• Rozpis sezóny
 • Výsledky
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A - tým B - tým Dorost Žáci Přípravka Články Napište nám
  Parcelona sesazena, na trůnu je Beverly (7.1.2007)


  Vítězný tým Beverly Hills. Stojící zleva Luboš Petreje, Martin "Pytlák" Říha, Jirka "Háza" Havlíček, Vláďa "Halgy" Halgaš, Jirka "Jiřin" Miroš, v podřepu zleva Jirka "Předseda" Pavlíček, Láďa "Ogilvy" Báča, Pavel "Šuby" Šubrt a Jarda "Taška" Kábele další fotografie najdete zde

  Na poháru pro vítěze Novoročního turnaje lipeneckých čtvrtí se konečně ocitne štítek s jiným jménem než Parcelona. Vítěze předchozích tří ročníků sesadil tým Beverly Hills složený z hráčů z nových domů u bývalého kravína.

  Přitom po prvním zápase ve skupině to nějakou spanilou jízdu Beverly nevypadalo. Pozdější vítěz uhrál jen remízu s Ptáky a strachoval se, jestli ho právě Ptáci nepřipraví o postup ze skupiny. Jenže Ptáci si postup zkazili sami, když prohráli s Hasiči 2:4. A tak Beverly Hills dokráčeli do semifinále a potkali se v něm s vítězem druhé skupiny, obhájcem Parcelonou.

  A to byl ostrý souboj. Beverly se rychle ujali vedení 3:0, což byl pro Parcelonu psychický šok. Zvlášť třetí gól jí otřásl. Rozhodčí totiž odpískal trestňák proti Parceloně. Zatímco se její hráči včetně brankáře Honzy "Krbce" Kerbacha začali vybavovat, Láďa Báča z Beverly se hned ujal míče a kopl ho do prázdné branky. Potom už hráči Beverly takticky své vítězství udrželi, i když Parcelona vstřelila dva góly (Beverly jeden).

  Ve druhém semifinále exceloval Kazín, který "přejel" Spartu 5:2. A byl to možná nejhezčí zápas celého turnaje.

  Sparta Boys dali vůbec nejvíce branek ze všech týmů. Není divu, měli ve svém středu nejlepšího žijícího střelce české ligy Horsta Siegla. On sám dal na turnaji 13 branek, a to už nehrál v zápase o 3. místo. Možná i díky tomu Sparta podlehla Parceloně 1:3 a obsadila při svém prvním startu 4. místo. Stejně jako loni Beverly. Co tedy bude napřesrok?

  Rychlé góly Beverly
  Ve finále se Beverly opět vyplatil rychlý nástup. Vedli už 3:0 po povedeném voleji Jardy "Tašky" Kábeleho a odkopu Pavla "Šubyho" Šubrta z vlastní půlky, který skončil až v brance, a gólu Ládi Báči do prázdné branky. Ve druhém poločase sice Kazín snížil, ale po útoku dva na jednoho Beverly své vítězství pojistili čtvrtým gólem. Usedli tak na trůn, který řadu let okupovala Parcelona. A oslavovali svůj úspěch dlouho do noci v obou lipeneckých nálevnách.

  Loni třetí Kazín letos poskočil o jedno místečko a příští rok se bude chtít zase prát o vítězství. Všichni letošní semifinalisté budou příští rok při losování nasazeni (budou-li se chtít zúčastnit). Z této elitní čtyřky vypadl loni druhý Bambouzek, který do semifinále nepostoupil. V boji o 5. místo pak prohrál na penalty 2:3.

  Letošnímu turnaji pomohlo zvětšení hřišť i branek, hrál se lepší fotbal a padalo více gólů. Nejchytřejší gól dal Ivoš Vodvářka z Járina. Na vlastní půlce viděl, že brankář Parcelony "Krbec" hodně vyběhl, tak se nerozpakoval a parádním obloučkem gólmana přehodil.

  Týmy si také daly záležet na posilách, ohromně se zlepšili třeba Hasiči. Ti opět získali cenu pro nejsympatičtější tým, protože měli nejlepší fanoušky, lépe řečeno fanynky.

  Jestliže jsme o loňském turnaji hovořili jako o povedeném, skoro nám chybí slovo pro hodnocení letošního turnaje. Organizace klapala, hasiči připravili perfektní zázemí ve dvou stanech, přijeli si zahrát dva bývalí reprezentanti, nakonec vydrželo i počasí, takže ani hráči, ani diváci nezmokli. Prostě super! Když se dvě nejaktivnější občanské organizace v Lipencích (sportovci a hasiči) domluví a společně zorganizují pěknou akci, nemá to chybu. Škoda, že to na vlastní oči neviděl pan starosta. Opět nedorazil.

  Výsledky
  Skupina A
  1. Kazín 9:3 8 bodů
  2. Beverly Hills 7:2 8 bodů
  3. Ptáci 5:6 5 bodů
  4. Rokle 6:9 3 body
  5. Hasiči 5:12 3 body

  Skupina B
  1. Parcelona 12:3 10 bodů
  2. Sparta Boys 15:7 9 bodů
  3. Bambouzek 6:6 5 bodů
  4. Dorost 8:11 4 body
  5. Járin 3:17 0 bodů

  O 9. místo
  Hasiči - Járin 5:0
  O 7. místo
  Rokle - Dorost 1:0
  O 5. místo
  Ptáci - Bambouzek 1:1, na penalty 3:2

  Semifinále
  Beverly Hills - Parcelona 4:2
  Kazín - Sparta Boys 5:2

  O 3. místo
  Parcelona - Sparta Boys 3:1

  Finále
  Beverly Hills - Kazín 4:1

  Konečné pořadí
  (v závorce loňské pořadí)
  1. Beverly Hills (4.)
  2. Kazín (3.)
  3. Parcelona (1.)
  4. Sparta Boys (-)
  5. Ptáci (7.)
  6. Bambouzek (2.)
  7. Rokle (5.)
  8. Dorost (loni Rafanda 9.)
  9. Hasiči (10.)
  10. Járin (8.)

  Nejlepší hráč
  Vláďa Halgaš (Beverly)
  Nejlepší brankář
  Jiří Vopršal (Sparta Boys)
  Nejlepší střelec
  Horst Siegl (Sparta) 13 gólů
  další střelci:
  7 gólů - Míla Witzberger (Kazín)
  6 gólů - Láďa Báča (Beverly)
  5 gólů - Pavel "Zip" Rulík (Ptáci)
  4 góly - Jarda "Taška" Kábele (Beverly), Michal (Hasiči), Tomáš (Kazín), Tomáš Kovalčík (Parcelona)
  3 góly - Milan Machačný ml. (Hasiči), Horst Siegl ml. (Dorost)
  2 góly - Pavel Šubrt (Beverly), Milan Machačný (Hasiči), Láďa Švorc, Vašek Cipra (Rokle), Honza Vlček, Vítek Mázdra (Kazín), Petr "Kutil" Novák, Vlasta Procházka, Tomáš "Nelida" Poul (Bambouzek), Honza Týč, Radek Šedivý (Dorost), Martin Barva, Pepa Tatar, Pavel Přibyl, Tomáš Madej, Tonda Kulda (Parcelona)
  1 gól - Jirka Pavlíček, Luboš Petreje, Vláďa Halgaš (Beverly), Pepa Vejvoda (Ptáci), Karel "Koblížek" Kobliha (Hasiči), Pavel "Tuček" Netolický, David Veselý, Tomáš Pokorný (Rokle), Martin "Hepy" Lepšík, Petr "Lojza" Císařovský (Bambouzek), Petra Landová, Tonda "Dědek" Kříž, Robin Poul, Jirka Novotný, David Matěka (Sparta), Honza Cikrt (Dorost), Ivoš Vodvářka, Pavel "Pajda" Hájek, Vlasta "Puding" Houdek (Járin), Tomáš Lauko, Ondra Čech (Parcelona)

  další fotografie najdete zde

  článek o loňském turnaji zde.


  (jkl)