• Rozpis sezóny
 • Výsledky
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým C tým Žáci Přípravky Předpřípravka Články St. garda

  Trochu nuda: opět vyhráli Lipe Boys (7. 1. 2018)


  Pošesté vítězem. Lipe Boys s trofejí - (další foto zde)

  Novoroční turnaj lipeneckých čtvrtí aneb Memoriál Pepy Vejvody měl proti loňsku dvě větší změny. Nikoli ale v držiteli trofeje. Tu opět suverénně získal tým Lipe Boys a turnaj tak začíná být trochu fádní. Už se proto objevily úvahy o tom, že se příště toto mužstvo rozdělí, aby bylo o co hrát.

  Těmi změnami oproti loňsku bylo počasí a hrací plocha. Letos bylo o více než dvacet stupňů tepleji než loni, takže zatímco v roce 2017 se pomalu lámaly kopačky mrazem, letos hřálo sluníčko a bylo skoro jako na jaře. A proto se nedalo hrát na horním hřišti, jehož trávník by nápor 20 zápasů nevydržel. Zvolili jsme proto dolní (mládežnické) hřiště, které utrpělo při poruchách závlahy a povrch se stejně bude muset rekonstruovat. Nebyla to špatná volba. Až na pár drnů byl trávník ve slušné kvalitě a nevadilo ani zkrácení hřiště o šest metrů. Rozhodně je to varianta pro příští roky - nejlépe, kdyby se zde časem podařila položit umělá tráva.


  V akci nejlepší brankář turnaje Martin "Čína" Činovec (Ptáci) - v souboji s Danielem "Dandynem Čechem (ParceloKazín) - (další foto zde)

  Zápasy ve skupinách: bývalí favorité nepostoupili
  Ve skupině A (Vlasty Hvězdy) se bojovalo o postup do posledního zápasu. Po remízách Beverly s Ptáky a Ptáků s ParceloKazínem se upínala pozornost na souboj Beverly - ParceloKazín. Kdyby vyhrál nově složený tým, odsoudil by Beverly ke 3. místu ve skupině, při remíze (a očekávaném vítězství Ptáků nad Trenéry) by všechny tři týmy měly 5 bodů a rozhodovalo by skóre a pravděpodobně by nepostoupili Ptáci. Jenže ParceloKazín prohrál 3:4 a zbylo na něj jen tzv. malé semifinále.


  Honzu "Cikyho" Cikrta (Lipe Boys) atakuje Tomáš "Melinho" Melich, tomu asistuje Robin "Robas" Poul (oba Bambouzek)- (další foto zde)

  Skupina B (Vladimíra Čibery) měla jasného favorita: Lipe Boys prošli boji jako nůž máslem a zaznamenali rekordní skóre 20:2. V klání o další postupové místo létaly jiskry od kopaček a nakonec byli šťastnější Babies, kteří porazili Bambouzek 2:1 a vystřídali ho (proti loňsku) v semifinále.

  Boje o umístění: No Sláva trefovala jen tyče
  V tzv. malém semifinále, kde se hrálo o šanci bojovat o 5. místo, měl ParceloKazín podle papírových předpokladů "přejet" tým No Sláva. Ale utkání bylo dlouho velmi vyrovnané a na vedoucí gól tradičního mužstva mohli střelci No Sláva několikrát odpovědět. Roman Pecl však třikrát trefil tyč nebo břevno. Gólman Honza "Krbec" Kerbach měl dobře postavené tyče! Druhý souboj byl velkou přestřelkou. Bambouzek trochu podcenil Trenéry a měl co dělat, aby utkání dotlačil do vítězného konce v poměru 5:4.

  V utkání o 7. místo pak hráči No Sláva opět trefovali jen do tyčí a Trenérům stačil jediný gól k zisku zatím nejlepšího umístění.

  Boj o 5. místo měl grády, jako by se hrálo o titul. Narazili na sebe tradiční sokové ParceloKazín a Bambouzek a do ostrých soubojů a hádek se pouštěli i dávní kamarádi nebo spoluhráči z áčka. Do vedení šli borci z ParceloKazína z penalty. Brankář Bambouzku Tomáš "Nelida" Poul s míčem v ruce přešlápl mimo vápno - a pískala se penalta. Tu s přehledem umístila k tyči nová posila Long Nguyen Thien. Složený tým ale vyrovnal a chvíli před koncem procedil míč pod Nelidou Šimon Weiss.

  Boje o medaile: vlastně jen o 2. místo
  V semifinále Beverly překvapivě vyhořelo s Babies 2:6. První branku "Dětí" zařídil mladíček David Čech, když přešel přes dva hráče a naservíroval před odkrytou svatyni Petrovi Fatkovi. Beverly sice srovnalo, ale pak si zase nepohlídalo obranu a soupeř šel do vedení. Když Beverly hrálo na risk a gólman Jirka "Háza" Havlíček byl hodně vyběhnutý z branky, dal Dominik "Haus" Šalamoun dvě branky skoro přes celé hřiště do prázdné branky a bylo hotovo.

  Naopak druhé semifinále bylo nečekaně vyrovnané do poslední minuty. Petr "Šťuch" Stauch strhl vedení na stranu Ptáků a Lipe Boys jako by vypadli z role velkých favoritů. Pak sice srovnali, ale vítězný gól dlouho nepřicházel. Už už se hráči i diváci připravovali na dramatické vyvrcholení, tedy na penaltový rozstřel, když se v poslední minutě Lipe Boys přece jen trefili podruhé.

  Utkání o 3. místo zahájil brankou hlavou Viktor "Viky" Kábele z Beverly, Ptáci poté hodně útočili a otevírali obranu. Brankář Martin "Čína" Činovec se dokonce vydával přes půlku. Při jednom útoku ale přišel o balón a Honza "Halgy" Halgaš střelou přes polovinu do prázdné branky pečetil výsledek.

  Finále bylo exhibicí oranžových Lipe Boys. Hráli v neustálém pohybu, dobře kombinovali a stříleli ze všech pozic. Jejich nadvláda nad zbytkem světa je díky obsazení - členové lipeneckého áčka z I.A třídy, ale i druholigové Viktorky Žižkov nebo divizních Zbuzan - více než zřetelná, takže se v podstatě hraje vždy jen o 2. místo.

  Jaký byl letošní turnaj?
  Co přinesl letošní turnaj nového?

  - Především nástup mládí. Do hry se poprvé dostal ročník 2003 úspěšného trenéra Jirky Pospíšila (dej mů Pánbůh lehké odpočinutí) a ukázal velkou naději pro budoucnost. Matěj Müller a Marek Vodička, kteří nyní hrají za Vyšehrad, ale i David Čech (PFA Davle) a vlastně i ročník 2002 Vojta Doubek (dorost Lipence) se na hřišti neztratili, naopak byli oporami svých týmů.


  Marek Vodička v dresu Ptáků


  Matěj Müller (vpravo) hrál za No Sláva


  David Čech (zcela vpravo) zařídil tento vedoucí gól pro Petra Fatku v semifinálovém souboji Babies s Beverly


  Vojta Doubek v dresu ParceloKazín proniká přes Honzu Halgaše (Beverly) - (další foto zde)

  - Opět hrála žena. V dresu trenérů nastoupila stejně jako loni Gábina Švandová.


  Gábina Švandová si hledá místo při rozehrávce brankáře týmu Trenéři Honzy "Fíka" Fiktuse

  - Poprvé nastoupil cizinec. Do týmu ParceloKazín byl na poslední chvíli angažován Long Nguyen Thien, jehož přestup ze Struhařova dokončil manager Honza "Krbec" Kerbach v pátek večer. Také v hodině dvanácté přestoupil z SK Kamenice Honza "Sob" Svoboda a mohl tak startovat za Babies a pomoci jim k druhému místu. Oba budou jistě platnými hráči béčka a není vyloučeno, že budou muset někdy zaskočit za áčko, jak se to stalo v posledním podzimním kole v Radotíně.


  Long Nguyen Thien v souboji s Pavlem "Zipem" Rulíkem z Ptáků

  - Oproti loňsku ubyl jeden tým - Lipenecká Verbež. Kluci byli na horách.
  - Po roční odmlce se do hry vrátila Parcelona, i když jen v kombinaci s Kazínem. Vítek Mázdra z Kazína však brzy po zranění odstoupil, takže pak hrál ve společném týmu jen jeden Kazíňák - Michal Martínek.
  - Loňský nováček No Sláva obhájil 8. místo. Stejně jako loni měl ohromné problémy s proměňováním šancí. Přestože si je vytvářel poměrně často, trefoval jen tyče nebo vedle.
  - Stříleli i brankáři. Hřiště bylo krátké, a tak mohli brankáři vyrážet do útoku. Střelecké úspěchy si připsali Ivan Hašek ml. a Tomáš "Nelida" Poul.
  - Babies se původně nechtěli přihlásit, protože se jim rozsypal tým (proti loňsku chyběli Karel Vladyka a Jirka Antoš). Nově získané posily (Honza "Sob" Svoboda, David Čech a Petr Fatka) však tým okysličily a pomohly k historicky nejlepšímu umístění.
  - Míče létaly za ploty. Přestože jsou před sousedními zahradami vysoké ochranné sítě, někteří "kanonýři" pálili ještě výš. Naštěstí Roztočilovi, Rakovi a nakonec i Kunderovi byli tak hodní, že míče přinesli zpět. Jen jeden se ještě někam zakutálel a dosud se nenašel.

  Výsledky turnaje
  Skupina A
  1. Beverly 14:7 7 b.
  2. Ptáci 8:6 5 b.
  3. ParceloKazín 10:7 4 b.
  4. Trenéři 5:17 0 b.

  Skupina B
  1. Lipe Boys 20:2 9 b.
  2. Babies 10:11 6 b.
  3. Bambouzek 7:6 3
  4. No Sláva 2:20 0 b.

  Malé Semifinále
  ParceloKazín - No Sláva 2:0
  Trenéři - Bambouzek 4:5

  O 7. místo
  Trenéři - No Sláva 1:0

  O 5. místo
  ParceloKazín - Bambouzek 2:1

  Semifinále
  Beverly - Babies 2:6
  Ptáci - Lipe Boys 1:2

  O 3. místo
  Beverly - Ptáci 2:0

  Finále
  Babies - Lipe Boys 2:7

  Celkové pořadí
  (v závorce loňské umístění)
  1. Lipe Boys (1.)
  2. Babies (5.)
  3. Beverly (4.)
  4. Ptáci (3.)
  5. ParceloKazín (-)
  6. Bambouzek (2.)
  7. Trenéři (9.)
  8. No Sláva (8.)

  Nejstarší hráč
  Květa Ovesný (No Sláva) 55 let

  Nejmladší hráč
  Matěj Müller (No Sláva) 14 let

  Nejlepší brankář
  Martin Činovec (Ptáci)

  Nejužitečnější hráč
  Pavel Hašek (Lipe Boys)

  Nejlepší střelec
  Martin Venglář (Beverly) - 10 gólů

  další střelci:
  7 gólů - Pavel Hašek (Lipe Boys)
  6 gólů - Dominik Šalamoun (Babies)
  5 gólů - Daniel Karas (Trenéři), Long Nguyen Thien (Parcelokazín)
  4 góly - Pavel Vodrážka (Lipe Boys)
  3 góly - Pavel Krejzar, Michal Krůta (oba Babies), Martin Barva (Ptáci), Martin Říha, Jan Machačný, Josef Vladyka (všichni Lipe Boys), Tomáš Císařovský, Petr Jackl (oba Bambouzek), Viktor Kábele, Vladimír Halgaš (oba Beverly)
  2 góly - Jan Kerbach ml., Daniel Čech, Vojtěch Doubek (všichni Parcelokazín), Ivan Hašek st. (Beverly), Tomáš Poul (Bambouzek), Jan Pospíšil, Matěj Sedláček (oba Trenéři), Radek Šedivý, Jan Cikrt (oba Lipe Boys), David Čech, Ondřej Krůta (oba Babies)
  1 gól - Michal Martínek, Šimon Weiss (oba Parcelokazín), Zdeněk Scheib (Beverly); Roman Pecl, Pavel Müller (oba No Sláva), Jan Šindelář, Robin Poul, Petr Císařovský, Tomáš Melich, Pavel Kosík (všichni Bambouzek), František Moidl (Trenéři), Radek Čínovec, Ivan Hašek ml. (oba Lipe Boys), Jan Svoboda (Babies) Michal Kelíšek, Pavel Rulík, Václav Cipra, Petr Stauch, Marek Vodička (všichni Ptáci)

  Historičtí vítězové
  (proklikněte si jednotlivý rok na článek)
  2018 - Lipe Boys
  2017 - Lipe Boys
  2016 - Lipe Boys
  2015 - Lipe Boys
  2014 - Lipe Boys
  2013 - Bambouzek
  2012 - Lipe Boys
  2011 - Bambouzek
  2010 - Parcelona
  2009 - Beverly
  2008 - Beverly
  2007 - Beverly
  2006 - Parcelona
  2005 - Parcelona

  (jkl)

  Fotogalerie
  Návod na prohlížení: další fotka se zobrazí poté, co kliknete na nápis "další" nebo jen na jakékoli místo na fotce. Komu nestačí toto minialbum, větší fotky najde ZDE