• Rozpis sezóny
 • Výsledky
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A - tým B - tým Dorost Žáci Přípravka Články Napište nám
  Do turnaje se přihlásilo devět týmů, máme volné místo (1. 1. 2013)

  Na Novoroční turnaj lipeneckých čtvrtí - Memoriál Pepy Vejvody, který se uskuteční 5. ledna, se přihlásilo devět týmů. Lipe Boys, Parcelona, Beverly, Arsenal, Bambouzek, Kazín, Ptáci (zatím chybí soupiska), Hasiči a nováček Babies. Naopak tým tentokrát nesloží Lipenecká Verbež pod vedením Vlasty Houdka, ani tradiční účastník Járin. Obhájcem titulu a hlavním organizátorem je tým Lipe Boys.

  Přestože uzávěrka byla 29. 12. o půlnoci, organizační výbor turnaje vyhlašuje takzvanou "divokou kartu". Čili kdyby se ještě jeden tým chtěl přihlásit, je to možné do losování 2. ledna v 18:30 hodin, které se uskuteční v restauraci U Chytrého klandru. Účast kapitánů žádoucí.

  Staré hasičské hřiště je po "náletu" divočáků jakžtakž upraveno, dvě hrací plochy se na něj vejdou. Uděláme jen změnu a místo 1x12 minut se bude hrát 2x6 minut, protože jedno hřiště je dost do kopce, tak aby se to vystřídalo. Stavění stanů a přenesení branek je na programu v pátek v 16 hodin.

  Důelžité dokumenty
  Pravidla najdete ZDE.
  Soupiska ZDE.
  Harmonogram a vzorec pro losování ZDE.


  Některé týmy však budou hrát oslabeny. Podmínkou startu u registrovaných fotbalistů totiž je zaplacení členských příspěvků za podzim 2012. A to spousta lidí ještě nemá. Jsou to tito hráči:

  Antoš Jiří
  Cajthaml Valentýn
  Cipra Václav
  Císařovský Tomáš
  Čech Ondřej
  Chroustovský Jiří
  Karas Daniel
  Kosík Pavel
  Kovalčík Tomáš
  Krejzar Pavel
  Krůta Michal
  Macků Pavel
  Melich Tomáš
  Menšík Jakub
  Milovanovič Petr
  Petreje Marek
  Poul Robin
  Poul Tomáš
  Puchmajer Michal
  Rak Martin
  Řezník Jaroslav
  Sedláček Ondřej
  Šalamoun Dominik
  Šedivý Radek
  Šimůnek David
  Šindelář Jan
  Zítek Štěpán

  Platí se: student 500 Kč, ostatní 1000 Kč. Platit je možné i elektronicky na účet číslo 193 883 486/0300, variabilní symbol 789, konstantní symbol 8, zpráva pro příjemce: svoje jméno.
  Ještě jednou je třeba zdůraznit, že to jsou příspěvky za podzim 2012. Pakliže od Vás trenéři vybírali někdy v srpnu nebo začátkem září, byly to pravděpodobně příspěvky ještě z jaro 2012.

  Aby se napříště tyto dohady neopakovaly, bude se vždy platit PŘED sezónou. To znamená, že kdo bude chtít zasáhnout do jarních bojů, musí mít zaplaceny příspěvky cca do poloviny března (u áčka), respektive do konce března (ostatní týmy).

  Důležité termíny
  Pro ty, kdo stihnou zaplatit nebo už zaplaceno mají, zde máme několik důležitých termínů.

  29. prosince - uzávěrka přihlášek (ve stánku na hřišti nebo na mail jaroslav.kabele@idnes.cz), a to včetně soupisky, abychom dopředu věděli, že tým nemá v sestavě "cizince" nebo neplatiče
  2. ledna 18 hodin - losování ve stánku na hřišti
  4. ledna 16 hodin - brigáda na starém hřišti - stavění stanů
  5. ledna 8:30 - sraz hráčů, vybírání startovného (případně příspěvků)
  5. ledna 9:00 - výkop prvních dvou zápasů

  Pravidla
  Tým: Hraje se 1 brankář + 4 hráči v poli, neomezené střídání, avšak v přerušené hře. Tým musí být složen pouze z obyvatel konkrétní čtvrti Lipenců nebo fotbalistů hrajících za některý tým Lipenců. Registrovaný fotbalista musí mít navíc zaplaceny veškeré členské příspěvky. Start „cizince“, který není z Lipenců nebo za Lipence nehraje, není povolen.

  Losování: Uzávěrka přihlášek je 29. prosince (ve stánku na hřišti nebo na mail jaroslav.kabele@idnes.cz). Přihlášené týmy budou 2. ledna 2013 rozlosovány ve stánku U chytrého klandru na hřišti organizačním výborem turnaje do dvou skupin.

  Systém: Hraje se systémem každý s každým ve skupině dvakrát 6 minut. Za vítězství jsou tři body, za remízu jeden. Vítěz skupiny A bude hrát s druhým ve skupině B semifinále, podobně vítěz skupiny B s druhým ze skupiny A. Další týmy hrají o umístění s týmem z druhé skupiny, který skončil na stejném místě. Nasazeny jsou týmy, které v uplynulém ročníku postoupily do semifinále, tedy Lipe Boys, Kazín, Bambouzek a Arsenal Praha.

  Rozhodčí: Pískají dva rozhodčí z fotbalového svazu. Po zápase vždy rozhodčí nahlásí sekretariátu turnaje výsledek a střelce branek.

  Rozhodná kritéria: O umístění ve skupině rozhoduje: 1) počet získaných bodů, 2) vzájemný zápas, 3) celkový rozdíl skóre, 4) větší počet vstřelených branek, 5) dodatečný penaltový rozstřel.

  Utkání: Jeden zápas ve skupině trvá 2x6 minut. Semifinále, finále a utkání o umístění se hrají na 2x7 minut. Před zahájením zápasu kapitáni obou celků vylosují strany a výkop.

  Finále: Pokud je v semifinále či finále nebo v zápase umístění zápas nerozhodnutý v normální hrací době, rozhoduje penaltový rozstřel tří hráčů, případně pak dále po jednom až do rozhodnutí. Úvodní tři penalty i případné penalty čtyři a pět musí zahrávat hráči (včetně brankáře), kteří byli v době ukončení zápasu na hřišti a ještě penaltu nezahrávali, od případné penalty číslo šest mohou penalty zahrávat titíž hráči, kteří už jednou kopali.

  Nečistá hra: Hrubý faul, úmyslnou hru rukou nebo nesportovní chování může rozhodčí potrestat žlutou, případně červenou kartou.

  Vyloučení: Žlutá karta je spojena s vyloučením na 2 minuty, oslabený tým hraje ve třech. V případě vstřelené branky se potrestaný hráč na hřiště vrací a smí se opět zapojit do hry. Červená karta (udělená ať již přímo, nebo po druhé žluté kartě) je spojena s vyloučením do konce zápasu a oslabený tým hraje ve třech celkem 4 minuty. I v případě branky oslabený tým pokračuje ve hře ve třech po celou dobu 4 minut. Minimální počet hráčů v poli jsou dva, v případě vyššího počtu vyloučení se tresty odkládají, tj. pozdější trest začne běžet, až když dřívější skončí.

  Hra brankářů: Brankář smí hrát rukou pouze ve vymezeném prostoru, ruka mimo toto území se trestá penaltou (8 metrů). Malá domů brankáři je povolena, brankář však nesmí zahrát míč rukou, porušení tohoto pravidla se trestá penaltou. Brankář smí přehodit či překopnout míč přes polovinu.

  Rozehrávání standardních situací: Auty se hážou, rohy se kopou. Bránící hráč nesmí být blíže než 5 metrů, porušení tohoto pravidla, zejména pokud je tak narušena snaha o rozehrání, může rozhodčí potrestat žlutou kartou.

  Další pravidla: Jako u velkého fotbalu, ofsajdy pochopitelně nikoli.

  Startovné: 100,- Kč na hlavu (Hasiči zdarma) vyberou kapitáni před prvním zápasem a odevzdají organizačnímu výboru. Ve startovném má každý hráč klobásu a nápoj, zbytek bude použit na ceny pro nejlepší týmy. Bude taktéž vyhlášen nejlepší střelec, hráč a brankář turnaje.

  Organizační výbor: Radek Šedivý, Antonín Kříž Jaroslav Kábele

  O minulém ročníku si můžete přečíst zde.
  (jkl)