• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 • Ví­ceíşčelové hřiště *NOVí‰
 •  
  A tým B tým St.žáci Ml.žáci St.přípr. Ml.přípr. Školička a dívky SG

  Noví­ vládci fotbalových Lipenců: Babies (5. 1. 2020)


  Ví­tězný tým Babies s pohárem

  Nepřetržité panování­ týmu Lipe Boys na Memoriálu Pepy Vejvody skončilo. Šestinásobný šampión v semifinále zaškobrtl a prohrál na penalty s pozdější­m vítězem turnaje a zbylo na něj "jen" 3. mí­sto. Poprvé v historii tak vyhrál tým Babies.

  Bylo však ví­tězství­ velmi vydřené. V poslední­m utkání­ základní­ skupiny Babies prohrávali s Foreigners 3:1 a ještě půl minuty před koncem 3:2. A to na postup ze skupiny nestačilo. V závěrečném tlaku ale borci v růžových dresech vyrovnali a při rovnosti bodů s Foreigners a vyrovnaném skóre ve vzájemném zápase se do semifinále prodrali jen dí­ky lepší­mu skóre. Na elegantní­ Foreigners, kteří­ byli považováni za černého koně soutěže, zbyl jen boj o 5. mí­sto a ten nad Parcelonou vyhráli přesvědčivě 4:1.


  Sebí­k Hájek 2. ledna losuje týmy do skupin

  Zápasy ve skupinách: z minulých semifinalistů nepostoupili Beverly a Ptáci
  Do turnaje se nakonec přihlásilo devět družstev. Poslední­ přihláška přišla od Trenérů dvě minuty před uzávěrkou. Hrálo se ve dvou skupinách, jedna byla pětičlenná a jedna čtyřčlenná. Z té pětičlenné (skupina Vlasty Hvězdy) udělal malý Sebí­k Hájek skupinu smrti, protože do ní­ nalosoval předloňské semifinalisty Babies a Beverly, dále zkušený tým Bambouzek a silné Foreigners. Poslední­ byli Trenéři, kteří­ však byli oslabeni o Pavla "Šimpyho" Bernklaua, Pavla "Šubyho" Šubrta, Fandu Moidla, Honzu "Fí­ka" Fiktuse, Petra Hendrycha a nakonec i o Jakuba Potměšila, takže za ně nastoupili starší­ žáci Tomáš Bernklau, Petr Havel a Rí­ša Šturma. Beverly sice povolalo Ivana "Šéfu" Šefaru a Karla "Carlose" Pátka, ale první­ se zranil po sedmi minutách, druhý ve druhém zápase.

  Beverly trpělo špatnými starty do utkání­. Než se rozkoukalo, prohrávalo o jeden či dva góly. V zápase proti Bambouzku sice tým Beverly dokázal třemi slepenými góly v závěru otočit z 3:1 na 3:4, ale proti Foreigners už se takový zázračný obrat nekonal a Beverly po delší­ době skončilo před branami semifinále. Naopak pro Bambouzek byla ztráta s Beverly jedinou, takže šel do boje o medaile z první­ho místa ve skupině. Z druhé místa proklouzli Babies (viz výše). Trenéři byli otloukánkem skupiny a góly dali jen týmu Beverly.

  Ve skupině Ládi Geiganda vládli pochopitelně Lipe Boys. Všechny tři zápasy vyhráli s přehledem, i když se na začátku souboje s Ptáky trápili a prohrávali. Obnovená a omlazená Parcelona, která si pomýšlela na úspěch, nezvládla duel s týmem No Sláva posí­leným o juniorského reprezentanta Bosny a Hercegoviny a hráče slávistické U17, který už si zahrál i UEFA Youth League za U19 proti Barceloně (bydlí­ v Dolní­ch Černošicí­ch). To bylo hned první­ utkání­ skupiny a hned rozhodlo o druhém postupují­cí­m. Oslabení­ Ptáci (nemohli Petr "Šťuch" Stauch a Michal "Kelda" Kelí­šek) v brance s legendou a nejstarší­m hráčem turnaje Honzou "Krbcem" Kerbachem ve skupině vždy čtyřikrát inkasovali a všechny zápasy prohráli. To stačilo jen na boje o 7. až 9. mí­sto.

  Boje o umí­stění­: Dvojí­ ví­tězství­ Babies na penalty
  Ve skupině o 7. až 9. si to mezi sebou rozdali Beverly, Ptáci a Trenéři. Když se Beverly a Ptáci rozešli smí­rně 2:2, bylo to jen o tom, kdo dá Trenérům ví­c gólů. A to byli Ptáci, vyhráli 8:0, zatí­mco Beverly jen 6:4. Ptáci tak po předloňském 4. mí­stě uhájili jen 7. pří­čku, Beverly spadlo z bronzového stupí­nku na 8. pozici. Trenéři si pohoršili o dvě mí­sta a skončili poslední­, devátí­.

  Obě semifinále byla velmi dramatická. Bambouzek vedl dvě minuty před koncem 3:1 a už už oteví­rál brány finále. Tým No Sláva však vsadil vše na slávistického Denise Alijagiče a ten třikrát proháčkoval obranou Bambouzku a strhl ví­tězství­ na stranu svého týmu, který tak po předloňském poslední­m mí­stě zázračně vybojoval finále.

  V opakování­ předloňského finále Lipe Boys - Babies padla jen jedna branka na každé straně, a tak následovaly penalty. Pavel "Háša" Hašek jediný nedal a šňůra turnajových ví­tězství­ Lipe Boys se tak přetrhla. Do finále tak znovu jako v poslední­m roční­ku 2018 (loni se nehrálo kvůli špatnému terénu) prošli Babies.

  V zápase o pomyslné bronzové medaile nedali Lipe Boys Bambouzku šanci a s přehledem vyhráli 4:0.

  Finále Babies - No Sláva bylo dlouho bez branek. Vše podstatné se odehrálo až v poslední­ch dvou minutách. Nejdří­ve Petr "Fáťa" Fatka z Babies ošklivě zezadu sundal Zbyňka Zachu a vysloužil si žlutou kartu a vyloučení­ na dvě minuty. Schytal to od svých spoluhráčů, protože poslal tým na poslední okamžiky zápasu do oslabení­. V něm se však paradoxně ujali vedení­ Babies, i když hráli v poli jen ve třech. Ondra Holub se ještě za půlkou opřel do balónu a ten skončil ve vinglu jinak výborného gólmana Petra Bezděka. Ten v první­ půli chytil minimálně dva jisté góly. Proti Ondrově střele ale neměl nárok.

  Tým No Sláva se však rychle oklepal a hned z protiútoku vyrovnal Roman Pecl. Šlo se tedy znovu do penalt.

  V základní­ sérii tří­ střelců všichni proměnili, následovali další­ dva hráči, kteří­ byli v okamžiku ukončení­ zápasu na hřišti včetně brankářů. Gólman No Sláva Petr Bezděk přiznal, že penaltu kopal poprvé v životě - ale také proměnil. Následoval rozstřel libovolných střelců. Babies vsadili na Pavla "Krejzyho" Krejzara, No Sláva na Denise Alijagiče. Ten však svůj celkově třetí­ pokus neproměnil, brankář Valentýn Cajthaml jeho střelu vyrazil - a bylo dobojováno. Novými králi fotbalových Lipenců jsou Babies, přestože byli půl minuty od nepostupu do semifinále.


  Rozhodují­cí­ penalta. Valentýn Cajthaml střelu Denise Alijagiče vystihl a vyrazil ji

  Zají­mavosti z turnajových bojů
  V kulatém roce 2020 jsme tak zažili turnaj plný zvratů a změn. Spousta utkání­ se rozhodovala až v poslední­ch minutách nebo dokonce okamžicí­ch. Mužstva byla jednou nahoře, jednou dole. Foreigners takhle přišli o postup do semifinále, Bambouzek o finále. Jaké byly další­ zají­mavosti:

  *** Jestliže v roce 2018 hrál na turnaji poprvé cizinec (Vietnamec Long Ngueyn Thien), letos už startoval kompletní­ cizinecký tým. Trenér B týmu Angličan Rhys Mills ho pojmenoval Fucking Foreigners, později jsme zkrátili na Foreigners. Tým měl kvalitu na boje o medaile, prošvihl však závěr zápasu s Babies.

  *** Babies sice vyhráli, nevyhnuli se však porážce. Ve skupině prohráli s Bambouzkem. Jediným týmem bez porážky v základní­ hrací­ době byli obhájci Lipe Boys. Jedna jediná remí­za a porážka na penalty však rozhodlo o konci jejich ví­tězné série.

  *** Fotbalově byl turnaj pravděpodobně nejkvalitnější­ v historii. Zápasy Lipe Boys - Babies nebo Beverly - Foreigners potešily oko fanouška asi nejví­ce.

  *** Padaly i krásné góly. Mezi Top 5 patří­ nůžky Pavla "Háši" Haška a Robina "Robase" Poula, šibenice Ondry Holuba, patička Alexe Marche a krásná ťukačka po ose Honza Halgaš - Tomáš Kábele - Zdeněk Scheib.

  *** Ochranné sí­tě na severní­ straně jsou bohužel asi ní­zké. Z deví­ti mí­čů, které správce Pavel "Pajda" Hájek vložil do hry, jich sedm skončilo za ploty. Dva už se vrátily, ostatní­ čekají­ na návrat majitelů zahrad.

  *** Přestupem roku byl návrat na hřiště Honzy "Krbce" Kerbacha. Ten se však nepostavil do branky Parcelony, kterou před ví­ce než dvaceti lety zakládal, ale do svatyně Ptáků. V parcelonské brance ho nahradil Martin Halgaš.

  *** Nástup mládí­ je definitivní­. Napří­klad Parcelona měla nejstarší­ho hráče Honzu "Krbečka" Kerbacha juniora s 21 lety.

  *** Ten se také postaral o dosud neví­danou perličku, kdy dal syn gól svému otci. Byl to paradoxně jediný střelecký úspěch Krbečka na turnaji - a zrovna to zůstalo v rodině.


  Ví­tězný tým Babies oslavuje první­ titul

  Výsledky turnaje


  Skupina A - Vlasty Hvězdy
  1. Bambouzek 11:5 9 b.
  2. Babies 20:7 7 b.
  3. Foreigners 15:6 7 b.
  4. Beverly 14:16 6 b.
  5. Trenéři 4:27 0 b.

  Skupina B - Ládi Geiganda
  1. Lipe Boys 16:6 9 b.
  2. No Sláva 9:10 6 b.
  3. Parcelona 9:9 3 b.
  4. Ptáci 6:12 0 b.

  Skupina o 7. až 9. mí­sto
  Beverly - Trenéři 6:4 (přeneseno ze základní­ skupiny)
  Ptáci - Beverly 2:2
  Trenéři - Ptáci 0:8

  O 5. mí­sto
  Parcelona - Foreigners 1:4

  Semifinále
  Lipe Boys - Babies 1:2 na penalty
  Bambouzek - No Sláva 3:4

  O 3. mí­sto
  Lipe Boys - Bambouzek 4:0

  Finále
  Babies - No Sláva 2:1 na penalty

  Celkové pořadí­
  (v závorce předloňské umí­stění­)
  1. Babies (2.)
  2. No Sláva (8.)
  3. Lipe Boys (1.)
  4. Bambouzek (6.)
  5. Foreigners (-)
  6. Parcelona (5.)
  7. Ptáci (4.)
  8. Beverly (3.)
  9. Trenéři (7.)

  Nejstarší­ hráč
  Honza "Krbec" Kerbach (Ptáci) 53 let

  Nejmladší­ hráč
  Tomáš Bernklau (Trenéři) 13 let

  Nejlepší­ brankář
  Valentýn Cajthaml (Babies)

  Nejužitečnější­ hráč
  Alex March (Foreigners)

  Nejlepší­ střelec
  Denis Alijagič (No Sláva) - 10 gólů  další­ střelci:
  7 gólů - Alex March (Foreigners), Pavel Rulí­k (Ptáci), Ondřej Holub (Babies)
  6 gólů - Dominik Šalamoun (Babies), Pavel Hašek (Lipe Boys), Zdeněk Scheib (Beverly)
  5 gólů - Jan Cikrt (Lipe Boys), Emiliano Zambolin (Foreigners), Petr Jackl (Bambouzek)
  4 góly - Robin Poul (Bambouzek), Tomáš Melich (Bambouzek), Tomáš Kábele (Beverly)
  3 góly - Viktor Kábele (Beverly), "Boris" Alcide Mba Ndong (Foreigners), Radek Šedivý, Josef Vladyka, Pavel Vodrážka (Lipe Boys), Štěpán Zí­tek (Babies), Martin Barva, Václav Cipra, Marek Vodička (všichni Ptáci), Daniel Karas (Trenéři)
  2 góly - Ivan Hašek (Lipe Boys), Cyrille Piteau, Matt Winters (oba Foreigners), Jan Halgaš (Beverly), Daniel Čech, Vojtěch Doubek (oba Parcelona), Matěj Müller, Roman Pecl (oba No Sláva), Michal Krůta, Pavel Krejzar, Karel Vladyka (všichni Babies)
  1 gól - Petr Fatka (Babies), David Čech, Jan Kerbach ml., Viktor Janauer (všichni Parcelona), Karel Pátek (Beverly), Tomáš Bernklau (Trenéři), Miloslav Witberger (Bambouzek), Nicolas Riabsameu (Foreigners)


  Historičtí­ ví­tězové
  (proklikněte si jednotlivý rok na článek)
  2020 - Babies
  2018 - Lipe Boys
  2017 - Lipe Boys
  2016 - Lipe Boys
  2015 - Lipe Boys
  2014 - Lipe Boys
  2013 - Bambouzek
  2012 - Lipe Boys
  2011 - Bambouzek
  2010 - Parcelona
  2009 - Beverly
  2008 - Beverly
  2007 - Beverly
  2006 - Parcelona
  2005 - Parcelona
  (jkl)

  Fotogalerie
  Návod na prohlížení: další fotka se zobrazí poté, co kliknete na nápis "další" nebo jen na jakékoli místo na fotce. Komu nestačí toto minialbum, větší fotky najde ZDE