• Rozpis sezóny
 • Výsledky
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým C tým Žáci Přípravky Předpřípravka Články St. garda

  Na trůn se vrátili Lipe Boys (5. 1. 2014)

  Vítězný tým Lipe Boys se vrátil na trůn, který mu patřil už v roce 2012

  Memoriál Pepy Vejvody 2014 aneb Turnaj lipeneckých čtvrtí má staronového vítěze. Tým Lipe Boys prošel turnajem suverénně a ve finále, které bylo reprízou toho loňského, porazil Bambouzek 4:1 a zopakoval své vítězství z roku 2012.

  Lipe Boys získali navíc dvě individuální trofeje: nejlepším střelcem byl ligista Pavel Hašek s 11 brankami, nejlepším brankářem Radek Činovec. Titul nejužitečnějšího hráče získal Honza "Tyčka" Týč z Arsenalu Praha.

  Skupina A - Vlasty Hvězdy: Rozhodl větší počet vstřelených branek
  Obhájce titulu Bambouzek se musel vypořádat s absencí dvou klíčových postav: nejlepšího střelce posledních tří ročníků Robinem "Robasem" Poulem, který se zotavuje po zranění, a pilířem zadních řad Pavlem "Kosanem" Kosíkem. Povolal proto mladou krev: Pavla Kosíka mladšího (necelých 17) a Michala Pokorného (necelých 16). Hlavně se mu však rozstřílela útočná dvojka Petr "Knedlík" Jackl a Petr "Máca" Macků. Každý z nich dal šest gólů a napravil tak výpadek 9 gólů, které dal předloni "Robas".

  Jeden z nejdůležitějších gólů ale vstřelil brankář. Chvíli před koncem utkání s Verbeží si na roh naběhl gólman Tomáš "Nelida" Poul a z voleje zvýšil na 7:1. Vyrovnal tak gólový rozdíl, kterým disponoval tým Beverly. Oba celky tak měly po vzájemné remíze 1:1 a dvou vítězstvích sedm bodů a rozdíl ve skóre plus osm branek. Beverly 9:1 a Bambouzek 12:4. Podle pravidel v takovém případě rozhoduje větší počet vstřelených branek. Čili skupinu vyhrál Bambouzek a vyhnul se tak v semifinále suverénním Lipe Boys.

  Souboj o třetí místo ve skupině vyhrála Parcelona nad Verbeží 3:2.

  Skupina B - Slávy Havla: Také rozhodovalo skóre
  Ve skupině B kráčeli od počátku neohroženě za vítězstvím Lipe Boys. Ti postavili nejsilnější tým včetně ligisty Pavla Haška a od začátku bylo patrné, že vítěz turnaje je v podstatě jasný a hraje se jen o druhé místo. Nakonec tento rozjetý válec přece jen trochu přibrzdil Arsenal, který ještě minutu před koncem vedl 2:1. Nakonec ale "Haškovci" vyrovnali a na skóre vyhráli skupinu.

  Nepříjemný překvapením skupiny byl Kazín. Jednak se sešel pozdě, jednak nestřílel góly. A nakonec se chlapci rozhádali a po posledním místě ve skupině většina týmu odjela a Kazín tak už nenastoupil k bojům o celkové umístění. To se v historii turnaje ještě nestalo!

  Za očekáváním zůstali také mladíci z mužstva Babies, kteří byli považování za adepta na semifinále. Nakonec vyhráli jen jeden zápas a skončili předposlední ve skupině.

  O umístění: Verbež nakonec sedmá, Ptáci pátí
  Kazín tak obsadil úplně poslední místo a o sedmý flek si to rozdali Verbež s Babies. Utkání bylo vyrovnané a skončilo remízou. Na řadu přišly pokutové kopy. Po třech sériích byl stav 2:2 a musela rozhodovat "náhlá smrt". Jirka "Jiljí" Antoš z Babies poslal míč do tyče a ven a Jarda Řezník z Verbeže prostřelil Tomáše Landu v brance Babies. Dobojováno, outsider Verbež nakonec skončil lépe než možná sám očekával.

  V zápase o páté místo na sebe narazili dlouhověcí rivalové a jedni ze zakládajících členů turnaje Parcelona a Ptáci. Vítězný gól vstřelil zády k brance Pavel "Zip" Rulík, když jemně hlavou škrtl dlouhý výhoz svého brankáře Mirka Mandíka. Ptáci tak sice nepronikli do semifinále jako loni, ale 5. místem nepohrdli.

  Semifinále a finále: Lipe Boys jasně vládli
  V semifinále se ukázala jasná převaha Lipe Boys a bylo jasné, proč je nikdo nechtěl "vyfasovat". Borci v oranžových dresech přejeli svého soupeře v "otcovražedném" souboji, kdy proti sobě nastoupili synové Haškové za Lipe Boys a otec Ivan za Beverly. V utkání také padl nejhezčí gól turnaje. Pavel Hašek zprava nacentroval před branku a tam Honza "Cigina" Cikrt nůžkami elegantně překonal Jirku "Házu" Havlíčka.

  Druhé semifinále bylo vyrovnanější a Bambouzek proti Arsenalu, který hrál bez střídání, uplatnil svůj důraz a přehrál soupeře 2:1.

  V zápase o třetí místo se ale nepotvrdila hypotéza, že Arsenal bude vyčerpaný. Beverly si nechalo dát gól po nedůsledném bránění rohu a druhý gól dostalo z penalty za ruku gólmana mimo vápno. Pak otevřelo hru, snížilo, ale Arsenal pak dvakrát zaútočil do otevřené obrany a bylo jasno.

  Finále bylo reprízou loňska. Tehdy Bambouzek zvítězil brankou z poslední minuty. Tentokrát ale šli do vedení Lipe Boys a do poločasu ještě gól přidali. Bambouzek po přestávce snížil a do útoku se vrhl i gólman Tomáš "Nelida" Poul. Jenže míč zachytil druhý gólman Radek "Čína" Činovec, rychle vyrazil do útoku a poslal míč do prázdné branky. To byl pro Bambouzek hřebíček do rakve. Lipe Boys pak přidali ještě jeden gól a vystřídali tak svého soka na lipeneckém trůnu.

  Jaký byl letošní turnaj
  Co přinesl letošní turnaj?
  - Opět jsme se museli vypořádat s terénem. Stopy po divočácích zamezily využít nejlepší plochy, ale aspoň už se nemuselo hrát do kopce jako loni. A trávník vydržel déle ve slušném stavu.
  - Hasiči opět nezklamali a zázemí připravili na jedničku.
  - Je také možné zopakovat větu z loňska: Potěšila velmi slušná účast na brigádách, zvláště mladíci se činili. Dokonce přijeli i kluci z Arsenalu. Možná je vystrašilo nové pravidlo: který tým nebyl na brigádě, zaplatil dodatečný poplatek 300 Kč. A Kazín skutečně zaplatil.
  - Rozhodčí podobně jako loni pískali velmi dobře. Loňské vystoupení si zopakoval Jirka Polena a doplnil ho Michal Šírl ze Zbraslavi, který už v Lipencích například pískal mládežnické turnaje.
  - Do turnaje se zapojili další dva mladí hráči, Honza Halgaš a Michal Pokorný, prvně jmenovaný dokonce ještě ve věku starších žáků. Celá tahle banda si už brousí zuby na sestavení vlastního týmu, takže příští rok uvidíme...

  Fotogalerie
  Návod na prohlížení: další fotka se zobrazí poté, co kliknete na nápis "další" nebo jen na jakékoli místo na fotce. Komu nestačí toto minialbum, větší fotky najde ZDE

  Výsledky
  Skupina A - Vlasty Hvězdy
  1. Bambouzek 12:4 7 b.
  2. Beverly 9:1 7 b.
  3. Parcelona 5:9 3 b.
  4. Verbež 3:15 0 b.

  Skupina B - Slávy Havla
  1. Lipe Boys 17:4 10 b.
  2. Arsenal 12:5 10 b.
  3. Ptáci 4:11 6 b.
  4. Babies 7:13 3 b.
  5. Kazín 5:12 0 b.

  O 7. místo
  Verbež - Babies 2:2, na penalty 3:2

  O 5. místo
  Ptáci - Parcelona 2:1

  Semifinále
  Lipe Boys - Beverly 5:1
  Bambouzek - Arsenal 2:1

  O 3. místo
  Arsenal - Beverly 4:1

  Finále
  Lipe Boys - Bambouzek 4:1

  Konečné pořadí
  (v závorce loňské pořadí)
  1. Lipe Boys (2.)
  2. Bambouzek (1.)
  3. Arsenal (7.)
  4. Beverly (3.)
  5. Ptáci (4.)
  6. Parcelona (8.)
  7. Lipenecká Verbež (-)
  8. Babies (5.)
  9. Kazín (6.)

  Nejužitečnějším hráčem byl vyhlášen Honza "Tyčka" Týč z Arsenalu

  Nejstarší hráč
  Ivan Hašek st. (Beverly) 50 let

  Nejmladší hráč
  Daniel Čech (Parcelona) 14 let

  Nejužitečnější hráč
  Honza "Tyčka" Týč (Arsenal)

  Nejlepší brankář
  Radek Činovec (Lipe Boys)

  Nejlepší střelec
  Pavel Hašek (Lipe Boys) 11 branek

  další střelci:
  6 gólů - Petr "Máca" Macků, Petr "Knedlík" Jackl (oba Bambouzek), Honza "Tyčka" Týč, Jirka "Chroust" Chroustovský (oba Arsenal), Ivan Hašek st. (Beverly)
  4 góly - Ivan "Háša" Hašek ml., Honza "Cigina" Cikrt (oba Lipe Boys), Jirka "Jiljí" Antoš, Michal "Mitchell" Krůta (oba Babies)
  3 góly - Jakub Menšík (Arsenal), Zdeněk Scheib (Beverly), David Kremlík (Verbež), Honza Vlček (Kazín)
  2 góly - Martin Říha (Lipe Boys), Tomáš "Cajzy" Císařovský (Bambouzek), Marek Vokurka (Arsenal), Martin "Čína" Činovec a Fanda "Vodrda" Moidl, Martin "Knak" Rak (Parcelona), Standa Řezník (Verbež), Dominik "Haus" Šalamoun (Babies), Míla Witberger (Kazín)
  1 gól - Radek "Čína" Činovec, Radek "Ráďa" Šedivý, Pavel Vodrážka, Pepa Vladyka (všichni Lipe Boys), Tomáš "Nelida" Poul (Bambouzek), Vláďa "Halgy" Halgaš, Honza Halgaš (oba Beverly), Pavel Antoš, Pavel "Zip" Rulík (Ptáci), Honza "Krbeček" Kerbach, Daniel Čech, Jenda Doubek, Michal "Kelda" Kelíšek (Parcelona), Jarda Řezník, Michal Bartůněk (Verbež)
  (všechny góly pravděpodobně nebyly nahlášeny, kdo o nějakém "ztraceném" ví, ať napíše na mail sokol.lipence1919(zavináč)gmail.com)


  (jkl)