanácté se jim o postup postarali Lipe Boys. A Parceloně zbyly oči pro pláč a boje ve skupině o 5. - 8. místo.

  Zajímavá situace nastala v utkání Bambouzek - Lipe Boys. Od nohy obránce Bambouzku se odrazil míč k vlastnímu brankáři Tomášovi "Nelidovi" Poulovi a ten ho místo odehrání vzal do ruky. Rozhodčí Konečný pískl (podle pravidel turnaje správně) penaltu. Způsobil tím pochopitelně hromobití ze strany hráčů i vedení Bambouzku. Pak se ale stalo něco neočekávaného. Protože i Lipe Boys měli o penaltě pochybnosti, Martin Říha schválně kopl penaltu vedle branky. Od organizátorů za to pak dostal cenu Fair play.

  Pořadí ve skupině
  1. Lipe Boys 8:1 9 b.
  2. Bambouzek 7:4 4 b.
  3. Parcelona 9:7 4 b.
  4. Lipenecká Verbež 2:14 0 b.

  Skupina B - Erharda Jackla
  Druhá skupina měla podle získaných bodů papírově jednoznačnější průběh, ale zápasy byly velmi vyrovnané. Například mužstvo Beverly, které sice vyhrálo bez ztráty bodu, v každém utkání muselo dotahovat náskok soupeře, nikdy nedalo první gól. A proti Ptákům dalo vítěznou branku až čtvrt minuty před koncem. A to ještě záverečná střela Pavla "Zipa" Rulíka přímo z výkopu lízla tyč branky Beverly z vnějšku.

  Rozhodujícím pak v boji o druhé postupové místo byl zápas Ptáci - Babies. A znovu přetékal emocemi. Ptáci se cítili být poškozeni rozhodováním sudího Konečného a na hřišti se jiskřilo. Nakonec ale duel skončil jednoznačným vítězstvím Babies 4:1 a mladíci tak poprvé postoupili do semifinále.

  Tým Mladí páni, jehož základ tvořili starší žáci a dorostenci s Danem Karasem v brance, zaplatil nováčkovskou daň. První gól dal až ve třetím zápase, vedení ale stejně neudržel. Sympatické ale je, že se nejmladší tým dal vůbec dohromady a doplnil tak po odhlášce Kazína a Arsenalu Barrandov počet družstev na osm.

  Pořadí ve skupině
  1. Beverly 9:4 9 b.
  2. Babies 10:4 6 b.
  3. Ptáci 4:6 3 b.
  4. Mladí páni 1:10 0 b.  Přes penalty do finále
  Protože bylo letos jen osm týmů, dalo se hrát nejen semifinále, ale i takzvané malé semifinále ve skupině o 5.-8. místo. Týmy, které nepostoupily mezi nejlepší čtyři, si to rozdaly křížem o postup do utkání o 5. místo. Ptáci s přehledem porazili Verbež 4:1, ale Parcelona měla co dělat s Mladými pány a vyhrála jen 1:0. Mladí páni pak excelovali v prvním poločase zápasu o 7. místo a vyhráli ho nad frustrovanou Verbeží 4:0. Potom však ubrali plyn a zápas skončil 5:3. V souboji o 5. místo dlouho vedli Ptáci, ale v závěru Parcelona skóre otočila a výsledkem 3:1 se dostala na 5. místo a vrátila se na tento stupínek po třech letech.

  V semifinále si pohlídali postup Lipe Boys a porazili Babies 2:0. Ve druhém zápase gól nepadl, i když Bambouzek byl v poli lepší, góla Beverly nedal. Následovaly penalty. Hned první Marek Petreje z Beverly nedal, nastřelil tyč. Petr "Máca" Macků ho napodobil a pro změnu trefil brankáře Jirku "Házu" Havlíčka. Pak Petr "Doktor" Mengler dal na 1:0, Petr "Knedlík" Jackl vyrovnal na 1:1. V rozhodující sérii Vláďa "Halgy" Halgaš se štěstím prostřelil Nelidu v brance Bambouzku a Háza pak zhypnotizoval Tomáše "Melinha" Melicha tak, že přestřelil. Mužstvo Beverly šlo po pěti letech do finále.

  V boji o 3. místo zase tryskaly emoce. Robin Poul z Bambouzku na půlce fauloval Pavla "Krejzyho" Krejzara, sudí to přehlédl a z následné akce dal Bambouzek na 1:0. Robin se pak přiznal, že to asi faul byl. Babies pak byli rozhození a museli hrát část zápasu dokonce v oslabení. Jirka "Jiljí" Antoš jako hráč rukou vyrazil míč směřující do branky - a kromě odpískané penalty padla i červená karta. Dvoubrankové vedení Bambouzku se Babies snažili dotáhnout, ale nakonec jim ten sporný gól chyběl, prohráli 2:3.

  Ve finále se čekalo jasné vítězství Lipe Boys nad uvadajícími dědečky z Beverly (s věkovým průměrem kolem 40 let). Ti však v první půli ještě dokázali odolávat. Po přestávce však Honza "Mácha" Machačný jako obránce prostřelil vše, co mu stálo v cestě, a když fotbalisté Beverly otevřeli hru, přidal druhý gól Pavel Hašek a bylo vymalováno.

  Titul tak obhájili kluci z Lipe Boys a vzhledem k jejich věku a formě to nevypadá, že by je jen tak někdo v čele pelotonu vystřídal.

  Jaký byl letošní turnaj
  Jak si budeme pamatovat turnaj v roce 2015? Předně jsme trochu porušili tradici a místo první sobotu v lednu se hrálo až druhou. 3. ledna totiž bylo velmi blízko Silvestru a spousta lidí byla na horách.
  - Poprvé se letos nezúčastnil Kazín. Kapitán a manažer týmu nedal dohromady dostatek lidí ochotných se za západní čtvrť Lipenců bít. Rychlíka a střelce Mildu Witbergera tak ulovil celek Beverly, který se naopak letos musel obejít bez Ivana Haška staršího (angažmá v Emirátech) a po prvním zápase přišel o zraněného Zbyňka Zachu.
  - Chyběl i tým z Barrandova - Arsenal. Jeho pilíře Honza "Tyčka" Týč a Jirka "Chroust" Chroustovský nebyli v Praze, a proto aspoň zbytek hráčů přijal angažmá v jiných družstvech: Mára Vokurka a Kuba Menšík v Parceloně, Dan Karas v Mladých pánech.
  - Vzniklo nové mužstvo Mladí páni se třemi staršími žáky a čtyřmi dorostenci. Nejstarší byl třiadvacetiletý brankář Dan Karas.
  - Kamínka ve stanech byla připravena, ale bylo takové teplo, že se moc topit nemuselo. Teploměr během dne ukazoval 14 stupňů. Po lijáku však bylo hrozné bahno a hráči se bořili po kotníky.
  - Hasičské zázemí opět nemělo chybu.
  - Poprvé byla uděla cena Fair play.

  Fotogalerie
  Návod na prohlížení: další fotka se zobrazí poté, co kliknete na nápis "další" nebo jen na jakékoli místo na fotce. Komu nestačí toto minialbum, větší fotky najde ZDE
  .  Boje o umístění
  Malé semifinále
  Parcelona - Mladí páni 1:0
  Verbež - Ptáci 1:4

  Semifinále
  Lipe Boys - Babies 2:0
  Bambouzek - Beverly 0:0, na penalty 1:2

  O 7. místo
  Mladí páni - Verbež 5:3

  O 5. místo
  Parcelona - Ptáci 3:1

  O 3. místo
  Bambouzek - Babies 3:2

  Finále
  Lipe Boys - Beverly 2:0


  Všechny výsledky
  ZDE.

  Konečné pořadí
  (v závorce loňské pořadí)
  1. Lipe Boys (1.)
  2. Beverly (4.)
  3. Bambouzek (2.)
  4. Babies (8.)
  5. Parcelona (6.)
  6. Ptáci (5.)
  7. Mladí páni (-)
  8. Lipenecká Verbež (7.)

  Nejstarší hráč
  Květa Ovesný (Verbež) 52 let

  Nejmladší hráč
  Tomáš Kábele (Mladí páni) 13 let

  Cena Fair play
  Martin Říha (Lipe Boys)

  Nejlepší brankář
  Lukáš Kolinger (Ptáci)

  Nejužitečnější hráč
  Honza "Ciky" Cikrt (Lipe Boys)

  Nejlepší střelec
  Pavel "Zip" Rulík (Ptáci) 7 gólů

  Loňský turnaj si připomeňte ZDE
  (jkl)