• Rozpis sezóny
 • Výsledky
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A - tým B - tým Dorost Žáci Přípravka Články Napište nám

  Mládí nastupuje: v turnaji triumfovali Lipe Boys (8. 1. 2011)


  Vítězný tým přebírá pohár. Honza Cikrt Martin Říha II, Rdek Šedivý, Pavel Vodrážka, Honza Machačný Ivan Hašek mladší a Radek Činovec

  Staré časy jsou pryč, vlády nad fotbalovými Lipencemi se ujali mladí. V novoročním turnaji lipeneckých čtvrtí - Memoriálu Pepy Vejvody - triumfoval tým Lipe Boys složený z kluků, kterým je plus minus dvacet let. Dřívejší vítězové zestárli, obhájce Bambouzek prohrál v semifinále na penalty a získal třetí místo, Parcelona se nedostala do semifinále, tým Beverly dokonce skončil poslední ve skupině a zbylo na něj jen 9. místo.

  Počasí se trochu umoudřilo a proti loňské sibérii a hře v hnědobílé sněhovobahnité kaši nabídlo na jednom hřišti slušný terén, na druhém hrboly a trochu rozměklý povrch. Co se však letos rozhodně povedlo, byli rozhodčí. Pánové Novotný a Musil drželi dd počátku přísný metr a například Honza "Krbec" Kerbach dostal žlutou kartu za mluvení hned ve 2. minutě úvodního zápasu. Pro vývoj turnaje to bylo dobře. Ostatní hráči pak viděli, že své chování musejí trochu umravnit.

  Skupina smrti skolila Beverly
  Hned po losování na Nový rok bylo jasné, že skupina A je skupinou smrti. Proti té druhé byla plná favoritů na postup. O ten se bojovalo do poslední vteřiny posledního zápasu. Parceloně stačilo s Lipe Boys remizovat a semifinále by bylo její. Jenže než se rozhodčí nadechl, aby zapískal konec, dali Lipe Boys vítězný gól. Parcelona klesla do kolen. Na druhém hřišti totiž Kazín zvítězil a šel do semifinále. Měl lepší skóre než Parcelona o jediný gól!

  Trojnásobný vítěz Beverly bez hlavní loňské posily Ivana Haška staršího a zmožen zraněními musel vedle svých "stařečků" radikálně omladit a nasadit dva dorostence (Marek Petreje a Dan Ondruška) a jednoho staršího žáka (Viktor Kábele - stal se tak nejmladším hráčem turnaje; naopak jeho otec Jarda "Taška" Kábele byl nejstarším hráčem, a tak to zůstalo v rodině). Tým sice v prvním utkání sebral bod pozdějšímu vítězi Lipe Boys, když vyrovnal deset vteřin před koncem, ale to bylo vše, co dokázal. Skončil ve skupině poslední, a to je pád z medailových výšin až na dno. "Aspoň se od něj odrazíme a můžeme se zase zlepšovat," konstatoval kapitán Vláďa Halgaš.

  V béčku musela rozhodovat minitabulka
  Druhou skupinou projeli jak nůž máslem borci z Bambouzku a z týmu Arsenal Praha. Ve vzájemném souboji si rozdělili bod za remízu, jinak všechny ostatní celky s přehledem porazili.

  A právě ti ostatní tři porazili vždy jeden druhého a každý z nich měl tři body. O konečném pořadí proto musela rozhodovat minitabulka a skóre z utkání pouze těchto týmů. A v tomto měření byli nejúspěšnější Ptáci, a to jen díky většímu počtu vstřelených gólů (5:3). Verbež vstřelila o dva góly méně (3:1), Hasiči měli dokonce záporné skóre (2:4).

  Kazínu jednou penalty vyšly, ve finále ale už ne
  V semifinále si Lipe Boys poradili s pražským Arsenalem (4:1), ale druhé semifinále bylo o mnoho napínavější. Gólman Bambouzku Tomáš "Nelida" Poul udělal svou první chybu v turnaji, když chytil míč do ruky za brankovištěm. Pravidla jsou neúprosná, to je prostě penalta. A Honza "Vlčák" Vlček z Kazína ji nekompromisním bodlem proměnil. Bambouzek sice vyrovnal, ale Kazín se znovu utrhl a vedl 2:1, ale Bambouzek se vrhl do mohutného náporu. Když se chystal jeden z hráčů hodit aut, Honza Vlček stáhl na zem Robina "Robase" Poula a dostal červenou kartu. Ale protože to bylo v přerušené hře, penalta se nepískala. Bambouzek ale i tak stihl vyrovnat, když Robas dotlačil míč do sítě. Jenže při penaltách napálil Petr "Máca" Macků míč do břevna a do finále šel stejně jako loni Kazín.


  Rozhodující penalta ve finále. Radek Činovec vystihl Honzovi Vlčkovi střelu a Lipe Boys mohli slavit

  Závěrečný zápas byl ostrý jako břitva a skórovali v něm dva nejlepší hráči turnaje. V prvním poločase ale gól nepadl. Do druhého vstoupil lépe Kazín, branku vstřelil Honza Vlček. Nedlouho před koncem vyrovnal Ivan "Ivánek" Hašek junior - a šlo se zase na penalty. V základní sérii byli úspěšní všichni borci. Musela rozhodnout náhlá smrt. A zase byli v hlavní roli Vlčák s Ivánkem. Ivánek brankáře Kazína překonal, Vlčákovi jeho střelu brankář Radek Činovec vyrazil. A panování Lipe Boys začalo.

  Otázkou je, jak dlouho bude trvat. Týmy jsou vyrovnané a mnohdy rozhoduje jediný gól, jediná neproměněná šance. Dlouhé série obhajob, jako měly Parcelona a Beverly, už jsou asi minulostí. Za poslední čtyři roky máme čtyři vítěze. Nejúspěšnějším hráčem historie zůstává Petr "Brdy" Bernklau, který má už pět titulů. Čtveřice dalších (Krbec, Kutil, Šuby a Taška) má tituly čtyři.

  V zápase o třetí místo mezi Bambouzkem a Arsenalem musely znovu rozhodovat penalty. Tentokrát byl Bambouzek úspěšnější a vybojoval aspoň třetí místo a odnesl si jeden ze tří soudků piva, které věnoval starosta Michal Popek.

  Příště: soupiska zároveň s přihláškou
  Bohužel družstvo Járin nerespektovalo pravidla a posílilo se "cizinci", tedy hráči, kteří v Lipencích ani nehrají, ani nebydlí. Což se stalo naposledy. Příště bude povinnost odevzdat s přihláškou do turnaje i soupisku. A pokud nějaký tým pravidlo o "čistém týmu" nesplní, nebude k turnaji připuštěn. Aby si někdo bůhvíodkud přišel jen tak zakopat, pak zase odešel, aniž by při třech brigádách hnul prstem, to ani náhodou. Nebo aťi si udělají svůj turnaj.

  Poděkování opět patří partě hasičů, kteří opět vytvořili vytápěnými stany a občerstvením výborné zázemí.

  Fotogalerie
  Návod na prohlížení: další fotka se zobrazí poté, co kliknete na nápis "další" nebo jen na jakékoli místo na fotce. Komu nestačí toto minialbum, větší fotky najde ZDE  Výsledky
  Skupina A
  1. Lipe Boys 7:3 10 bodů
  2. Kazín 9:6 7 b.
  3. Parcelona 5:3 7 b.
  4. Járin 4:8 3 b.
  5. Beverly 5:10 1 b.

  Skupina B
  1. Bambouzek 12:2 10 bodů
  2. Arsenal Praha 9:2 10 b.
  3. Ptáci 5:8 3 b.
  4. Lipenecká verbež 6:9 3 b.
  5. Hasiči 3:13 3 b.
  O pořadí na 3. - 5. místě rozhodla minitabulka a skóre ze vzájemných zápasů Ptáků, Verbeže a Hasičů.

  O 9. místo
  Beverly - Hasiči 5:0
  O 7. místo
  Lipenecká verbež - Járin 1:1, na penalty vyhrála Verbež

  O 5. místo
  Parcelona - Ptáci 2:1

  Semifinále
  Kazín - Bambouzek 2:2, na penalty postoupil Kazín
  Lipe Boys - Arsenal Praha 4:1

  O 3. místo
  Bambouzek - Arsenal 2:2, na penalty vyhrál Bambouzek

  Finále
  Lipe Boys - Kazín 1:1, na penalty vyhráli Lipe Boys

  Konečné pořadí
  (v závorce loňské pořadí)
  1. Lipe Boys (5.)
  2. Kazín (2.)
  3. Bambouzek (1.)
  4. Arsenal (4.)
  5. Parcelona (6.)
  6. Ptáci (7.)
  7. Lipenecká verbež (8.)
  8. Járin (10.)
  9. Beverly Hills (3.)
  10. Hasiči (11.)


  Nejužitečnějším hráčem byl vyhlášen Ivan Hašek mladší. Na snímku se sekretářem klubu Antonínem Křížem

  Nejstarší hráč
  Jarda "Taška" Kábele (Beverly) 45 let

  Nejmladší hráč
  Viktor Kábele (Beverly) necelých 15 let

  Nejužitečnější hráč
  Ivan Hašek mladší (Lipe Boys)

  Nejlepší brankář
  Tomáš Vlček (Kazín)

  Nejlepší střelec
  Robin Poul (Bambouzek) 9 branek

  další střelci:
  7 gólů - Ivan "Ivánek" Hašek (Lipe Boys)
  5 gólů - Míla Witberger (Kazín), Tomáš "Kovy" Kovalčík (Verbež)
  3 góly - Honza "Vlčák" Vlček, Lukáš Vašák (oba Kazín), Hynek Tůma, Marek Vokurka (oba Arsenal), Martin "Barvič" Barva, Martin "Knak" Rak (oba Parcelona), Vláďa "Halgy" Halgaš (Beverly)
  2 góly - Martin Říha II (Lipe Boys), Tomáš "Melinho" Melich (Bambouzek), Michal Stauch (Ptáci), Dominik "Haus" Šalamoun (Járin), Viktor Kábele (Beverly)
  1 gól - Radek "Ráďa" Šedivý, Honza "Mácha" Machačný, Honza "Cíka" Cikrt (Lipe Boys), Tomáš "Cajzy" Císařovský, Petr "Máca" Macků, Pavel "Máca" Macků, Tomáš "Tik" Pokorný (Bambouzek), Ondra Sedláček, Jirka "Chroust" Chroustovský, Tomáš Madej (Arsenal), Ondra Čech (Parcelona), Petr "Brdy" Bernklau, Pavel "Zip" Rulík, Radek Šedivý st. (Ptáci), Lukáš Cimler (Verbež), Michal "Mitchel" Krůta, Lukáš Krabec (Járin), Jarda "Taška" Kábele, Jirka Pavlíček, Marek Petreje, Martin "Pytlák" Říha, Zdeněk Scheib (Beverly), Petr Fatka, Martin Emler (Hasiči) a vlastní Vlasta Procházka (Bambouzek)
  (kdo by se cítil o nějaký gól ošizen, ať napíše na mail jaroslav.kabele@idnes.cz, není vyloučeno, že některý střelec nebyl nahlášen)

  Článek o loňském ročníku
  ZDE
  (jkl)