• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 • Ví­ceíşčelové hřiště *NOVí‰
 •  
  A tým B tým St.žáci Ml.žáci St.přípr. Ml.přípr. Školička a dívky SG

  Představujeme: Benjamin Vezin (16. 7. 2020)

  Rychlý a důrazný francouzský útočník Benjamin Vezin je v Lipencích zatím nejkratší dobu. Přišel až po koronapauze, v květnu nastoupil k prvnímu přípravnému zápasu v Ďáblicích a po devíti minutách na hřišti dal svůj první gól. Že by se nám tu "vyloupl" pořádný střelec? Přestup z Francie byl dokončen na začátku července.

  Jméno: Benjamin Vezin
  Státní příslušnost: Francie
  Pozice: útočník
  Věk: 27 let
  Zaměstnání: manažer v logistické společnosti
  Hobby: biatlon, ragby, fotbal a extrémní sporty

  Narodil jsem se v roce 1993 v Choletu poblíž Nantes. Naše město docela známé svým basketbalovým týmem, který patřil před několika lety mezi nejlepší ve Francii a stále má dobrý tréninkový systém (Odchovancem je jeden z nejlepších pivotů současnosti a hvězda NBA Rudy Gobert).

  Vyrostl jsem v úžasné malé vesnici Le May-sur-Evre. Má sotva 4000 obyvatel, ale množství skvělých lidí, kteří tam žijí, je výrazně nad průměrem. Když jsem sotva chodil, potkal jsem v té obci své nejlepší přátele ve škole a jsme kamarády až dosud. Hrál jsem také v místním fotbalovém klubu "L'Energie FC", a to od 7 let do 22 let. Sice na amatérské úrovni, ale ta doby mi přinesla spoustu emocí, od zklamání až zoufalství po čistou radost a euforii. To, že jsem to mohl sdílet se svou rodinou, násobilo moje pocity. To je přece důvod, proč máme rádi fotbal! Dokonce bych řekl "proto milujeme sport"!

  Jsem opravdu velký milovník sportu a těžko se mi říká, který který z nich je nejoblíbenější. Možná vás zklamu, ale na prvním místě je u mě biatlon. Kontrast mezi během, kdy ti buší srdce jak o závod, a střelbou, kdy potřebuješ absolutní klid, se zdá skoro nemožný. Závodníky obdivuju. Pak u mě přichází na řadu ragby a fotbal (rozhodování je v ragby mnohem spravedlivější - opravdu nezměním názor :-) ).

  Co se týče mých oblíbených týmů, jako Francouz fandím Paris Saint-Germain v Lize mistrů. Mám také rád FC Nantes, i když musím přiznat, že fotbal, který teď hrají, není nejlepší. Atmosféra na stadionu patří k nejlepším ve Francii. Avšak asi nejvíc sleduji španělskou La Ligu.

  Chtěl bych, aby francouzští hráči zářili ve svých týmech a pak přijeli na sraz reprezentace plni sebevědomí. Pak můžeme vyhrát spoustu dalších šampionátů nebo třeba už příští rok EURO.

  Mám rád i další sporty, i když o trochu méně než ty výše uvedené. Od cyklistiky po házenou, od běhání po Formule 1, od lyžování po atletiku ... Baví mě všechno. Škoda, že jsem nevyrostl blíže k horám a moři, moje vášeň pro extrémní sporty by nabrala jinou dimenzi.

  Kromě sportu mám jen pár koníčků. Nejpodivnější se vám bude zdát meteorologie. Na svou obranu musím říci, že tam, kde jsem vyrostl, sněží jednou ročně a každého půl roku je bouře. Každá z těchto událostí ukazuje fascinující velikost přírody. Proto se za nimi honím, sleduji podivnou grafiku a mapy s nečitelnými daty.

  Mám také několik webových stránek, na kterých rád občas píšu články. Když si takhle člověk napíše pár pěkných vět, to může být způsob, jak udržet mozek mladý, ne?

  Když budu mluvit o profesionálním životě, před rokem a půl jsem přestěhoval do Prahy, abych pracoval v logistické společnosti. Moje smlouva skončí na konci roku a bohužel si nejsem jistý, zda zůstanu v Praze. Ale to si ještě musím ujasnit sám v sobě. :-)


  Benjamin Vezin při své premiéře v lipeneckém dresu dává po devíti minutách první gól zápasu

  Zatím se mi v České republice daří překvapivě velmi dobře. A jsem si jistý, že to může být ještě lepší. Potkal jsem mnoho skvělých lidí. Takových, kteří mě donutili vidět věci jinak, získávat zkušenosti a moc mě toho naučili. Stejní lidé mě také pomohli objevit nečekaně krásnou zemi s někdy až úchvatnou krajinou. A samozřejmě, vždycky je nablízku pivo... Vypil jsem ho v posledním roce víc než za přechozí léta dohromady! Myslel jsem si, že mi budou chybět sýry, červené víno a chléb..., ale tady se dá najít všechno.

  Těším se na další sezónu. Mám větší hlad po vítězství. Doufám, že s týmem budu hrát dobrý fotbal. Jsem zde opravdu nadšený. Během zápasů, které jsem hrál, mi znovu naskočily některé zapomenuté pocity, které mi připomněly, jak je dobré hrát s přáteli a být sehraným týmem. Není to vždy snadné, ale budeme motivováni a dosáhneme skvělých věcí, jsem si tím jistý. Budu se snažit přinést trochu svých zkušeností a učit se od ostatních co nejvíce.

  LEEET'S DO IT !!!!

  Ben