• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým Dorost Žáci St. přípr. Ml. přípr. Předpřípravka St. garda

  A tým

  2. kolo - 19. 8. 2018
  Pěkné derby se Zbraslaví skončilo plichtou

  Sokol Lipence - SK Zbraslav 1:1 (0:1)


  Jedna z obrovských šancí v první půli. Ivan Hašek už umísťoval míč do branky, ale Radek Činovec kolenem míř vyrazil na tyč

  Úvodní mistrovské utkání na domácí půdě mělo skoro všechny parametry, jaké by mělo v I.A třídě mít. Hrál se otevřený fotbal se spoustou šancí na obou stranách. Chyběla tomu jen kulisa se zeleným trávníkem, protože po vyschnutí studny zalévání z hasičské cisterny prostě nestačí, a samozřejmě vítězný chorál. Ovšem i remíza 1:1 se proti mančaftu, který ještě loni hrál přažský přebor, počítá a staví nás zatím na 5. místo šestnáctičlenné tabulky.

  Hráči obou mužstev do utkání nastoupili, jako by ani nebylo 34 stupňů a nehrálo se na sežehnuté, hnědé, kdysi travnaté ploše. V úvodních 15 minutách to mohlo být 3:2 pro domácí. Nejprve Robin Poul z úhlu přehodil gólmana Zbraslavi Radka Činovce, ale na brankové čáře vyhlavičkoval kapitán hostí s ligovými zkušenostmi Michael Žižka. Dorážku Ivana Haška zhruba z penaltové vzdálenosti zblokoval zbraslavský obránce na roh. A další Ivanova pumelice skončila těsně vedle branky.

  Na druhé straně po nedorozumění v domácí obraně zbraslavský útočník mířil podél vyběhnuvšího gólmana Tomáše "Nelidy" Poula těsně vedle. A v další šanci hasil Karel Vladyka požár na poslední chvíli téměř na brankové čáře.

  Pěkně se proháčkoval i Honza Cikrt, posunul na Pepu Vladyku, ale ten také těsně netrefil mezi tři tyče.

  Do vedení šli hosté v 21. minutě. Po nepříliš dobré domluvě mezi obránci se Honza Mandlík ze Zbraslavi dostal za obranu, vyhnul se i vyběhnuvšímu Tomášovi "Nelidovi" Poulovi a podél něj zavěsil.


  Honza Cikrt přišel pozdě, hostující Mandlík se vyhnul našemu brankáři a po zemi zavěsil

  Naše hráče to nedeprimovalo a stále se tlačili před branku hostí. Největší šance měl Ivan Hašek. Už už umísťoval míč do odkryté části branky, když se tam zjevil gólman Radek Činovec a kolenem vyrazil míč směřující do branky na tyč a ven z branky.

  Šikovně se také proháčkoval Milda Witberger a parádní ranou zleva mířil pod břevno. Radek "Čína" byl opět na místě a Mildovu bombu vyrazil na roh. Smůla se lepila na kopačky Ivanovi Haškovi, který z trestňáku trefil břevno. "Nic jsem neviděl, sledoval jsem strkanici ve zdi - a najednou bing! - zazvonilo břevno. To bych neměl," přiznal po zápase Lipaňák ve zbraslavském dresu Radek Činovec.


  Ivan Hašek se položil do střely, ta však skončila těsně vedle


  Radek Činovec v brance Zbraslavi bezmocně sleduje, jak míč z kopačky Ivana Haška končí na břevně a pak se odráží od země do pole  Druhý poločas jsme začali poněkud volněji a pustili Zbraslav do několika ohrožení mírných naší branky, ale nic dramatického to nebylo.

  Tomáš "Nelida" Poul vyráží míč po rohu Zbraslavi

  To na druhé straně se zase blýskalo. Ivan Hašek hlavou po rohu Radka Šedivého těsně minul branku. Pepa Vladyka se protáhl kolem obránců a levačkou také zamířil o kousek vedle. Neujaly se ani střely Dominika Šalamouna nebo znovu Ivana Haška.

  Sedm minut před koncem Robin Poul hlavou trefil zase břevno a diváci zase zklamaně vydechli. Akce ale pokračovala a Robas dotlačil míč do sítě. 1:1!

  Do konce zápasu už se nic fatálního nestalo, takže skončil plichtou. Náš tým tedy udržel neporazitelnost a příští týden se jí pokusí udržet i na hřišti Slivence. Všichni zaslouží ocenit za snahu hrát kombinačně a s nasazením i v takovém vedru a na tak špatném terénu. Dostali jsme se do spousty šancí, jen chybělo lepší zakončení. Speciální pochvala patří Honzovi Cikrtovi, který toho naběhal nejvíc, likvidoval nájezdy Zbraslavi a zároveň se snažil tvořit.

  Obrovským pozitivem zápasu bylo, že se po náročné operaci mozku přišel mezi bývalé spoluhráče podívat Martin "Knak" Rak. Zavzpomínali jsme na zápas, který odehrál na jaře 2015 právě proti Zbraslavi a dal dva góly. (více zde) Přejeme hodně sil při chemoterapii, Knaku!

  Sestava: T.Poul - K.Vladyka (74. Melich), Chroustovský, Krejzar (89. O.Krůta), Šalamoun - Witberger, Cikrt, Hašek (K), J.Vladyka (84. Zacha), Šedivý - R.Poul
  Branka: R.Poul
  (jkl)