• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým Dorost Žáci St. přípr. Ml. přípr. Předpřípravka St. garda

  A tým

  Přípravný zápas - 26. 7. 2020
  Střelecké hody si užil hlavně navrátilec "Robas"

  Sokol Lipence - FC Jílové 8:5 (5:3)


  V tuto chvíli to nevypadalo dobře. Hosté dali už na 1:3

  Druhý přípravný zápas hrálo jen šest lidí, kteří zasáhli do první přípravy, ale o to překvapivější byly některé návraty. Což o to, že na chvíli nastoupí do branky Radek "Čína" Činovec, jehož přestup se uzavřel teprve nedávno (čtěte rozhovor zde), s tím se celkem počítalo. Ale že dorazí bývalý kanonýr Robin "Robas" Poul, který hrál naposledy loni na jaře, to bylo překvapení.

  A šutér, jenž byl nejlepším střelcem týmu v letech 2013, 2014 a 2016, si nemohl přát lepší restart. Hned v první minutě vybojoval Ivan Hašek míč, Robase uvolnil na vápně a ten chladnokrevně levačkou zamířil k tyči.

  Vůbec první čtvrthodina patřila našim barvám, ale pak se hosté, kteří hrají středočeskou 1.B třídu, začali osmělovat. Rychle kombinovali, jejich přihrávky byly přesné a rychlé, a tak najednou to po 25 minutách bylo 1:3.

  Pak ale naši hráči zase zapnuli a i oni ukázali, že dokážou dát pěkně balón z nohy na nohu, vyslat spoluhráče po křídle a nacentrovat před branku. A tam číhal natěšený Robas...

  Nejprve snížil Denis, který vzal míč rozehrávajícímu obránci, navedl si balón na vápno a trefil přesně k tyči. Pak vymyslel krásnou kolmici Ivan Hašek, svým náběhem ho k ní vyzval Honza "Ciky" Cikrt. Udělal kličku brankáři, ale míč mu trochu utekl od nohy. Tam byl ale připraven Robas a do prázdné branky srovnal.

  No a pak přišly ty dvě skvělé akce po křídle a Robas byl vždy na správném místě. Za zhruba půl hodiny na hřišti (střídalo se hokejově) stihl dát čtyři góly. "Chtěl bych si občas přijít zahrát. Nemůžu slíbit, že budu chodit pravidelně, přece jen mám rodinu a bydlím na Břevnově, ale po delší době mě to zase bavilo. Hlavně když někdo dokáže dát pořádný centr z křídla," komentoval své vystoupení Robas.

  Ve druhém poločase byl zpočátku vývoj zápasu poklidnější než v prvním. Hrál se ale pořád hezký fotbal z obou stran, žádná nakopávaná, oba týmy se snažily kombinovat a zakončovat. Po prudké střele Pavla "Krejzyho" Krejzara zpoza obránců brankář soupeře míč vyrazil před sebe a do sítě ho dorazil Ondra Holub.


  Pavel "Krejzy" Krejzar (č.4) zkusil vystřelit zpoza obránců, brankář Jílového míč vyrazil a Ondra Holub dorazil do sítě

  Hosté pak snížili po hezké akci z křídla a prudké hlavičce, ale Ondra Holub si svůj střelecký úspěch zopakoval, bylo to 7:4. Za zmínku stojí i jeho čin fair-play. Když pronikal do vápna a chystal se z úhlu a přes obránce zakončit, svalil se k zemi a rozhodčí zapískal penaltu. Ondra se však přiznal, že spadl sám - a sudí penaltu odvolal.


  Ondra Holub rozjíždí útok, když se ujal míče po rohovém kopu hostí

  Na posledních osm minut vystřídal Tomáše "Nelidu" Poula v brance Radek "Čína" Činovec a hned založil gólovou akci. Nepáral se s výkopem od branky, našel za půlkou Ivana Haška, ten hlavou prodloužil za sebe, kde byl rozběhnutý Denis a podél gólmana s přehledem zavěsil.


  Radek "Čína" Činovec nastoupil do branky na posledních osm minut. Zde rozehrává od branky a zakládá tak vlastně akci vedoucí k poslednímu osmému gólu

  Bohužel však Čína neuhájil čisté konto. V předposlední minutě hosté zamotali míč před naší brankou a útočník zblízka prostřelil našeho navrátivšího se gólmana.

  Celkově to byl příjemný zápas. Hosté působili sympaticky, hráli dobře, jenže my jsme tentokrát lépe stříleli. Aspoň jsme jim trochu oplatili loňskou porážku 1:8 (více zde) z jejich hřiště.

  Další přípravou bude v sobotu od 15 hodin zápas proti Partisanu Praha.

  Sestava: T.Poul - Zacha, Kerbach, Krejzar, Melich, Pecka, Cikrt, Holub, Hašek, J.Vladyka, R.Poul, Witberger, Mára, Denis.
  Branky: R.Poul 4, Holub a Denis 2
  (jkl)