• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 • Ví­ceíşčelové hřiště *NOVí‰
 •  
  A tým B tým St.žáci Ml.žáci St.přípr. Ml.přípr. Školička a dívky SG

  Titul v turnaji obhájil tým Babies (8. 1. 2022)


  Vítězný tým Babies s pohárem

  Po roční odmlce způsobené koronavirovou pandemií se na pomyslný fotbalový trůn v Lipencích vrátil tým Babies. Obhájil tak své vítězství v Novoročním turnaji lipeneckých čtvrtí z roku 2020.

  Historicky nejúspěšnější mužstvo Lipe Boys ztroskotalo stejně jako před dvěma roky v semifinále a stejně jako tehdy vypadlo na penalty. Před covidem s Babies, nyní s omlazeným týmem Beverly.

  Beverly však ve finále zlomily rychlé góly nejlepšího střelce turnaje Ondry Holuba a celkový výsledek 0:7 je největším debaklem ve finále v historii.

  Zápasy ve skupinách: Foreigners opět překvapivě nepostoupili
  Do soutěže se oproti roku 2020 nepřihlásil jeden z historicky nejúspěšnějších týmů Parcelona. Hrálo se tedy ve dvou skupinách po čtyřech.

  Ve skupině A pojmenované po brankářské legendě minulého století Vlastovi Hvězdovi byli suverénem Lipe Boys a neztratili ani bod. Do semifinále je doprovodil Bambouzek.

  Druhá skupina pojmenovaná po nejstarším členovi klubu Karlu Říhovi, který loni zemřel, měla jasného lídra v Babies. K překvapení se schylovalo jen v zápase tohoto družstva proti No Sláva, ale nakonec favorit vítězství urval a vyhrál 1:0.

  Klíčovým v boji o postup se ukázal být souboj Beverly proti Foreigners. V přestřelce zvítězili čeští junioři 3:2 a zahraniční opory B-týmu ve velkém fotbale se musely spokojit se zápasy o umístění v dolní polovině startovního pole. Stejně překvapivě jako před dvěma roky...

  Boje o umístění: Finále bylo rozhodnuto příliš brzy
  Foreigners ve druhé fázi turnaje dvakrát vyhráli a obsadili 5. místo. Trenéři, kteří se jako předloni přihlásili chvíli před uzávěrkou termínu, se vyhoupli na 6. místo. Velký sešup z 2. místa muselo skousnout mužstvo No Sláva. Nejlepší střelec 2020 Denis Alijagič chyběl. A chybět bude asi i v dalších ročnících, nyní je s áčkem Slavie na soustředění v Portugalsku.

  Za outsidera byl letos tým Ptáků, který prohrál všechny zápasy. Na vítězství z roku 2001 sedá prach.

  V obou semifinále se bojovalo o vítězství do poslední minuty, mezi Lipe Boys a Beverly dokonce i poté. Nadšeně hrající junioři z Beverly se hecnuli a vedli 1:0. Pavel Hašek pak dvěma brankami skóre otočil, ale následovníci trojnásobných vítězů z let 2007-2009 vyrovnali. Kopaly se penalty a v páté sérii Honzovi Machačnému z Lipe Boys přizvedl míč nad břevno nováček v lipeneckém klubu Jakub Leschák, který podepsal registraci ve čtvrtek 6. ledna (ale normálně nechytá, hraje v poli). Následně Marek Vodička proměnil a poslal Beverly do finále.


  Rozhodují­cí­ penalta v semifinále Marek Vodička proměnil a poslal Beverly do finále

  Druhé semifinále bylo dlouho vyrovnané a nakonec jediný gól Dominika Šalamouna rozhodl o tom, že Babies mohli obhajovat titul.

  Duel o bronz se zdál být rozhodnutý, když Lipe Boys vyhrávali 3:1, ale kanonýr z velkého fotbalu Robin Poul vyrovnal. V posledních vteřinách ale Pepa Vladyka využil ideální nahrávku a Lipe Boys si tak mohli zopakovat 3. místo. Paradoxem je, že tento tým v posledních dvou ročnících neprohrál v základní hrací době, ale na titul to ani jednou nestačilo.

  Finále bohužel úrovní zůstalo za semifinálovými boji. Ondra Holub z Babies dal brzy dva góly a když Petr Fatka přidal po dorážce třetí, bylo prakticky rozhodnuto. Tým Beverly se zlomil a dostal celkem sedm gólů. Ondra Holub dal branek pět, tu poslední těsně před závěrečným hvizdem. A vyhrál tím soutěž střelců, přestože před zápasem ztrácel na Pavla Haška čtyři góly. Získal tak hodinky Casio od sponzora soutěže střelců Radka Vodičky. Děkujeme!


  Nejlepší střelec Ondra Holub, kterému by se mohlo přezdívat Buster Keaton aneb Muž, který se nikdy neusmál

  Výsledky turnaje


  Skupina A - Vlasty Hvězdy
  1. Lipe Boys 12:3 9 b.
  2. Bambouzek 9:7 6 b.
  3. Trenéři 4:7 3 b.
  4. Ptáci 5:13 0 b.

  Skupina B - Karla Říhy
  1. Babies 9:3 9 b.
  2. Beverly 7:9 6 b.
  3. Foreigners 7:8 3 b.
  4. No Sláva 4:7 0 b.

  Malé semifinále
  Trenéři - No Sláva 3:2
  Ptáci - Foreigners 2:3

  O 7. mí­sto
  Ptáci - No Sláva 2:5

  O 5. mí­sto
  Trenéři - Foreigners 2:5

  Semifinále
  Lipe Boys - Beverly 2:3 na penalty
  Bambouzek - Babies 0:1

  O 3. mí­sto
  Lipe Boys - Bambouzek 4:3

  Finále
  Babies - Beverly 7:0

  Celkové pořadí­
  (v závorce předloňské umí­stění­)
  1. Babies (1.)
  2. Beverly (8.)
  3. Lipe Boys (3.)
  4. Bambouzek (4.)
  5. Foreigners (5.)
  6. Trenéři (6.)
  7. No sláva (2.)
  8. Ptáci (7.)

  Smolař turnaje
  Radek Činovec (Lipe Boys)
  Tato nová cena je udělována hráči, který v turnaji předvedl největší minelu nebo měl největší smůlu. Radek si dal nešťastný vlastní gól poté, co se míč odrazil od tyče a od jeho hlavy do sítě.


  Smolař turnaje Radek "Čína" Činovec (a to ještě čeká dvojčata:-))

  Nejstarší­ hráč
  Martin "Barvič" Barva (Ptáci) 48 let, ale měl být vyhlášen Michal Stauch (No Sláva), který je o dva měsíce starší. Za chybu se ředitel turnaje omlouvá.

  Nejmladší­ hráč
  Filip Hendrych (Trenéři) 14 let

  Nejlepší­ brankář
  Valentýn Cajthaml (Babies)

  Nejužitečnější­ hráč
  Pavel Hašek (Lipe Boys)

  Nejlepší­ střelec
  Ondra Holub (Babies) - 10 gólů

  Historičtí­ ví­tězové
  (proklikněte si jednotlivý rok na článek)
  2022 - Babies
  2020 - Babies
  2018 - Lipe Boys
  2017 - Lipe Boys
  2016 - Lipe Boys
  2015 - Lipe Boys
  2014 - Lipe Boys
  2013 - Bambouzek
  2012 - Lipe Boys
  2011 - Bambouzek
  2010 - Parcelona
  2009 - Beverly
  2008 - Beverly
  2007 - Beverly
  2006 - Parcelona
  2005 - Parcelona
  (jkl)

  Fotogalerie
  Návod na prohlížení: další fotka se zobrazí poté, co kliknete na nápis "další" nebo jen na jakékoli místo na fotce. Komu nestačí toto minialbum, větší fotky najde ZDE