• Rozpis sezóny
 • Výsledky
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým C tým Žáci Přípravky Předpřípravka Články St. garda

  Lipe Boys potvrdili nadvládu a vyhráli už popáté (7. 1. 2017)

  Vítězný tým Lipe Boys

  Memoriál Pepy Vejvody, neboli Novoroční turnaj lipeneckých čtvrtí, ovládl už počtvrté za sebou a popáté celkem tým Lipe Boys. Není divu, v jeho řadách jsou hráči I. A třídy a pražského a středočeského přeboru, takže kvalita je znát.

  Tradiční turnaj s tradičním vítězem byl letos přece jen o něco jiný než obvykle. Nehrál se jako obvykle na hasičském hřišti, ale na velkém hřišti TJ Sokol. Zmrzlý terén to dovolil, stejně jako naposledy před osmi lety, kdy naposledy vyhrál tým Beverly. (více o roku 2009 zde) Mrzlo, až praštělo, fotka teploměru je vypůjčena od Gábiny Švandové, která bydlí v Obsinách.

  Poprvé ale nemuseli hasiči stavět své vyhlášené vytápěné stany. Na rozdíl od roku 2009 totiž už na hřišti funguje restaurace celoročně, takže zázemí pro občerstvení a zahřátí zvládli bratři Macků U Chytrého klandru.

  Další bombou bylo odhlášení jednoho ze zakladatelů turnaje - Parcelony, a to až v předvečer turnaje. Čtyřnásobný vítěz letos poprvé v historii nesestavil mužstvo a na poslední chvíli se odhlásil. Jeho bývalí hráči - Daniel Čech, Honza Kerbach junior, Marek Vokurka, Martin Barva, Michal Kelíšek, Kuba Menšík a Petr Bernklau (ano, sedm: o jednoho víc než bylo Verbeže) - tak posílili jiné mančafty. Naopak jsme přivítali dva zbrusu nové týmy: No sláva lídra Pavla Müllera a Trenéři Dana Karase. Po roční pauze se také vrátila Lipenecká verbež kapitána Vlasty Houdka.

  Pepa Vladyka (v oranžovém schován za Mladými pány) střílí první gól Mladým pánům

  Skupina A: Jasný lídr a smolař dne
  Hned v prvním zápase na sebe narazil loňský vítěz Lipe Boys a vicemistr Beverly. Ačkoli měl pozdější nejužitečnější hráč turnaje Martin Venglář v úvodu dvě tutovky, do vedení šli po přestávce obhájci. Své vedení navýšili až na 3:0, v závěru za Beverly jen snižoval Zdeněk Scheib.

  Pro účast v semifinále pak byl nejdůležitější souboj Beverly s Mladými pány, kteří se posílili právě o Dandyna Čecha a Krbečka, takže měli rázem větší ambice. Nicméně starým beverlyovským pardálům, kteří byli posílení o dorostence Jirku Stoye a Tomáše Kábeleho, podlehli 1:4.

  Smolařem dne pak byl nový celek No sláva, který prohrál třikrát v základní skupině 0:1, když orazítkovával tyče nebo se jeho hráči netrefovali do branky ani z metru. Zbyla na něj tedy jen skupina o 7.-9. místo. S cenou pro nejlepšího brankáře (Petr Bezděk) však nováček odcházel spokojen a přislíbil účast v dalších letech.

  Samec nesamec, Štěpán Zítek hrál v kraťasech

  Skupina B: Favorité Babies nestříleli góly
  Ve druhé skupině, která byla po skreči Parcelony jen čtyřčlenná, los určil jeden z rozhodujících mačů také hned do úvodního kola. Bambouzek v něm porazil loňské bronzové medailisty Babies 2:0 a notně jim pošramotil sebevědomí a zkomplikoval cestu mezi poslední čtyři.

  To se potvrdilo v přímém souboji o postup mezi Babies a Ptáky. Babies opět nedali gól a podlehli 0:1 trefou Michala "Keldy" Kelíška (původně z Parcelony).

  Gábina Švandová z Trenérů v souboji s Jirkou "Hagarou" Rulíkem z Ptáků

  Ptáci sice ztratili Michala Staucha (přestoupil do No sláva), ale naopak posílili značně. Z Parcelony jim přišli právě Kelda a Martin "Barvič" Barva. Oba dva vlastně svými góly rozhodli o první bronzové medaili pro Ptáky. Kelda ve skupině (viz výše), Barvič v utkání o 3. místo, kdy dal vítězný gól Jirkovi "Házovi" z Beverly.

  Outsiderem skupiny byl nově sestavený tým Trenéři, který měl ve svém středu i jedinou dámu v kopačkách: trenérku přípravky Gábinu Švandovou. (Naposledy hrála žena na turnaji před deseti lety - Petra Landová za Sparta Boys.) Nicméně Trenéřům patří dík za to, že se po loňském poklesu týmů až na sedm snažili opět rozšířit počet účastníků a zpestřit startovní pole.

  Boje o umístění: suverénní Lipe Boys
  V bojích o celkové umístění bylo nejdříve jasno o 5. příčce. Rozdaly si to ambiciózní týmy Mladí páni a Babies, které skončily na 3. místech ve skupinách. Dramatický duel vyhráli ti o něco zkušenější - Babies - těsně 4:3.

  Družstva na čtvrtých a pátém místě ve skupině si poměřily síly ve skupině o 7. až 9. místo, přičemž zápas mezi Verbeží a No Sláva ze základní skupiny se započítával (1:0 pro Verbež). Verbeži pak stačila k celkově 7. místu remíza s Trenéry 2:2 a mužstvo No Sláva po vítězství nad Trenéry 4:1 obsadilo 8. příčku.

  Semifinálová čtyřka měla stejné složení jako před čtyřmi roky na hasičském hřišti. Tehdy Vyhrál Bambouzek nad Beverly 3:0 a Lipe Boys nad Ptáky 5:2. Letos byl první souboj daleko vyrovnanější a většinu času připomínal spíš šachovou partii. Přitom začal velmi zostra. Kanonýr áčka Robin "Robas" Poul předvedl jednu ze svých parád a přes hlavu přeloboval bránící hráče Beverly i Jirku "Házu" Havlíčka v brance a Bambouzek vedl 1:0. Hned z protiútoku však Vláďa "Halgy" Halgaš prudce vystřelil, Tomáš "Nelida" Poul míč jen vyrazil a dobíhající Zdeněk Scheib do prázdné branky vyrovnal na 1:1. Uběhla pouze minuta a šest vteřin. Zbytek zápasu byl ale o dost nudnější, hrálo se převážně takticky. Minutu a půl před koncem, kdy už oba týmy přemýšlely o penaltách, však opět zaúřadoval Robas, zleva překvapil jak obranu, tak vyběhnuvšího Házu a podél něj dal vítězný gól.

  Druhý duel o finále zvládli s přehledem Lipe Boys a vyhráli 2:0.

  Rozhodující gól v boji o 3. místo: Martin Barva (Ptáci) překonává Jirku Havlíčka (Beverly)

  Zápas o 3. místo začal lépe tým Beverly, když Martin "Vengy" Venglář natřikrát překonal gólmana Ptáků. Chvíli před koncem poločasu však při trestňáku Ptáků obrana Beverly nechala na vzdálenější tyči bez hlídání Pavla "Zipa" Rulíka a ten pohodlně hlavou zužitkoval povedený centr od Martina Barvy. A o vítězném gólu Barviče už řeč byla. Utekl Halgymu a podél Házy dal na 2:1 a potvrdil svůj zabijácký instinkt. Ptákům se tento přestup bohatě vyplatil.

  Finále mělo k dramatu daleko. Lipe Boys šli rychle do vedení a nepřipustili žádné pochybnosti o tom, kdo je na hřišti pánem. Nakonec poměrně lehce zvítězili 4:0 a Martin Říha sedmým gólem potvrdil svůj titul nejlepšího střelce.

  Nejmladší a nejstarší hráč na jedné fotce: zcela vlevo Vojta Doubek (14), zcela vpravo Květoslav OVesný (54)

  Jaký byl letošní turnaj?
  Každý turnaj je v něčem stejný a v něčem jiný. Ten letošní byl především charakterizován obrovskou zimou. Pokud před dvěma roky bylo až plus 14 a mnozí fotbalisté hráli v trenýrkách, letos bylo až o třicet méně. Ovšem jeden otužilec v šortkách se našel: Štěpán Zítek z Babies.
  - Nehrálo se na hasičském hřišti.
  - Nebyly potřeba stany.
  - Po dvaceti letech nehrála Parcelona.
  Žluté dresy, které vždy patřily Parceloně, smutně leží nevyužité na lavici před klubovnou...

  - Ptáci dosáhli svým 3. místem největšího úspěchu od roku 2001, kdy jedinkrát vyhráli (ale nejsou o tom internetové záznamy). V roce 2013 měli bramborovou medaili.
  - Přibyly dva nové týmy: No sláva a Trenéři.
  - Po deseti letech opět hrála žena: Gábina Švandová z Trenérů.
  - Organizátoři při dekorování vítěze zapomněli předat nejen tradiční pohár, ale i poukázku na 50 piv od starosty obce Michal Popka. Předáno vzápětí.
  - Poprvé hráli v jednom týmu otec a dva synové: Kábelovi (Taškovi) v Beverly.
  - Čtyři týmy měly bratrskou dvojici: Krůtové v Babies, Poulové (Neliďáci) v Bambouzku, Rulíci v Ptácích, Řezníkové ve Verbeži.
  Další bratři nehráli spolu v jednom mužstvu: Pepa Vladyka v Lipe Boys, Karel v Babies. Stauchové: Petr v Ptácích, Michal v No sláva. Činovcové: Radek v Lipe Boys, Martin v Ptácích. A dvojčata Bernklau také ne: Petr "Brdy" za Trenéry, Pavel "Šimpy" za Ptáky.
  Otec a syn Halgašovi hráli proti sobě v zápase Beverly (otec Vláďa) - Mladí páni (syn Honza).
  A navrch dva Martinové Říhové, kteří spolu mají společné jen jméno, rodinné vztahy nikoli: starší v Trenérech, mladší v Lipe Boys.
  Opět se osvědčila taktika povolat zkušené rozhodčí z Pražského fotbalového svazu: Dalibor Zatkal a Radek Kolář (oba I.B třída) pískali spolehlivě.
  Dík patří kolegům Pavlovi Hájkovi za přípravu hřiště a zázemí, Tondovi Křížovi za perfektní servis se statistikou turnaje a Vlastovi Procházkovi za finanční servis. A samozřejmě všemu personálu U Chytrého klandru, který se o úmyslu přesunout turnaj dozvěděl teprve v pátek před polednem a "na první našlápnutí" do toho šel a zajistil bezvadné občerstvení a teplíčko u kamen.

  Zasahuje nejlepší brankář turnaje Petr Bezděk (No Sláva)

  Výsledky turnaje


  Skupina A
  1. Lipe Boys 15:2 12 bodů
  2. Beverly 10:5 9 bodů
  3. Mladí páni 6:10 6 bodů
  4. Lipenecká verběž 4:12 3 body
  5. No sláva 1:8 0 bodů

  Skupina B
  1. Bambouzek 7:2 7 bodů
  2. Ptáci 5:1 7 bodů
  3. Babies 3:4 3 body
  4. Trenéři 2:10 0 bodů

  Skupina o 7.-9. místo
  Verbež - No Sláva 1:0 (započítán výsledek ze základní skupiny)
  Verběž - Trenéři 2:2
  Trenéři - No Sláva 1:4

  Semifinále
  Bambouzek - Beverly 2:1
  Lipe Boys - Ptáci 2:0

  O 3. místo
  Ptáci - Beverly 2:1

  Finále
  Lipe Boys - Bambouzek 4:0

  Konečné pořadí
  (v závorce loňské umístění)
  1. Lipe Boys (1.)
  2. Bambouzek (5.)
  3. Ptáci (6.)
  4. Beverly (2.)
  5. Babies (3.)
  6. Mladí páni (7. jako Těžký kalibry)
  7. Verbež (-)
  8. No sláva (-)
  9. Trenéři (-)

  Nejstarší hráč
  Květa Ovesný (No sláva) 54 let

  Nejmladší hráč
  Vojta Doubek (Mladí páni) 14 let

  Nejlepší brankář
  Petr Bezděk (No sláva)

  Nejužitečnější hráč
  Martin Venglář (Beverly)

  Nejlepší střelec
  Martin Říha (Lipe Boys) - 7 gólů

  Historičtí vítězové
  (proklikněte si jednotlivý rok na článek)
  2017 - Lipe Boys
  2016 - Lipe Boys
  2015 - Lipe Boys
  2014 - Lipe Boys
  2013 - Bambouzek
  2012 - Lipe Boys
  2011 - Bambouzek
  2010 - Parcelona
  2009 - Beverly
  2008 - Beverly
  2007 - Beverly
  2006 - Parcelona
  2005 - Parcelona


  Parádní snímky profesionálního fotografa Zdeňka Sluky najdete na Facebooku ZDE
  (jkl)