• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým St.žáci Ml.žáci St.přípr. Ml.přípr. Školička a dívky SG

  Staronovým členem výboru je Pavel "Mikša" Rubeš (22. 1. 2023)


  Jiří Pavlíček prezentuje svou zprávu o činnosti

  Valná hromada klubu, která se kvůli koronavirové pauze konala 20. ledna 2023 po třech letech a dvou měsících, zhodnotila dosavadní vývoj, ocenila výborně pracující členy a zvolila staronovým členem výboru Pavla "Mikšu" Rubeše, který byl v letech 2002-2005 předsedou klubu.

  Práce musely pokračovat i během covidu
  Současný předseda klubu Jiří Pavlíček ve své zprávě o činnosti připomněl těžkosti covidového období. Nedohrály se dvě sezóny, v některých měsících se na hřiště nemohlo vůbec, pak mohly být tréninky třeba jen v šesti lidech, při pokračování soutěží museli hráči dokládat testování nebo prodělání nemoci, zkrátka nebylo to lehké. Ostatně jako v celé společnosti. Největší dopad měla dvojnásobná pauza na mládež. Jakmile ti méně zapálení ztratili pravidelný kontakt s kamarády a s míčem, snížilo se jejich nadšení a mnozí z nich s fotbalem skončili.

  Práce na údržbě a renovaci areálu však musely pokračovat. Od poslední valné hromady se podařilo vyměnit starý kotel na uhlí a nahradit ho ekologickým na dřevěné pelety. Bohužel současná energetická krize zvýšila zájem o alternativní topení, cena pelet vzrostla více než dvojnásobně - a navíc jsou těžko k sehnání.

  Vyměnili jsme také starou nádrž na vodu na zavlažování trávníku, která byla už prorezavělá. Nyní je plastová a schovaná pod zemí.

  Díky iniciativě správce Pavla "Pajdy" Hájka se podařilo rekonstruovat šatny dospělých, tady jsme udělali velký pokrok a nemusíme se zvlášť za šatnu pro hostující mužstva stydět. Ale ani domácí týmy si nyní nestěžují.

  Správce se také pustil do opravy střechy garáže, která hrozila zatékáním. A loni na podzim přišla další investice do malého dolního travnatého hřiště. Na novou zeminu, travní semeno a hnojivo padlo několik desítek tisíc korun, spousta práce správce a několika dobrovolných brigádníků z řad hráčů.

  Co se v uplynulém období nepovedlo, jsou na jedné straně dlouhodobější a stále se táhnoucí problémy, jako je například naplnění snu o nové budově. Vedení klubu nechalo zredukovat staré, trochu megalomanské plány na velkou budovu, nicméně financování takové stavby je stále v nedohlednu.

  Podobně jsme na tom s vizí umělého trávníku na malém hřišti. Taková přestavba by stála aspoň čtyři miliony, přičemž takřka žádná dotace nepokryje náklady na 100 procent. Donátor vždy požaduje 20 až 30 procent vlastního kapitálu, což se nám také zatím získat nepodařilo. Ale nevzdáváme se.

  Špatnou zprávou bylo i rozpuštění starších žáků, lépe řečeno jejich nepokračování do dorostu. Úpadek zájmu čerstvých teenagerů byl fatální, mužstvo se sestavit nepodařilo. Ti, kteří mají zájem o fotbal, se uplatnili v Radotíně nebo na Zbraslavi. Doufejme, že mladší ročníky vydrží u fotbalu déle.

  Nepodařilo se také zapojit více členů, především hráčů do prací na hřišti. Pokud je svolána brigáda, přicházejí povětšinou stále titíž lidé, převážně z výboru nebo ti nehrající. Paradoxně oni pak vylepšují prostředí v areálu pro ty, kteří si tam chodí zahrát fotbal.

  Co také kazí dojem z krásné zábavy, kterou fotbal dozajista je, je občasná "blbá nálada" nebo nevhodné chování našich členů na hřišti, ale mnohdy i v hledišti. Incident na Novoročním turnaji, kdy jeden člen napadl druhého a dalšího, který se snažil konfliktu zabránit, poplival, měl dokonce bezprecedentní dohru. Poprvé v historii klubu - aspoň podle dostupných historických materiálů - byl z klubu vyloučen člen. A to Martin Činovec právě za hrubé nesportovní chování na Novoročním turnaji.

  Co se chystá
  Co se týče blízké i vzdálenější budoucnosti, ihned, až to počasí dovolí, dokončí stavební firma společně se správce Pavlem Hájkem oplocení na západní a jižní straně hřiště. Lépe bychom také chtěli využít prostor na východní straně (blíže vchodu), aby se tam mohlo lépe trénovat. Uvažuje se například o posunutí zábradlí blíže k postranní lajně hřiště, aby se prostor pro trénování zvětšil.

  Nesmí také přestat naše iniciativa za výstavbu umělé plochy na dolním hřišti. Čeká nás také debata o vylepšení stánku a výběrové řízení na nového provozovatele (do kterého se samozřejmě přihlásí i současný nájemce).

  Předseda také zdůraznil, že nadále platí pravidlo, že provoz na hřišti řídí správce. Všichni trenéři tak musí dbát jeho pokynů, kde mohou s mužstvy trénovat a kde ne (podle stavu trávníku).

  Zvýšení členských příspěvků
  Předseda i hospodář Vlasta Procházka také připomněli, jak důležité je včasné placení členských příspěvků. "Příspěvky jsou základem provozuschopnosti," konstatoval Jiří Pavlíček. Platí princip, že kdo nemá zaplacené příspěvky, nemůže za TJ Sokol Lipence hrát.

  V další části programu pak valná hromada odsouhlasila zvýšení členských příspěvků o 10 procent (při roční inflaci 15,3 procenta). To znamená, že členové budou platit takto:
  dospělí hráči 2200 Kč + 200 Kč FAČR
  stará garda a studenti 1100 Kč + 200 Kč FAČR
    nehráč, ale registrovaný v IS FAČR kvůli vkládání do zápisu o utkání 300 Kč + 200 FAČR
  neregistrovaný v IS FAČR 300 Kč
  trenéři platí jen 200 FAČR

  Volba nového člena výboru
  Osm z devíti členů výboru souhlasilo se svou kandidaturou na další období, Pavel Hájek odstoupil a bude se schůzí výboru nadále účastnit z titulu své funkce správce. Staronovým členem výboru byl zvolen Pavel "Mikša" Rubeš, který byl v letech 2002-2005 předsedou klubu. "Když mi to Mikša na konci roku 2005 předával, říkal, že se vrátí, že to je jen dočasně, než mu vyrostou děti. Inu, jedna dočasnost u nás po roce 1968 trvala 23 let, tak teď to bylo "jen" 17 let," poznamenal s úsměvem Jiří Pavlíček a přivítal "nováčka" do vedení klubu.

  V diskusi však o místo ve vedení spolku projevili další členové, například Pavel "Háša" Hašek nebo Pavel "Krejzy" Krejzar. Domluvili se se současným předsedou, že budou pravidelně chodit na zasedání výboru, budou se za pochodu učit agendě řízení klubu a na další valné hromadě se budou o řádné členství v "boardu" ucházet na další období.

  Žena a muž roku a další poděkování
  Vedení klubu na valné hromadě rovněž vyhlásilo Ženu roku a Muže roku, a to za jejich dlouhodobou iniciativu a práci pro klub.


  Žena roku 2022 Lenka Šamanová

  Ženou roku se stala Lenka Šamanová, která „pendluje" jako vedoucí mezi dvěma mužstvy - mladší přípravkou a mladšími žáky. Stará se o zápisy, finance, shání sportovní oblečení, zkrátka je takovou dobrou duší obou mládežnických kolektivů.

  Mužem roku byl vyhlášen Vláďa "Halgy" Halgaš za svou práci trenéra u A-týmu, B-týmu i staré gardy.


  Muž roku 2022 Vláďa "Halgy" Halgaš

  Další ocenění převzali trenéři jednotlivých kategorií:
  Dan Karas - školička a předpřípravka
  Marek Vokurka, Martin Rybák - mladší přípravka
  Pavel Hašek, Martin Bechyně a Martin Říha - starší přípravka hrající na dvě hřiště
  Jakub Potměšil, Tomáš Bernklau a Matěj Císařovský - mladší žáci
  Poděkování zaslouží i pomáhající rodiče u starší přípravky Petr Hůrka a Luboš Slavík.

  Na závěr poděkoval předseda za vynikající spolupráci hasičům, v jejich hasičárně se valná hromada uskutečnila. Zapůjčili také své tréninkové hřiště na Novoroční turnaj, když se kvůli rekonstrukci trávníku akce nemohla konat na malém hřišti jako poslední dva ročníky.

  Jiří Pavlíček také ocenil podporu městské části, bez jejíž investiční pomoci by se žádná z výše uvedených vylepšení areálu nemohla uskutečnit. Naopak místostarostka Ivana Žáková poděkovala za práci především ve výchově mládeže a péče o areál, který kromě fotbalistů slouží všem lipeneckým občanům.

  Pochvalu si vysloužil i Modelklub Lipence a jeho zástupce Miroslav Macků, a to za zapůjčení klubovny při Novoročním turnaji.

  Po oficiální části se uskutečnila tombola s velmi pěknými cenami a poté taneční zábava. Nejlepší střelec A-týmu po podzimu věnoval jako fór do tomboly svou kopačku. Vyhrála ji Miluška Macků, ale vyhlásila na ni dražbu. V napínavé bitvě ji získal Jenda Doubek a tisíc korun z jeho peněženky putovalo do klubové kasy. Děkujeme!

  První schůze výboru v novém složení se koná 1. února.
  (jkl)