• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
   
  A tým B tým Ml. dorost St. přípr. Ml. přípr. Předpřípr. Články St. garda

  Přátelsky - 13. 5. 2016
  Stará garda si užila mezinárodní zápas

  Sokol Lipence - DB Domestics 2:1 (0:1)


  Společné foto pod britskou vlajkou
  Foto: Zdeněk Sluka


  Pouhých pět dní po vítězství na turnaji Lipenecký dědeček (více zde) se stará garda sešla k mezinárodnímu přátelskému zápasu s týmem DB Domestics z Eastbourne v jižní Anglii.

  Na soupeře, který už takhle za fotbalem cestuje 18 let, jsme se řádně připravili. Na sítích za dolní brankou vlály britská a česká vlajka, při nástupu zazněly národní hymny obou zemí. "To jsme za celou dobu, co jezdíme po Evropě, nezažili," přiznal po zápase vedoucí anglického týmu Steve Laughton.

  Hosté byli přece jen v průměru o pár let starší, a tak jsme si od počátku vytvořili převahu. Nedokázali jsme však pořádně vystřelit, takže výtečný gólman soupeře neměl s našimi pokusy problém.


  Anglický brankář a obránce společně zažehnávají nebezpečí před svou brankou
  Foto: Zdeněk Sluka


  Naopak šli do vedení hosté. Při jednom protiútoku gólman Jirka "Háza" Havlíček vyběhl za vápno, ale míč se dostal k soupeři. Následoval centr do pokutového území a hlavička útočníka, kterou už Háza nedokázal doběhnout.  Do druhé půle jsme trochu přeskupili řady a naše záloha získávala jasně navrch. Hrálo se převážně na půli Angličanů, avšak hostující brankář dlouho odolával.  Překonal ho až z penalty čtvrt hodiny před koncem muž bez nervů Honza "Pešek" Šindelář (viz video).

  Náš nápor ale pokračoval a vítězný gól dal po akci Romana Pecla Petr Hezina z Řeže.


  Nenad Milovanovič překvapoval dobrým krytím míče a slušnými kličkami

  Každopádně to byl hezký zápas, akce obou soupeřů často oceňovali diváci u chytrého klandru potleskem.

  Po utkání se ve stánku oba týmy sešly u rautu a piva. Hosté ukázali, že jsou stejní jako my. Milují fotbal a pivo a jsou ochotni se za nimi vydat přes půl kontinentu. Padlo i pozvání do Eastbourne. Doufejme, že jsme se neviděli naposledy.

  Sestava: Jirka "Háza" Havlíček - Jirka "Prezident" Pavlíček, Jarda "Taška" Kábele, Martin "Barvič" Barva, Michal "Šťuch" Stauch, Honza "Fík" Fiktus, Roman Pecl, Petr Matoušek, Ondra Sychrovský, Karel Černý, Petr Hezina, Jirka Fiala, Standa Pavel, Zbyněk Zacha, Honza "Pešek" Šindelář, Nenad Milovanovič
  Branky: Šindelář, Hezina
  (jkl)

  Fotogalerie
  Návod na prohlížení: další fotka se zobrazí poté, co kliknete na nápis "další" nebo jen na jakékoli místo na fotce. Komu nestačí toto minialbum, větší fotky najde ZDE