• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým C tým Žáci Přípravky Předpřípravka Články St. garda

  A tým

  26. kolo - 13. 5. 2015
  Rozjeté zbraslavské mašině jsme vzdorovali jen poločas

  Sokol Lipence - SK Zbraslav 3:7 (3:3)

  Nejmenší lipenecký a zbraslavský potěr se rozbíhá, aby divákům rozdal letáky se vzkazem "Prosíme, fanděte slušně!"
  více fotografií najdete zde


  Byla to skoro společenská událost. Velké sousedské derby se v Lipencích na úrovni A týmů obou klubů hrálo po 46 letech a sedmi měsících. Naposledy to bylo 24. listopadu 1968 (více zde). A fanoušci obou týmů si to uvědomovali. Přišla rekordní návštěva, u klandrů se dívalo přes 200 lidí.

  Oba týmy byly na hřiště doprovozeny předpřípravkou a mladší přípravkou. Kluci (a holky) se pak rozprchli k divákům a předali jim leták se vzkazem "Prosíme, fanděte slušně". Přesto to nebylo moc platné. Démon alkohol zvítězil, vymetl pár lidem mozek z hlavy a oni si pak vyměňovali názory pěstmi.

  3. minuta a Zbraslav vede 0:1

  Před začátkem ještě kapitán týmu Vláďa Halgaš pogratuloval soupeři k postupu do přeboru a začalo se hrát. Bohužel už ve třetím zápase na jaře jsme dostali gól v prvních třech minutách. Petr Macků neuhlídal vpravo rychlého záložníka, ten předložil před branku malému "sršňovi" ve zbraslavském dresu, kterému se říká Toni, a ten poprvé rozvlnil síť za zády Tomáše "Nelidy" Poula.

  V 11. minutě bylo vyrovnáno. Ivan Hašek si postavil míč k trestnému kopu a ukázal, že se mýlí málokdy. Za dalších pět minut šli hosté znovu do vedení, ale pak dvakrát zaúřadoval Martin Rak, který musel zastoupit zraněného Robina Poula v útoku a povedlo se mu to náramně. Sedm minut před koncem poločasu jsme vedli 3:2 a zdálo se, že se s nadupanou mašinou jménem SK Zbraslav dá hrát.

  Martin Rak (zcela vlevo) se raduje, právě vyrovnal na 2:2

  Bohužel krátce před přestávkou Zbraslav vyrovnala, a tak šli promočení fotbalisté - po průtrži mračen - do kabin za nerozhodného stavu 3:3.

  Momentka z doby, kdy z nebe padaly provazce deště

  Jenže druhý poločas už ukázal reálné možnosti našeho týmu. Síla soupeře postupujícího do nejvyšší pražské soutěže, se projevila naplno. Rychlost, důraz, nabíhání do volných prostorů, přesné přihrávky, kreativita a smrtící střelba, to jsou devizy, které Zbraslav vynesly do přeboru. Naopak náš tým oslabený o pilíře Pavla Vodrážku, Honzu Cikrta a Robina Poula byl rád, že je konec sezóny. Za poslední zápas zaslouží pochvalu hlavně Jirka Chroustovský, utkání se povedlo i Ivanu Haškovi a Martinu Rakovi.

  Zbraslav vede 3:4

  Zbraslavský střelec Svatopluk Sýkora hlavičkuje...

  ...Tomáš Poul se natahuje...

  ..., ale nedosáhl, je to už 3:6

  Po zápase se hráči rozloučili s odcházejícími trenéry Jirkou Pospíšilem a Vaškem Tichým. V nové sezóně je povedou Vláďa Halgaš, který už bude nastupovat spíše za béčko, a jako hrající trenér Ivan Hašek. Manažerem zůstává Honza "Krbec" Kerbach. První mistrák nové sezóny se bude hrát zhruba v polovině srpna, losovací aktiv Pražského fotbalového svazu je na programu 25. června. Symbolické střídání: syn Halgaš nastupuje místo svého otce  Sestava: T. Poul - Macků (65. P. Císařovský), Chroustovský, Krejzar, Šedivý - Witberger, Hašek, V. Halgaš (85. J. Halgaš), Adamec - Rak, Šalamoun
  (jkl)