• Rozpis sezóny
 • Výsledky
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A - tým B - tým Dorost Žáci Přípravka Články Napište nám
  Titul se vrátil do rukou Bambouzku (6. 1. 2013)


  Vítězové Memoriálu Pepy Vejvody 2013, hráči Bambouzku

  Pohár pro vítěze Novoročního turnaje lipeneckých čtvrtí - Memoriálu Pepy Vejvody má staronového majitele. Po roční pauze ho má znovu v moci tým Bambouzek, který suverénně dokráčel až do finále a v něm gólem v poslední minutě hry překonal obhájce Lipe Boys. Na třetí místo vyskočil po loňském výbuchu tým Beverly, čtvrtí skončili Ptáci a dosáhli nejlepšího umístění za posledních deset let.

  Avšak hlavním vítězem, který by si zasloužil zvláštní pohár, jsou hasiči. Bez jejich organizačního zázemí by z turnaje nebylo nic. Navíc letos museli při přípravě stanů na starém hřišti překonávat extrémní těžkosti. Dvakrát s plně naloženou scanií zapadli do bahna tak, že ani náhon na čtyři kola nebyl nic platný. Museli se vyprošťovat hydraulickým navijákem. Hřiště teď vypadá ještě hůř než po nájezdu divočáků a je nyní na fotbalistech, aby zajistili nápravu.

  Skupina A: Spanilá jízda Bambouzku
  Souboje ve skupinách se poněkud lišily. Áčko mělo jasného favorita v Bambouzku a ten svou roli splnil. Třikrát vyhrál a bezpečně postoupil do semifinále z prvního místa. O druhé postupové místo se však rozhořel boj. Loni finálový Kazín se letos musel obejít bez Honzy Vlčka a byl tak jen stínem ambiciózního týmu, který byl sice už třikrát ve finále, ale ještě nikdy ceněnou trofej nezískal. V přímém souboji o semifinále podlehl Ptákům jasně 0:3 a manažer týmu Vítek Mázdra má na příští rok o čem přemýšlet.

  Hasiči v roli outsidera skupiny nehodili flintu do žita. S Kazínem prohráli jen o gól a v duelu s Ptáky minutu před koncem prohrávali jen 1:2 a tlačili se do útoku. Jejich obléhání branky soupeře připomínalo hokejovou power-play. Ale i v hokeji se občas stane, že útočící mužstvo ztratí puk a inkasuje do opuštěné branky. Tady to bylo podobné. Na Hasiče tak zbyla jen skupina o 7.-9. místo.

  Skupina B: Beverly napravilo loňský výbuch
  Druhá skupina byla nabitá jak dělobuch. A prvních pět zápasů - tedy celá polovina - skončilo remízou. Rozhodoval každý bodík, každičký gól. Neporazitelnost si udržely Lipe Boys a Beverly a v tomto pořadí postoupily do semifinále. Pro Beverly to bylo povstání z popela. Po loňském 9. místě a při zranění nebo nemoci tří stálých členů kádru a neúčasti "žolíka" Ivana Haška staršího se od něj nic moc nečekalo. Tým však získal nového "koně", 31letého Zbyňka Zachu, který bydlí v Jílovišťské ulici pod Žlábkem. Tento odchovanec z Vysočiny jezdil po hřišti jako fretka a vstřelil čtyři góly. Na závěr byl vyhlášen nejužitečnějším hráčem turnaje a zřejmě se brzy stane posilou i pro A nebo B tým Sokola Lipence.

  Pěkný fotbal předváděli také nováčci turnaje - Babies. Bohužel však nezvládli přímý souboj o postup do semifinále proti Lipe Boys a propadli výsledkem 1:5. Jsou však nadějí příštích ročníků a napřesrok se s nimi musí počítat.

  Naopak se turnaj nevydařil dvěma papírovým favoritům - Arsenalu a Parceloně. Arsenalu jako by chyběl útok, vyhrál ve skupině jen jeden zápas ze čtyř a stejně jako Parcelona musel protrpět skupinu o 7.-9. místo. Parcelonu, která do týmu zařadila nejmladšího hráče turnaje Daniela Čecha a jen o rok staršího Honzu "Krbečka" Kerbacha, potkal loňský osud Beverly. Ve skupině jediný bod a celkově předposlední místo.

  "Někdo předposlední být musí. Potom se zas lépe odráží ode dna k lepším výsledkům - podívejte na Beverly," komentoval postavení svého týmu chytající manažer Honza "Krbec" Kerbach.

  Finále rozhodla poslední minuta
  Semifinálové souboje měly docela jasný průběh. Vítězové skupin si poměrně snadno poradili se svými vyzývateli a pak se utkali v duelu o pohár. Ještě předtím v boji o třetí místo dominovalo Beverly a porazilo Ptáky 2:0. Pro ty byla ale účast mezi nejlepšími čtyřmi zadostiučiněním. Evidentně jim pomohl chytrý manažerský tah s angažováním Tomáše Kovalčíka, jehož loňský (a předloňský) tým Lipenecká verbež tentokrát nestartoval.

  Finále pak bylo opravdovým vyvrcholením turnaje. Bylo vidět, že se střetly opravdu dva nejlepší týmy. Šance střídala šanci, ale brankáři i obrany se vyznamenávali. Zbývalo asi dvacet vteřin do konce a organizátoři už se připravovali na rozstřel na penalty, který by při stále nerozhodném výsledku 0:0 následoval.

  Pak ale Petr "Máca" Macků zleva rychle vhodil aut před branku, tam naběhl Petr "Knedlík" Jackl a hlavou trkl míč do branky. "Sršáni", jak se podle pruhovaných dresů Bambouzku přezdívá, vypukli v jásot a vrhli se na hromadu. Ale Lipe Boys se snažili rychle rozehrát a pokusit se o nemožné. To se však skutkem nestalo. Rozhodčí Polena zadul do píšťalky a Bambouzek pokračoval v bujarém křepčení.

  "Tak jsem měl pravdu. Po losování jsem říkal, že Kazínu, který nás loni vyřadil v semifinále, se letos ve stejné fázi vyhneme, takže cesta do finále je volná," konstatoval spokojeně manažer Bambouzku Vlasta Procházka.

  Jaký byl letošní turnaj
  Čím byl letošní turnaj výjimečný?
  - Jednak uspořádáním hřišť. Poté, co obvyklá místa na starém hřišti rozryli divočáci, se hrací plochy musely posunou níže a otočit o 90 stupňů.
  - Jednak těžkou přípravou, viz příběh o zapadnutém hasičském autu.
  - Potěšila velmi slušná účast na brigádách, zvláště mladíci se činili. Naopak Arsenal nejenže nepřiložil ruku k dílu, ale dokonce ani nepočkal na vyhlášení a okamžitě po dohrání odjel směr Barrandov.
  - Velmi pozitivní byl i vliv rozhodčích Tibora Chodila a Jiřího Poleny, pravděpodobně nejkvalitnější dvojice, která kdy na turnaji působila.
  - Chvályhodná je střelecká potence nejlepšího kanonýra Robina Poula. Stal se nejlepším střelcem už potřetí za sebou.
  - Petr "Kutil" Novák (Bambouzek) počtem pěti titulů vyrovnal rekord "legendy" Petra "Brdyho" Bernklaua
  - A radost udělal i start mladých hráčů. Nejen už zmíněných Babies, ale i kategoríí starších žáků Daniela Čecha a "Krbečka" a mladšího dorostence Viktora Kábeleho.

  Dá se očekávat, že příští rok se zapojí i další junioři. A budou se první sobotu v novém roce potkávat se svými staršími kolegy - třeba i s padesátiletým Květou Ovesným, který byl letos nejstarším hráčem na place.

  Fotogalerie
  Návod na prohlížení: další fotka se zobrazí poté, co kliknete na nápis "další" nebo jen na jakékoli místo na fotce. Komu nestačí toto minialbum, větší fotky najde ZDE  Výsledky
  Skupina A
  1. Bambouzek 8:1 9 bodů
  2. Ptáci 7:3 6 b.
  3. Kazín 1:6 3 b.
  4. Hasiči 1:7 0 b.

  Skupina B
  1. Lipe Boys 9:1 8 bodů
  2. Beverly 5:2 6 b.
  3. Babies 7:9 5 b.
  4. Arsenal 4:2 5 b.
  5. Parcelona 2:13 1 b.
  O pořadí na 3. a 4. místě rozhodl vzájemný zápas, který vyhráli Babies 2:0

  Skupina o 7.-9. místo
  Parcelona - Arsenal 0:4
  Arsenal - Hasiči 3:2
  Hasiči - Parcelona 0:3

  O 5. místo
  Babies - Kazín 2:0

  Semifinále
  Beverly - Bambouzek 0:3
  Lipe Boys - Ptáci 5:2

  O 3. místo
  Beverly - Ptáci 2:0

  Finále
  Lipe Boys - Bambouzek 0:1

  Konečné pořadí
  (v závorce loňské pořadí)
  1. Bambouzek (3.)
  2. Lipe Boys (1.)
  3. Beverly (9.)
  4. Ptáci (6.)
  5. Babies (-)
  6. Kazín (2.)
  7. Arsenal (4.)
  8. Parcelona (5.)
  9. Hasiči (10.)


  Nejužitečnějším hráčem byl vyhlášen Zbyněk Zacha z Beverly (vpravo). Na snímku s ředitelem turnaje Jardou "Taškou" Kábelem a prezidentem klubu Jirkou Pavlíčkem

  Nejstarší hráč
  Květa Ovesný (Ptáci) 50 let

  Nejmladší hráč
  Daniel Čech (Parcelona) 13 let

  Nejužitečnější hráč
  Zbyněk Zacha (Beverly)

  Nejlepší brankář
  Tomáš Poul (Bambouzek)

  Nejlepší střelec
  Robin Poul (Bambouzek) 7 branek

  další střelci:
  4 góly - Martin Říha (Lipe Boys), Zbyněk Zacha (Beverly)
  3 góly - Petr "Knedlík" Jackl (Bambouzek), Honza "Cíka" Cikrt (Lipe Boys), Petr "Brdy" Bernklau, Tomáš "Kovy" Kovalčík (oba Ptáci)
  2 góly - Petr "Máca" Macků (Bambouzek), Pepa Vladyka, Ivan "Háša" Hašek ml., Pavel Vodrážka (všichni Lipe Boys), Vláďa "Halgy" Halgaš (Beverly), Michal Stauch (Ptáci), Dominik "Haus" Šalamoun, Jirka "Jiljí" Antoš, Michal "Mitchell" Krůta, Karel Vladyka (všichni Babies), Hynek Tůma (Arsenal), Ondra Čech (Parcelona)
  1 gól - Radek "Ráďa" Šedivý (Lipe Boys), Viktor "Viky" Kábele (Beverly), Martin "Čína" Činovec (Ptáci), Pavel "Krejzy" Krejzar (Babies), Jakub Menšík (Arsenal), Martin "Barvič" Barva, Martin "Knak" Rak (Parcelona), Štěpán "Zíťan" Zítek, Marek Andel, Martin Pavlíček (Hasiči)
  (všechny góly pravděpodobně nebyly nahlášeny, kdo o nějakém "ztraceném" ví, ať napíše na mail jaroslav.kabele(zavináč)idnes.cz)


  (jkl)