• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 • Ví­ceíşčelové hřiště *NOVí‰
 •  
  A tým B tým St.žáci Ml.žáci St.přípr. Ml.přípr. Školička a dívky SG

  Představujeme: Nicolas Riabsameu (15. 7. 2020)

  Zdá se to neuvěřitelné, ale tento míčový virtuos dal svou první branku ve velkém fotbale až v Lipencích ve věku 32 let. Francouz Nicolas "Neeco" Riabsameu předtím střílel góly do menších branek na malých hřištích typu Hanspaulka. Ale první gól do velké branky vstřelil až 21. září 2019 do sítě Točné. Ale Neeco se pak stihl stát druhým nejlepším střelcem B-týmu, dal 10 gólů. A ještě dvěma zásahy pomohl v A-týmu.

  Jméno: Nicolas "Neeco" Riabsameu
  Státní příslušnost: Francie
  Pozice: záložník
  Věk: 33 let (příští měsíc)
  Přítelkyně: Češka
  Žádné děti
  Zaměstnání: Vedoucí finančního controllingu a obchodní analytik
  Hobby: tanec, fotbal, hudba

  Pocházím z Francie, přesněji z předměstí asi 30 km od Paříže. Nemám rád Paříž, je to velké a předražené město. Lidi tam žijí pořád ve spěchu. Pařížané jsou známí tím, že jsou nejvíc nafoukaní a ne moc sympatičtí (pamatujte, já nejsem z Paříže :-) ).

  Jenže když žijete na tomto předměstí, je těžké najít si práci v okolí. A tak jsem musel studovat a pracovat v Paříži, což byla každodenní cesta městskou hromadnou dopravou. To mi tedy už opravdu nechybí. Ale chybí mi lidé, zvláště moji opravdu blízcí přátelé, se kterými jsem vyrůstal (někteří cizinci, kteří hrají za Lipence, se s nimi setkali, když jsme před časem hráli futsal :-) )

  Pak jsem rok cestoval po Austrálii a hledal jsem nové příležitosti v zahraničí. Tak se stalo, že jsem před pěti lety přistál v Praze. Měl jsem zůstat jeden a půl roku, pak 2 roky, ale potkal jsem svou přítelkyni... Takže jsem tady, hraji na Lipence a zatím nemám v plánu odejít :) Opravdu miluji Prahu, je to nádherné město. Je snadné cestovat po okolí, pivo je levné, ženy jsou krásné. Myslím, že je těžké s tím nesouhlasit.

  V životě jsem měl vždy dvě hlavní vášně. Nejprve bych rád promluvil o tanci, speciálně o hip hopu. Protože si myslím, že to nejvíc ovlivnilo to, kde jsem dnes. A nakonec to také ovlivnilo i to, jak hraju fotbal.

  Takže v 16 letech jsem si přičuchnul k hip hopové kultuře a začalo mě to bavit. O pár měsíců později jsem začal tančit. Stejně jako jsem se naučil fotbal, udělal jsem první kroky a figury break-dance na ulici a na nádražích. O 16 let později moje tělo trochu rezne, ale pořád se snažím cvičit pravidelně ...


  Neeco Riabsameu, jak ho neznáme: Na hip-hopovém parketu

  Nicméně fotbal přišel do mého života jako první. Vzpomínám si, jak jsem si hrál s přáteli od úsvitu do soumraku na betonu a o několik let později v „City stade“, to jsou malá hřiště pro družstva o čtyřech až pěti lidech, jako je ta například dolní hřiště v Lipencích. To byla moje jediná fotbalová škola! Hrál jsem vlastně jen malý fotbal a svůj první gól na velkém hřišti jsem vstřelil v Lipencích vě věku 32 let.

  Myslím, že moje technické dovednosti jsou vhodnější pro malé hřiště. Takže když se hraje ne velkém hřišti, musím se přizpůsobit. Je to stále trochu frustrující, protože mám pocit, že umím hrát mnohem lépe, než předvádím. Cítím se však stále více sebevědomější a víc v pohodě a doufám, že mohu týmu pomáhat stále více.

  Cítím se v tomto týmu opravdu dobře, a to jak na hřišti, tak mimo v zázemí. Cítil jsem, že jsem v týmu vítán a oceňuji trpělivost a důvěru hráčů a trenérů, kteří věděli, co se mnou, když jsem „začínal“ se „skutečným“ fotbalem. Chtěl bych vám tedy poděkovat!

  Opravdu hrajeme lépe a lépe, je to zábavnější a doufám, že se budeme stále zlepšovat. Těším se na příští sezónu, myslím, že dokážeme dobře. Buďte připraveni!

  A týmy ve světě? Samozřejmě nejvíc fandím Paris Saint-Germain. Doufám, že jednoho dne vyhrajeme Ligu mistrů... ALLEZ PARIS!

  Neeco