• Rozpis sezóny
 • Výsledky
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A - tým B - tým Dorost Žáci Přípravka Články Napište nám
  Pohár obhájil tým Beverly Hills (6. 1. 2008)


  Podruhé zvítězivší tým Beverly Hills na společné fotografii se starostou Lipenců Michalem Popkem (stojí zcela vlevo): Zdeněk Scheib, Jirka "Háza" Havlíček, Martin "Pytlák" Říha, Jirka "Jiřin" Miroš, v podřepu zleva Jirka "Předseda" Pavlíček, Jarda "Taška" Kábele, Vláďa "Halgy" Halgaš a Pavel "Šuby" Šubrt další fotografie najdete zde

  Prestižní Novoroční turnaj lipeneckých čtvrtí 2008 znovu ovládl loňský vítěz, tým Beverly Hills, a obhájil své prvenství. Další rok tak bude opatrovat nový, větší pohár s logem Sokola Lipence na ozdobném poklopu a jmenovkami dosavadních vítězů.

  Turnaj měl opět báječné zázemí ve vytápěných hasičských stanech s občerstvením a výbornou diváckou kulisu. Novinkou letošního ročníku bylo ozvučení profesionální aparaturou, které zajistil Martin Voráček, a účast hlavy obce. Starosta Michal Popek už podruhé během necelých dvou měsíců zavítal mezi fotbalisty, což bylo v uplynulých 18 letech nevídané. Ujal se také slavnostního výkopu a předávání cen a slíbil, že místní úřad bude sport v obci podporovat. "Jsem rád, že se tu sešlo tolik lidí. Děkuji organizátorům za jejich práci," řekl starosta.


  Starosta Lipenců Michal Popek slavnostním výkopem zahajuje Novoroční turnaj lipeneckých čtvrtí 2008 další fotografie najdete zde

  Hlavním znakem turnaje byla obrovská vyrovnanost. Před posledními zápasy ve skupinách mohly se na dvě postupová místa tlačili čtyři uchazeči. Jen Járin ve skupině A a Hasiči ve skupině B byli bez šance projít do semifinále, všechny ostatní týmy mohly bojovat o medaile. Nakonec do první čtyřky proklouzli Beverly Hills a Bambouzek ve skupině A a Parcelona a Cosa Nostra (loni pod hlavičkou Dorost). Na loňského finalistu z Kazína tak zbyl jen boj o 5. místo.

  Hrálo se na zmrzlém a hrbolatém terénu, na kterém šlo jen velmi špatně přihrávat, takže padalo o trochu méně branek než loni. Přesto si například Bambouzek pěkně zastřílel proti Járinovi (7:1) a velmi hezké utkání bylo Parcelona - Rokle. Rokle třikrát vedly a favorit třikrát vyrovnal téměř navlas shodnými góly po házení autu.

  K překvapení se schylovalo v zápase Cosa Nostra - Hasiči. Mladíci to s namistrováním trochu přehnali a prohrávali 1:2. Zápas otočili na 3:2 jentaktak.

  Zápasy o umístění začaly bezbrankovou remízou posledních týmů ze skupiny, Járina a Hasičů. Rozhodovat musely penalty. Úspěšnější byli "hospodští" a radovali se jako po vítězství ve finále foto zde

  Rokle pak s přehledem přejely Ptáky 4:1 a skončily na 7. místě. Pátý skončil Kazín, který překonal 2:0 Barrsenal.

  Obě semifinále rozhodla jen jedna branka. Parcelonu postrčil v souboji s Bambouzkem do finále Tomáš Madej, mladíci z Cosa Nostry dostali proti Beverly Hills gól od staříka Jardy "Tašky" Kábeleho.

  Pěknou podívanou přineslo utkání o 3. místo. V poslední minutě ho rozhodl Honza Cikrt z Cosa Nostry střelou do prázdné branky, když mu míč naservíroval nejužitečnější hráč turnaje Pepa "Pepino" Vladyka. foto zde

  Finále pak bylo spíš taktickou bitvou, kde dominovaly obrany. Šťastnějším nakonec byl tým Beverly Hills, který využil trestný kop. Vláďa "Halgy" Halgaš naservíroval míč doleva na nabíhajícího Martina "Pytláka" Říhu a ten krásně uklidil míč do pravého dolního rohu branky Honzy "Krbce" Kerbacha. Beverly mohlo své vedení pojistit, ale poté, co Zdeněk Scheib vyšachoval obranu a poslal nahrávku Pavlovi "Šubymu" Šubrtovi prázdnou branku, tomu míč na hrbolatém terénu skočil, takže trefil jen břevno.


  Rozhodující gól finále. Míč je po střele Martina "Pytláka" Říhy (není na snímku) v síti Parcelony další fotografie najdete zde

  Aby bylo vše průhledné, tak vězte, že čistý výtěžek ze startovného po zaplacení rozhodčích a cen činil 1750 Kč a skončil v pokladně Sokola.

  Co dodat? Nakonec přálo i počasí. Kdyby začalo sněžit o den dříve, byla by asi z placu jedna velká klouzačka a ještě bychom museli shánět červenou antuku na lajnování. Příští turnaj se koná 3. ledna 2009!

  Výsledky
  Skupina A
  1. Beverly Hills 5:2 8 bodů
  2. Bambouzek 9:3 7 bodů
  3. Barrsenal 5:3 6 bodů
  4. Ptáci 5:3 5 bodů
  5. Járin 3:16 0 bodů

  Skupina B
  1. Parcelona 7:3 10 bodů
  2. Cosa Nostra 4:3 7 bodů
  3. Kazín 9:4 6 bodů
  4. Rokle 6:7 5 bodů
  5. Hasiči 3:12 0 bodů

  O 9. místo
  Járin - Hasiči 0:0, na penalty 2:1
  O 7. místo
  Rokle - Ptáci 4:1
  O 5. místo
  Kazín - Barrsenal 2:0

  Semifinále
  Beverly Hills - Cosa Nostra 1:0
  Parcelona - Bambouzek 1:0

  O 3. místo
  Cosa Nostra - Bambouzek 3:2

  Finále
  Beverly Hills - Parcelona 1:0

  Konečné pořadí
  (v závorce loňské pořadí)
  1. Beverly Hills (1.)
  2. Parcelona (3.)
  3. Cosa Nostra (loni Dorost 8.)
  4. Bambouzek (6.)
  5. Kazín (2.)
  6. Barrsenal (-)
  7. Rokle (7.)
  8. Ptáci (5.)
  9. Járin (10.)
  10. Hasiči (9.)

  Nejstarší hráč
  Bohouš Červený (Járin) 63 let
  Nejmladší hráč
  Míša Žák (Hasiči) 13 let
  Nejlepší hráč
  Míla Witberger (Kazín)
  Nejlepší brankář
  Vlasta "Puding" Houdek (Járin)
  Nejužitečnější hráč
  Pepa "Pepino" Vladyka (Cosa Nostra)
  Nejlepší střelec
  Michal Bareš (Kazín) 5 gólů

  další střelci:
  4 góly - Vašek Cipra, Pavel Kulík (Rokle)
  3 góly - Pavel "Pajda" Hájek (Járin), Martin "Pytlák" Říha (Beverly), Pavel "Zip" Rulík (Ptáci), Petr "Kutil" Novák, Robin "Robas" Poul, Tomáš "Melinho" Melich (Bambouzek), Pepa "Pepino" Vladyka (Cosa Nostra)
  2 góly - Jirka "Předseda" Pavlíček (Beverly), Honza "Mácha" Machačný (Cosa Nostra), Martin "Emlík" Emler (Hasiči), Martin "Barvič" Barva, Michal "Kelda" Kelíšek, Tomáš Madej (Parcelona), Milda Tůma, Vítek Mázdra (Kazín), Pavel "Máca" Macků (Ptáci)
  1 gól - Jirka "Chroust" Chroustovský, Martin Lang, Honza "Terry" Týč, Milan Seneši, Tomáš Jetmar (Barrsenal), Pavel "Šimpy" Bernklau (Ptáci), Zdeněk Scheib, Jarda "Taška" Kábele (Beverly), Tomáš Lauko (Parcelona), Karel "Kodl" Malý, Vlasta "Marta" Mikoláš (Rokle), Honza Cikrt, Radek Šedivý (Cosa Nostra), Petr "Lojza" Císařovský, Pavel "Kosan" Kosík (Bambouzek), Petr Fatka (Hasiči)

  Článek o loňském ročníku zde
  (jkl)