• Rozpis sezóny
 • Výsledky
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A - tým B - tým Dorost Žáci Přípravka Články Napište nám
  B tým - III. třída, oddělení A

  Béčko je oficiálním postupujícím! Výš ale nejde


  Hráči béčka se loučí s diváky po zápase s Ruzyní. To ještě nevěděli, že jsou oficiálním postupujícím z III. třídy
  Foto: Andrea Kábelová
  další fotografie zde


  Lipenecký fotbal se nakonec stejně jako loni dočkal postupového úspěchu! V loňské sezóně nečekaně dorost postoupil do I. třídy z 8. místa, protože spousta klubů své dorostenecké týmy nepřihlásila nebo do vyšší třídy nechtěla.

  Teď je situace trochu jiná. Předseda sportovně-technické komise Pražského fotbalového svazu František Vítovský oficiálně sdělil našemu sekretáři Tondovi Křížovi, že lipenecký B tým je oficiálním postupujícím do II. třídy! Ze dvou III. tříd totiž postupuje pět mančaftů a my jsme měli z mužstev na 3. místech nejlepší výsledky.

  Krásný výsledek! "Ještě jednou jsem chtěl zažít postup. Díky vám, borci, se to povedlo," děkoval svým spoluhráčům brankář a lídr mužstva Honza "Krbec" Kerbach, který se v posledním zápase proti Ruzyni rozloučil s aktivní kariérou.

  Také předseda klubu může být vlastně spokojený. Po nástupu do funkce uvedl v rozhovoru pro náš web, že věří v postup a v rekonstrukci nové budovy na hřišti více zde . Pravda, myslel áčko. Ale i úspěch béčka se počítá.

  Přesto do II. třídy nejdeme
  B tým však nakonec ve vyšší soutěži startovat nebude. Vedení klubu a obou týmů dospělých se rozhodlo postupu se vzdát. Podmínkou pro start obou mužstev v jedné úrovni tříd by bylo jejich naprosté oddělení. Musely by existovat dvě odlišné soupisky a hráči by se nemohli vyměňovat a navzájem si vypomáhat, jako tomu bylo dosud.

  Proto jsme řekli NE. Na dva odlišné týmy by bylo třeba aspoň čtyřicet fotbalistů. A to teď k dispozici v každý okamžik, každé kolo, prostě nemáme.

  Dalším důvodem je obtížnost soutěže. Nemá cenu potácet se ve druhé třídě na chvostě a nemít z fotbalu radost. To už je lepší hrát třeba zase o "bednu" a zaučovat mladé kluky z dorostu do fotbalu kategorie dospělých. Možná se to někomu nebude líbit, ale takové je rozhodnutí výboru klubu. Učiněné s rozvahou a s vizí pragmatismu.

  Do vyšší třídy tak místo nás jdou pravděpodobně Benice ze skupiny B. Řepy, které se tak snažily a motivovaly také Ruzyni k co nejlepšímu výsledku, abychom je nepředskočili, tak zůstávají ve III. třídě.
  (jkl)