• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým Dorost Žáci St. přípr. Ml. přípr. Předpřípravka St. garda

  A tým

  4. kolo - 2. 9. 2018
  Tradice neporušena: Libuš odjela bez bodu

  Sokol Lipence - SK Libuš 3:2 (3:0)


  Pavel Vodrážka překonává hlavou libušského brankáře a vedeme v 29. minutě už 3:0

  Soupeř z Libuše v úvodu soutěže překvapil. Vyhrál všechny tři zápasy a s plným počtem devíti bodů (stejně jako favorizovanému Radotínu a Zličínu) mu patřilo 3. místo tabulky. Možná právě proto první poločas zápasu v Lipencích podcenil.

  Zpočátku se hrál dost nepřesný fotbal na obou stranách. Kdo hru uklidnil a rozdal dvě tři pěkné přihrávky, byl král. A této role se v 15. minutě ujal Robin "Robas" Poul. Na polovině soupeře zpracoval odražený míč, pohrál si s dvěma hráči soupeře a dal pěkný míč do běhu na Pavla "Krejzyho" Krejzara. Krejzy neváhal a z první centroval do vápna. Na vzdálenější tyči nabíhal Pepa Vladyka krásně hlavou do protipohybu brankáře dal na 1:0.

  To byla první studená sprcha pro tým a přeplněnou lavičku hostí. Ti sice chvílemi kousali a jednou se dostali do šance, kdy balón chvíli poskakoval na malém vápně a dokonce mířil za brankovou lajnu, ale Ivan "Šéfa" Šefara zastoupil překonaného Tomáše "Nelidu" Poula.


  Trestňák soupeře skončil v naší zdi

  Ve 27. minutě házel Honza Cikrt dlouhý aut zleva, Robas prodloužil za sebe hlavou a tam nabíhající Ivan Hašek málem protrhl síť.

  Ale to nebyl konec. Za aktivní přístup jsme zasloužili ještě jednu třešínku na dortu. Pavla Vodrážku u rohového praporku nešetrně sundal obránce domácích a kopali jsme "vylepšený roh". Radek Šedivý ho krásně přetáhl na vzdálenější tyč, tam si Pája Vodrážka zakřičel "Mám!" a hlavou "koníčkem" překonal libušského brankáře potřetí! To bylo rychlejší tempo než v sobotu v Edenu!  Do kabin se tak šlo za překvapivého, ale zaslouženého stavu 3:0. Naposledy jsme takto vedli nad Újezdem Praha 4 před dvěma roky v 55. minutě a soupeř ještě vyrovnal.

  Možná proto se naši borci tříbrankového vedení trochu zalekli a začali druhý poločas ustrašeně. Pravdou je, že chyběl tahoun Pavel Vodrážka, který po operaci stále není fit a po poločase se nechal vystřídat.

  Hlavně už jsme ale přestali držet míč a hráli jen na náhodu. A to se vymstilo. V 56. minutě se vápně prosadil hostující Ondřej Nekola a snížil na 3:1.

  Na druhé straně mohl rozhodnout Robin Poul. Nádherně se pověsil do vzduchu a nůžkami si říkal o zápis do historie klubu. Brankář jeho střelu přes hlavu s námahou vyrazil. Kdyby Robas dal gól, asi mu budeme muset postavit za dolní brankou pomník.

  Následné tři rohové kopy byly také těhotné šancí na zvýraznění náskoku, ale bohužel mezi tři tyče soupeřovy branky už nespadl ani jeden míč.


  Libušský gólman s námahou vytěsňuje míč na roh

  Bohužel se skóre měnilo zase na druhé straně. Po sérii nepřesností a špatných rozehrávek z obrany se hosté dostali ke kopu z rohu. A po něm nejvyše vyskočil obránce Matěj Šupina a snížil na rozdíl už jen jednoho gólu. Přípravil nám tak téměř dvacet minut nervů.

  Hrálo se více na naší polovině a hosté najednou jezdili jako motorové myši. I tak jsme ještě měli šance. Po Robasově sklepnutí Ivan Hašek střílel z voleje těsně nad. A Pepa Vladyka hlavičkoval pod břevno, kde se ale najednou objevil brankář Libuše a vytěsnil míč nad břevno.

  Dramatickou podívanou nakonec dotáhli naši chlapci k vítězství a nechali tak Libuši poprvé v letošní sezóně vypít kalich hořkosti porážky. Hosté tak potřetí v řadě v Lipencích padli (letos na jaře 3:2 a loni na jaře 2:0 ). Že si to představovali jinak, o tom svědčí předzápasový rozhovor s kapitánem týmu (v neděli kapitánem nebyl, ale dal nám druhý gól) Matějem Šupinou (více zde).

  Sestava: T.Poul - Vodrážka (46. Zacha), Šefara, Melich, Krejzar - J. Vladyka (87. Týč), Hašek, Šedivý, Cikrt, Witberger (73. M.Krůta) - R.Poul
  Branky: Vladyka, Hašek, Vodrážka
  (jkl)