• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým Dorost Žáci St. přípr. Ml. přípr. Předpřípravka St. garda

  A tým

  24. kolo - 3. 6. 2018
  Áčko bylo dvě minuty od jistoty záchrany

  Sokol Lipence - SK Libuš 3:2 (1:1)  Lipenecké áčko bylo dvě minuty od jistoty záchrany v 1.A třídě. v 88. minutě totiž Cholupice hrály se Střešovicemi 1:1 a kdyby ztratily dva body za remízu, už nás nemohly dohonit. V 89. minutě však daly vítězný gól, takže rozdíl mezi námi je stále pět bodů a zbývá sehrát ještě dva zápasy. A v příštím kole jedeme právě do Cholupic. Ano, rychlejší už tuší: stačí nám remíza. Kromě nás je ještě v sestupových vodách namočen Slivenec a 1999 Praha (mají o bod méně než my) a Zlíchov (o pět bodů méně).

  Zápas s Libuší byl infarktový. Hosté pouze třikrát mířili mezi tyče naší branky - a dvakrát z toho byl gól. Ten první hned ve 2. minutě. Karel Vladyka a Jirka Chroustovský jako by si dávali přednost, kdo bude atakovat hostujícího útočníka, ten se zničehonic objevil sám před Tomáše "Nelidou" Poulem a z první napálil míč do levého vinglu. Podobný úvod jako se Slivencem...

  Naštěstí další průběh zápasu už tak podobný tomu duelu se Slivencem nebyl. Naši borci se rychle oklepali a začali ostře atakovat branku Libuše. Po přenádherné kolmici Pepy Vladyky se dostal Pavel "Pajas" Vodrážka sám před brankáře. Váhal, co má udělat, nakonec zvolil oblouček přes brankáře, ale přehodil i branku.

  O chvíli později byl v o něco těžší pozici Pepa Vladyka, a cpal míč na bližší tyč. Gólman soupeře však vytlačil střelu na roh. A jeho brácha Karel za pár minut pířil nad branku.

  A při čtvrté tutové šanci už mnozí diváci křičeli gól, protože si mysleli, že ostrý volej Ivana Haška nikde jinde než v brance skončit nemůže. Jenže gólman Libuše předvedl zázračný zákrok a balón zase vyrazil.

  Hosté se k ohrožení naší branky dostali jen jednou, ale Tomáš Poul neměl se střelou problémy.

  Nakonec se Lipaňákům podařilo vstřelit "gól do šatny". Pepa Vladyka centroval, Pajas střílel, ale trochu se ukopl a míč směřoval podél malého vápna ke vzdálenější tyči. Tam přiběhl Honza Cikrt a dorazil míč tam, kam patří. Do sítě!  Ve druhé půli tlak našich fotbalistů pokračoval. Bylo jen otázkou času, kdy si diváci U Chytrého klandru zařvou to sladké a opojné "GÓÓÓL!"  Pajas Vodrážka, který nastoupil necelý měsíc po operaci, si ve vápně nabíhal na centr, ale protivník ho fauloval. Míč si na penaltu postavil Ivan Hašek, který se obvykle nemýlí. Tentokrát ale nechal vyniknout libušského brankáře. Byla to už druhá neproměněná penalta za sebou. Minule ji nedal Zdeněk Koukal.

  Ivan ale svoje zaváhání napravil. Krásně si naběhl na centr z rohu a do protipohybu brankáře hlavou poslal náš tým do vedení.

  Náš tlak pokračoval a fanoušci očekávali potvrzení vítězství třetím gólem. Když tu náhle Libuš udělala rychlý protiútok po naší standardce do odkryté obrany a vyrovnala. Byl to její třetí a poslední střelecký pokus v zápase. A z toho dala dva góly. Účinnost 66,6% je dost...

  To na druhé straně by pro naše střelce musela být branka velká jak stodola nebo místo brankáře vidle. Chlapci v červenobílých dresech pokračovali ve spalování tutovek, soupeři mnohdy pomohla náhody nebo se balón odrazil pro nás nevhodně.

  Do hry však nastoupil žolík. V 77. minutě vběhl na hřiště Venca Jankovský s cílem posílit útok. A úkol splnil znamenitě. Hned po pěti minutách si krásně naskočil na centr z rohu a hlavou málem protrhl síť.

  Tohle byl důležitý gól. Protože kdybychom remizovali a získali o dva body méně, byli bychom namočeni v sestupových vodách o moc víc. Nyní vypadá závěr tabulky takto:
  10. Lipence 25 bodů
  11. Slivenec 24 bodů
  12. 1999 Praha 24
  13. Zlíchov 20
  14. Cholupice 20

  Záchranu tedy rozhodně máme ve svých rukách. Sestoupíme jen tehdy, pokud dvakrát za sebou prohrajeme a Zlíchov i Cholupice dvakrát vyhrají. A ve hře jsou ještě 1999 Praha a Slivenec, kteří si to rozdají mezi sebou v příštím kole.

  Sestava: T.Poul - K.Vladyka (62. Čech), Chroustovský, Krejzar, Šalamoun, Hašek (K), Cikrt, Šedivý (77. Jankovský), J.Vladyka, Witberger (90. O. Krůta), Vodrážka Branky: Cikrt, Hašek, Jankovský
  (jkl)