• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A - tým B - tým Dorost Žáci Přípravka Články Napište nám

  Bambouzek přepsal historii. Suverénně vyhrál novoroční turnaj(9. 1. 2011)


  Vítězný tým Bambouzku s pohárem

  Panování Parcelony a Beverly Hills na novoročním turnaji lipeneckých čtvrtí - Memoriálu Pepy Vejvody - skončilo. Letošní ročník suverénně ovládl tým Bambouzek, který vyhrál všechny zápasy, v nichž startoval. Překvapením je až 6. místo obhájce titulu Parcelony a také 5. místo favorizovaných Lipe Boys. Naopak kromě Bambouzku povstal i Kazín, který vyrovnal svoje nejlepší umístění z roku 2007. Mužstvu Beverly nepomohla k návratu na trůn ani účast předsedy ČMFS, internacionála Ivana Haška, i když byl jeho nejlepším střelcem.

  Do turnaje se přihlásilo 11 účastníků, nejvíc v historii, a tak muselo být v jedné skupině šest a ve druhé pět mančaftů. Čáru přes rozpočet udělalo počasí, zatím nejhorší, jaké kdy při této akci bylo. Na zhruba pěticentimetrovou vrstu sněhu se od rána snášel déšť, takže za chvíli se hrálo v hnědobílé studené kaši. Nejhůř na tom byli rozhodčí nominovaní fotbalovým svazem. Čekali turnaj na umělce - a tady je čekal půlden v sibérii. Nicméně jako obvykle hasiči přichystali vytápěný stan s občerstvením, takže ohřát se a nabrat síly bylo kde.

  Zklamaní Parcelona a Lipe Boys
  Pětičlennou skupinu A vyhrál bez ztráty bodu Bambouzek. Hned v prvním zápase pokořil obhájce Parcelonu a "načal" ji tak, že ta padla i ve druhém zápase s Kazínem a měla po postupu. Bojovností i hrou zaujali dorostenci, kteří se zprvu báli přihlásit a nakonec jich bylo na dva týmy (což se asi příští rok stane). Tři zápasy prohráli pouze o gól, jen na rozjetý Bambouzek nestačili a dostali sedm branek. Lipenecká verbež se proti loňsku zlepšila a neskončila ve skupině poslední.

  V šestičlenné skupině B vlastně o postupu rozhodl také první zápas. V něm se utkali Lipe Boys a Beverly. Starší (Beverly) měli kupodivu herně navrch, ale do poslední minuty se hrálo bez vstřelených branek. Pak ale Vláďa Halgaš odvracel na vlastní půlce míč hlavou, ale byla to taková rána, že překvapila brankáře Radka Činovce, sklouzla po sněhu a skončila v brance.

  Lipe Boys pak remizovali s Arsenalem Barrandov 1:1 a museli čekat, zda tento tým podlehne Beverly, aby mohli proklouznout do semifinále. Ale Barrandov byl v zápase s Beverly lepší a do mnoha šancí "staříky" nepustil. Ale ani neskóroval. Zápas skončil 0:0 a do bojů o medaile šly oba celky. Lipe Boys oproti očekávání skončili za branami semifinále.

  V souboji "zbytku světa" byli nejlepší Ptáci v kádru s nejstarším účastníkem, letos sedmdesátiletým (!) Václavem Križem. Dočerpávání nikoli nealkoholických tekutin hned od ranních hodin však napomohlo tomu, že na první trojku v základní části neměli. A o poslední flek ve skupině si to rozdali dlouholetí souputníci a sokové, Járin a Hasiči. Járin vyhrál šťastně 3:2.

  Jasná semifinále i boje o medaile
  Obě semifinále skončila jasným výsledkem. Kazín deklasoval Beverly 5:1 a připravil mu první porážku v základní hrací době po pěti letech. Budiž ale řečeno, že si vybral štěstíčko, které mu pak ve finále chybělo. Také Bambouzek neměl s Barrandovem žádné starosti. Ten hrál jen s jedním náhradníkem, takže mu začaly docházet síly. To pak bylo vidět i v utkání o 3. místo, které prohrál s Beverly 2:5.


  56násobný reprezentant Ivan Hašek startoval na turnaji za Beverly. Ani jeho sedm gólů nestačilo na víc než na 3. místo. Svými výkony vyčníval, ale jinak náramně zapadl do party fotbalistů, turnaj se mu líbil a slíbil, že v příštím roce přijde zase

  Také Kazín ve finále neměl nárok, rozjetý buldozer jménem Bambouzek prostě nešlo zastavit. Zvlášť když měl ve svém středu nejlepšího kanonýra turnaje Robina Poula. Ten dal 11 branek, což je druhý největší počet v historii turnaje (Horst Siegl z týmu Sparta Boys dal v roce 2007 celkem 13 gólů).

  Pohár tak po letech změnil majitele a je dost možné, že v jeho držení zůstane delší čas. Bambouzek má totiž velice silný tým, který bude zřejmě stále pohromadě. Pozice nejúspěšnějšího hráče historie Petra "Brdyho" Bernklaua, který má už pět titulů, by tak mohla být napříště ohrožena. Petr "Kutil" Novák totiž letos dosáhl už na čtvrtý zářez (dvakrát s Kladrubáky, jednou s Beverly a Bambouzkem).

  V zápasech o umístění se žádné velké překvapení nekonalo. Lipe Boys zdolali Parcelonu, Ptáci neměli problém s Verbeží a v miniturnaji o 9. místo byli nejúspěšnější dorostenci.

  Poděkování na závěr patří správci hřiště Zdeňkovi Haladayovi, který neúnavně bojoval s terénem a staral se po celý den o lajnování. A samozřejmě partě hasičů, která od pátku makala na stavbě stanů i jejich vytápění a přípravě občerstvení. Člověk se až diví, co ty táty od rodin přesvědčí, aby o sedmi od rána stáli v zimě a dešti a dělali zázemí fotbalistům, z nichž mnozí si myslí, že stačí dát sto korun startovného a je vystaráno. Že někdo musí přinést branky, postavit a sbalit stany, vyměřit a nalajnovat hřiště, sesbírat odpadky apod., jako by se jich netýkalo. U půllitru ale byli první. Patří jim za to palec dolů!

  V příštím ročníku, jehož organizaci má na bedrech vítěz, tedy Bambouzek, budeme muset zvýšit startovné nebo snížit počet cen. Letos jsme totiž po zaplacení občerstvení, vyplacení rozhodčích a úhradě cen tři stovky v minusu. Možná bude lepší koupit jen pár lahví zeleného likéru. Na poturnajových oslavách ve stánku U chytrého klandru se ho vypilo osm a půl litru... Fotogalerie
  Návod na prohlížení: další fotka se zobrazí poté, co kliknete na nápis "další" nebo jen na jakékoli místo na fotce. Komu nestačí toto minialbum, větší fotky najde ZDE a také ZDE
  .

  Výsledky
  Skupina A
  1. Bambouzek 19: 2 12 bodů
  2. Kazín 11:4 9 b.
  3. Parcelona 7:7 6 b.
  4. Lipenecká verběž 6:20 3 b.
  5. Dorost 3:13 0 b.

  Skupina B
  1. Beverly 17:2 13 bodů
  2. Arsenal Barrandov 14:4 11 b.
  3. Lipe Boys 20:2 10 b.
  4. Ptáci 9:17 6 b.
  5. Járin 6:22 3 b.
  6. Hasiči 3:22 0 b.

  Skupina o 9. místo
  Járin - Hasiči 3:2
  Dorost - Járin 2:2
  Hasiči - Dorost 0:5

  O 7. místo
  Lipenecká verbež - Ptáci 2:6

  O 5. místo
  Parcelona - Lipe Boys 1:2

  Semifinále
  Kazín - Beverly 5:1
  Bambouzek - Barrandov 6:2

  O 3. místo
  Beverly - Barrandov 5:2

  Finále
  Bambouzek - Kazín 4:1

  Konečné pořadí
  (v závorce loňské pořadí)
  1. Bambouzek (4.)
  2. Kazín (5.)
  3. Beverly Hills (2.)
  4. Arsenal Barrandov (-)
  5. Lipe Boys (3.)
  6. Parcelona (1.)
  7. Ptáci (-)
  8. Lipenecká verbež (9.)
  9. Dorost (-)
  10. Járin (7.)
  11. Hasiči (10.)

  Nejstarší hráč
  Vincent Križo (Ptáci) 70 let

  Nejmladší hráč
  Viktor Kábele (Dorost) necelých 14 let

  Nejlepší hráč
  Jirka Chroustovský (Barrandov)

  Nejlepší brankář
  Valentýn Cajthaml (Dorost)

  Nejlepší střelec
  Robin Poul (Bambouzek) 11 branek

  další střelci:
  10 gólů - Pepa "Pepino" Vladyka (Lipe Boys)
  7 gólů - Ivan "Háša" Hašek (Beverly)
  6 gólů - Petr "Máca" Macků (Bambouzek), Jakub Menšík (Barrandov), Petr Vlček (Kazín)
  5 gólů - Tomáš "Kovy" Kovalčík (Verbež), Hynek Tůma (Barrandov), Pavel "Zip" Rulík (Ptáci)
  4 góly - Jakub Hlava (Beverly), Jirka "Chroust" Chroustovký (Barrandov), Míla Witberger (Kazín), Petr Stauch (Ptáci), Radek "Ráďa" Šedivý (Lipe Boys), Martin "Barvič" Barva (Parcelona), Petr "Kutil" Novák (Bambouzek)
  3 góly - Honza "Tyčka" Týč (Barrandov), Pavel "Máca" Macků (Bambouzek), Vítek Mázdra a Oldřich Rott (Kazín), Ivo "Pytelka" Vodvářka (Járin), Štěpán Zítek (Dorost), Vláďa "Halgy" Halgaš a Zdeněk Scheib (Beverly), Pavel Vodrážka (Lipe Boys)
  2 góly - Tomáš "Cajzy" Císařovský a Tomáš "Melinho" Melich (Bambouzek), Jarda Řezník (Verbež), Martin Anděl (Hasiči), Karel Vladyka a Petr Bartůček (Dorost), Martin Pavlík (Beverly), Jan Machačný a Jan Cikrt (Lipe Boys), Pavel "Šimpy" Bernklau (Ptáci)
  1 gól - Michal "Puchy" Puchmajer (Bambouzek), Jan "Vlčák" Vlček (Kazín), Zdeněk Pecka (Járin), Pepa Tatar, Vašek Cipra a Ondra Čech (Parcelona), Ladislav Švorc (Verbež), Jan Fatka (Hasiči), Jirka Antoš, Valentýn Cajthaml a Marek Petreje (Dorost), Pavel "Šuby" Šubrt, Jarda "Taška" Kábele, Martin "Pytlák" Říha, Luboš Petreje (všichni Beverly), Michal Stauch, Pavel Netolický, Martin "Čína" Činovec a Petr "Brdy" Bernklau (všichni Ptáci)
  (kdo by se cítil o nějaký gól ošizen, ať napíše na mail jaroslav.kabele@idnes.cz, není vyloučeno, že některý střelec nebyl nahlášen)

  Článek o loňském ročníku
  ZDE
  (jkl)