• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
   
  A tým B tým C tým Žáci Přípravky Předpřípravka Články St. garda

  Turnaj v Lipencích - 8. 5. 2016
  Po 18 letech bude na Dědečkovi jméno vítěze Sokol Lipence


  Vítězové Lipeneckého dědečka 2016, na snímku chybí brankář Jirka "Háza" Havlíček, který musel odejet dřív

  Dvojnásobný vítěz turnaje starých gard Lipenecký dědeček BCT Bratislava přijel jako obvykle v kreativních tričkách s nápisem Double Winner 2014 - 2015 a brousil si zuby na hat-trick. Nakonec však putovní sošku musel nechat v Lipencích.

  Turnaj se letos neskládal lehce. Tradiční termín 8. května vyšel na neděli bez prodlouženého víkendu, proto si ho přátelé ze Slovenska nastavili sami a zůstali až do pondělního rána. Tři dny před konáním turnaje však loňský účastník SK Černošice oznámily, že mužstvo nedají dohromady. A za zbývající čas se prostě nepodařilo sehnat náhradníka.

  Turnaj byl tedy přelosován na tři účastníky tak, že se bude hrát dvoukolově. S tím také zahájil zápas domácí tým Sokol Lipence a obhájce BCT Bratislava. Kamarádi z SK Husinec-Řež však přijeli v takovém počtu, že se rozhodli sestavit dva týmy. A znovu se přelosovávalo na čtyři týmy...

  Když první zápas Lipence - Bratislava skončil remízou 0:0, dohodli se vedoucí obou týmů, že kdyby náhodou po skončení základní části turnaje měla obě mužstva stejný počet bodů, tedy když své další zápasy s Řeží vyhrají, dají si ještě jeden dodatečný zápas na 1x15 minut o vítězství, aby nerozhodovalo skóre.

  A tak se i stalo. Lipence vyhrály zápasy s Řeží 3:2 a 4:2 a některé góly padaly po hezkých kombinacích, například po vyšachování obrany na trase Pešek - Taška - Prezident - Čína nebo po přihrávkách Zdeňka Scheiba a Romana Pecla, i když tam dvakrát dorazil míč do sítě řežský obránce.

  Bratislavští byli přesvědčivější a soupeře z druhého kraje Prahy přehráli 6:0 a 1:0. V řežském derby vyhrálo áčko nad béčkem 2:1.

  Sokol Lipence - BCT Bratislava 2:1
  Na programu tedy bylo velké finále. V něm jsme šli do vedení, když se Jarda "Taška" Kábele na půlce zmocnil míče, pádil s ním k brance a ze značné dálky vystřelil přesně k tyči. Brankář, mistr Evropy ve futsalu 1994 Pavol Kalaber si na míč jen sáhl. Taška tak snad aspoň částečně napravil promarnění stoprocentních šancí v utkání s Řeží. Jeho švagr v bratislavském dresu Rado Ležovič však pět minut před koncem hlavou vyrovnal.

  Hrál se napínavý souboj nahoru dolů, blýskalo se před oběma brankami. Tři minuty před koncem potáhl míč Honza Doubek a vyzval Tašku, aby si naběhl před branku. Ten ale přiťukl zcela volnému Michalovi Stauchovi a Michal s přehledem vstřelil vítězný gól.

  Konečně tak trofej pro vítěze zůstala v Lipencích. Na podstavci najdeme cedulku s nápisem Sokol Lipence jen jednu, a to za rok 1998. Lipenečtí old boys tedy letos vyhráli po 18 letech, i když se ale některé roky nehrálo.

  Sestava: Jirka "Háza" Havlíček (Honza "Fík" Fiktus) - Honza "Pešek" Šindelář, Jirka "Prezident" Pavlíček, Honza Doubek, Standa Pavel, Petr "Doktor" Mengler, Martin "Čína" Činovec, Michal "Šťuch" Stauch, Roman Pecl, Jarda "Taška" Kábele, Zdeněk "Scheib,
  Branky: Scheib a Stauch 2, Činovec, Pavel, Kábele, dva vlastní Řeže s přispěním Romana Pecla

  Pořadí
  1. Sokol Lipence
  2. BCT Bratislava
  3. SK Husinec-Řež A
  4. SK Husinec-Řež B


  Nejlepší brankář
  Pavoľ Kalaber (Bratislava)

  Nejlepší střelec
  Radovan Ležovič (Bratislava) - 2 góly, rozstřel se Zdeňkem Scheibem a Michalem Stauchem (Lipence)

  Nejužitečnější hráč
  Zdeněk Scheib (Lipence)
  (jkl)

  Fotogalerie
  Návod na prohlížení: další fotka se zobrazí poté, co kliknete na nápis "další" nebo jen na jakékoli místo na fotce. Komu nestačí toto minialbum, větší fotky najde ZDE