• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
   
  A tým B tým Ml. dorost St. přípr. Ml. přípr. Předpřípr. Články St. garda

  Přátelsky - 26. 9. 2015
  Vyrovnanou partii rozhodly chyby v obraně

  SK Kazín - Sokol Lipence 4:2 (3:1)


  Stará garda na hřišti v Mokropsech

  Stará garda se sešla po třech měsících od vítězství na turnaji v Řeži (více zde) k přátelskému zápasu za Berounkou - na hřišti SK Kazín v Mokropsech. Areál je to krásný - mezi tzv. Plochou skálou a všenorským jezem, kabiny s restaurací renovované po povodních, trávník zavlažovaný z řeky je parádní.

  Naši "old boys" se sešli opět v jiné sestavě, jak bývá zvykem, a chvilku jim trvalo, že si na sebe zvykli. Zhruba po deset minutách se ale otrkali, dávali si přihrávky do stran a zkoušeli pronikat před branku. Střely Honzy "Fíka" Fiktuse nebo Martina Barvy však mezi tři tyče nemířily.

  Domácí působili o něco lépe sehraněji, do velkých šancí se však nedostávali. Až přišla první naše chyba. Tomáš "Lojza" Císařovský jako poslední stoper chtěl obejít dotírajícího hráče Kazína, avšak o míč přišel a z rychlého protiútoku dali domácí na 1:0.

  Na druhé straně se po narážečce s Romanem Peclem dostal ke střele Jarda "Taška" Kábele, ale ani on netrefil branku. Krátce nato se špatně domluvili Honza "Krbec" Kerbach a Petr "Šťuch" Stauch, rychlonohý kazínský forvard jim míč vzal a střílel do prázdné branky.

  A do třetice všeho špatného. Tentokrát "nalil" soupeři Martin Barva a pro domácí bylo opět hrozně jednoduché zaútočit proti osamocenému Krbcovi a prostřelit ho. Krbec však ještě do přestávky vytáhl jeden zázračný zákrok a zabránil úplné blamáži, přísnou křížnou střelu vytáhl na roh.  Přece jen se nám ale podařilo do přestávky alespoň snížit. Po faulu na Martina Barvu zahrával Jarda "Taška" Kábele trestňák zprava a dopředu vybídl Tomáše "Lojzu" Císařovského, ať si jde pro centr na hlavičku. A povedlo se! Prudký míč trkl "Lojza" ke vzdálenější tyči, brankář neměl nárok.

  Počátek druhého poločasu patřil nám. Domácí hráli jako by zakřiknutě, naši krajní beci a záložníci Jirka Pavlíček, "Lojza" Císařovský nebo Martin Říha posílali do vápna jeden centr za druhým. Tam je však stahoval spolehlivý gólman Kazína, případně jsme opět mířili pánubohu do oken. A "Fík" nakopl míč tak, že se nabodl na horní konec plotu za brankou, takže Kazín přišel o jeden balón...

  Najednou domácí udeřili. Vyslali kupředu svého nejlepšího hráče, který v 39 letech hraje ještě za áčko, ten si povodil naši obranu a lehkým dloubáčkem poslal míč přes Krbce do sítě.

  Obraz hry však rozhodně nebyl takový, že bychom byli horší o tři góly. Obrana v čele s Petrem Stauchem a Petrem Menglerem už kazínské hráče do ničeho nepustila. V poli jsme se soupeřem drželi krok a chvílemi jsme byli dokonce lepší. Obranu se snažili rozhýbat Roman Pecl a Martin Barva. A zkoušeli jsme opět centry, ale Martin "Pytlák" Říha nebo Tomáš "Lojza" Císařovský se svými pokusy o hlavičku neuspěli. Lojza pak hezky zatočil trestňák k tyči, ale brankář byl na místě.

  Snížili jsme tak nakonec až z penalty nařízené opět po faulu na Martina Barvu. K míči se postavil Jarda "Taška" Kábele a zvolil střelu nártem po brankářově levé ruce. Gólman sice vystihl směr, ale prudké ráně do sítě nezabránil. Šanci měl ještě Pavel Müller, který pelášil k brance soupeře skoro od půlky, ale gólman jeho střelu chytil.

  Sečteno podtrženo: byl to hezký zápas, nám chyběl minimálně jeden "gólový" hráč, který by dokázal zužitkovat centry do vápna. Rádi však vyzveme Kazín k odvětě na vlastním hřišti.

  Sestava: Honza "Krbec" Kerbach - Jirka "Prezident" Pavlíček, Petr "Mengy" Mengler, Petr "Šťuch" Stauch, Martin "Pytlák" Říha - Tomáš "Lojza" Císařovský, Jarda "Taška" Kábele, Martin "Barvič" Barva, Michal "Šťuch" Stauch - Honza "Fík" Fiktus, Roman Pecl, Pavel Müller
  Branky: Císařovský, Kábele (pen.)
  (jkl)