• Rozpis sezóny
 • Výsledky
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A - tým B - tým Dorost Žáci Přípravka Články Napište nám
  Pohár patří po čtyřech letech Parceloně (3. 1. 2010)


  Vítězný tým Parcelony s pohárem
  Foto: Zdeněk Sluka


  Tříleté panování Beverly Hills jako nejlepší fotbalové lipenecké čtvrti skončilo. Obhájce titulu nezvládl penaltový rozstřel s Parcelonou, která byla naposledy na trůnu v roce 2006 a letos se na něj tedy vrací a připraví příští ročník turnaje. Turnaje, který je od nynějška zván Memoriálem Pepy Vejvody na památku našeho kamaráda, který předčasně odešel z tohoto světa (více zde)

  Boje ve skupinách: suverénní Bambouzek
  Deset týmů si to nejprve rozdalo ve dvou skupinách každý s každým. Těmito boji prošel suverénně Bambouzek, který neztratil ani bod a dostal jen jeden gól od Parcelony (2:1). Zdálo se, že tentokrát velmi silný Bambouzek míří jasně za titulem.

  V přímém souboji o druhé postupové místo vedl Kazín nad Parcelonou ještě čtyři minuty před koncem 1:0 a kouč Honza "Krbec" Kerbach nervózně šturmoval své hochy do útoku. Nakonec se Kazín "podělal" a Parcelona během chvilky otočila na 3:1.

  Ve druhé, relativně slabší skupině měl být favoritem obhájce Beverly a mladíci nazývající se tentokrát Lipe Boys. U mladíků tento předpoklad platil a se soupeři se příliš nepárali. Mužstvo Beverly však zaváhalo už ve druhém zápase s Járinem a mohlo být rádo za bezbrankovou remízu, protože někdejší kanonýr Pavel "Dobaj" Eliáš měl několikrát ostře nabito a jen díky skvělým zákrokům brankáře Jirky "Házy" Havlíčka se síť v brance nerozvlnila.

  Ani další zápas Beverly s Roklemi nebyl přesvědčivý, rozhodla ho branka po vyloučení nejlepšího útočníka Roklí Tomáše Trikala. Ten si po neodpískaném faulu pustil pusu na špacír, řekl rozhodčímu něco o ču..... Sudí mu udělil žlutou kartu, za kterou se podle pravidel vylučuje na dvě minuty. V přesilovce dal gól hrudí Martin "Pytlák" Říha a Rokle to nesly jako křivdu.

  Parcelona dvakrát zvládla penalty
  Obě semifinále byla ostrá jak břitva. V tom prvním překvapivě padl Bambouzek, který s dosud nevýrazným Beverly rychle prohrával 0:2 po pěkných kombinacích. "Robas" Poul krátce před poločasem skoro z půlky snížil a drama pokračovalo. Po přestávce nakopával kapitán Beverly Vláďa "Halgy" Halgaš dlouhý míč na nabíhajícího hrota, stoper Bambouzku Honza "Pešek" Šindelář šel do hlavičkového souboje a míč po jeho nešťastném zásahu přeletěl vybíhajícího gólmana Tomáše "Nelidu" Poula a skončil v síti. Ale ani teď nebylo rozhodnuto, protože Tomáš "Melinho" Melich přímo z rohu za "pomoci" nešťastného Jirky "Prezidenta" Pavlíčka snížil. Bambouzek tlačil do poslední chvíle, ale vyrovnat se mu už nepodařilo.

  Druhý souboj Lipe Boys - Parcelona skončil nerozhodně 2:2 a stejně jako loni u stejných soupeřů (Lipe Boys hráli pod hlavičkou Hasiči A) rozhodovaly penalty. A opět byla úspěšnější Parcelona.

  Ta vedla i ve finále, když si Honza "Tyčka" Týč kopající roh narazil s Jirkou "Chroustem" Chroustovským a prostřelil hradbu bránících hráčů Beverly. Ve druhém poločase kopal "Halgy" trestňák z půlky hřiště a i on prostřelil houštinu těl před brankou. A tak poprvé za dlouhá léta rozhodovaly o vítězi penalty.


  Gól po penaltě Zdeňka Scheiba neměl platit. Zde je důkaz, že míč neskončil za brankovou čarou
  Foto: Zdeněk Sluka


  Za Parcelonu proměnil Tomáš "Štigy" Štengl i Pavel "Zip" Rulík, nedal "Chroust", za Beverly byl gól uznán jen Zdeňkovi Scheibovi (fotografie Zdeňka Sluky je však důkazem, že míč odrazivší se od břevna nedopadl za čáru), nedali ani "Halgy" a Pavel "Šuby" Šubrt. A Parcelona mohla slavit. V utkání o třetí místo zvítězili Lipe Boys nad Bambouzkem 2:1 a odsoudili tento nadupaný tým k nepopulární "bramborové" medaili.

  Zajímavosti
  Memoriál Pepy Vejvody přinesl několik zajímavostí. Tak především pasoval na pozici nejúspěšnějšího hráče historie Petra "Brdyho" Bernklaua, který už má pět titulů (jeden za Ptáky, čtyři za Parcelonu).

  Dalším rekordmanem je celý tým Beverly, který v řádné hrací době neprohrál už čtyři roky - naposledy v roce 2006, kdy skončil čtvrtý. Neporaženým byl loni i letos také tým na třetím místě, tedy Lipe Boys, respektive Hasiči A.

  Po čtyřech letech je nejlepší střelec turnaje z vítězného družstva. V předchozích třech ročnících se kanonýr rekrutoval z týmů, které na titul nedosáhly.

  Vítězný tým Parcelony byl kompletně poskládán až v předvečer turnaje. Dva hnací motory - Chroust a Tyčka - totiž měly naplánováno učit se před zkouškami. Manažerská práce kouče Krbce a jeho telefonické přemlouvání z kanceláře U Lišků však slavily na poslední chvíli úspěch.

  Co se týče financí, čistý zisk do pokladny Sokola byl pouze 100 Kč. Ze startovného se financovaly stravenky, ceny pro vítěze a rozhodčí. Přínosem ale bylo pravidlo, že nastoupit může jen ten člen A nebo B týmu, který má zaplaceny kompletní příspěvky za loňský rok. Pokladník Vlasta Procházka si proto odnášel 14 tisíc korun od "hříšníků", kteří dosud peníze neodevzdali. Stejné pravidlo proto bude platit i napřesrok.

  Fotogalerie
  Návod na prohlížení: další fotka se zobrazí poté, co kliknete na nápis "další" nebo jen na jakékoli místo na fotce. Komu nestačí toto minialbum, větší fotky najde ZDE a také ZDE
  .

  Výsledky
  Skupina A
  1. Bambouzek 8:1 12 b.
  2. Parcelona 7:3 9 b.
  3. Kazín 5:5 6 b.
  4. Pražský výběr 4:9 3 b.
  5. Lipenecká verbež 3:9 0 b.

  Skupina B
  1. Lipe Boys 10:2 10 b.
  2. Beverly 5:1 8 b.
  3. Rokle 2:2 6 b.
  4. Járin 1:6 4 b.
  5. Hasiči 2:11 0 b.

  O 9. místo
  Lipenecká verbež - Hasiči 3:2

  O 7. místo
  Járin - Pražský výběr 2:0

  O 5. místo
  Kazín - Rokle 1:0

  Semifinále
  Beverly - Bambouzek 3:2
  Parcelona - Lipe Boys 2:2, na penalty 2:0

  O 3. místo
  Lipe Boys - Bambouzek 2:1

  Finále
  Parcelona - Beverly 1:1, na penalty 2:1

  Konečné pořadí
  (v závorce loňské pořadí)
  1. Parcelona (2.)
  2. Beverly Hills (1.)
  3. Lipe Boys (3. jako Hasiči A)
  4. Bambouzek (-)
  5. Kazín (4.)
  6. Rokle (7.)
  7. Járin (9.)
  8. Pražský výběr (6. jako Slátanina)
  9. Lipenecká verbež (-)
  10. Hasiči (8.)

  Nejstarší hráč
  Bohouš Červený (Járin) 65 let
  Nejmladší hráč
  Adam Kovalčík (Lipenecká verbež) 14 let
  Nejužitečnější (nejlepší) hráč
  Pepa "Pepino" Vladyka ml. (Lipe Boys)
  Nejlepší brankář
  Tomáš "Nelida" Poul (Bambouzek)
  Nejlepší střelec
  Tomáš "Štigy" Štengl (Parcelona) 5 gólů

  další střeleci:
  4 góly - Martin "Pytlák" Říha (Beverly), Honza "Mácha" Machačný a Pepa "Pepino" Vladyka (Lipe Boys)
  3 góly - Honza "Cíka" Cikrt (Lipe Boys), Petr "Kutil" Novák, Tomáš "Melinho" Melich (oba Bambouzek), Míla Witberger (Kazín), Martin "Barvič" Barva (Pražský výběr), Tomáš "Kovy" Kovalčík (Lipenecká verbež)
  2 góly - Honza "Tyčka" Týč (Parcelona), Vláďa "Halgy" Halgaš, Zdeněk Scheib (oba Beverly), Radek "Ráďa" Šedivý (Lipe Boys), Honza "Fík" Fiktus (Járin), David Kremlík (Lipenecká verbež)
  1 gól - Jirka "Chroust" Chroustovský, Pavel "Zip" Rulík (Parcelona), Pavel "Šuby" Šubrt (Beverly), Martin Vošta (Lipe Boys), Petr "Máca" Macků, Tomáš "Cajzy" Císařovský (Bambouzek), Milan "Milda" Tůma, Honza "Vlčák" Vlček (oba Kazín), Honza Hajda, Vlasta Mikoláš (oba Rokle), Martin "Čína" Činovec (Pražský výběr), Jirka "Hanzelka" Honzík, Pavel "Dobaj" Eliáš (oba Járin), Standa Řezník (Lipenecká verbež), Karel Kobliha, Petr Fatka (Hasiči)
  (kdo by se cítil o nějaký gól ošizen, ať napíše na mail jaroslav.kabele@idnes.cz, není vyloučeno, že některý střelec nebyl nahlášen)

  Článek o loňském ročníku
  ZDE
  (jkl)