• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 • Ví­ceíşčelové hřiště *NOVí‰
 •  
  A tým B tým St.žáci Ml.žáci St.přípr. Ml.přípr. Školička a dívky SG

  Představujeme: Rhys Mills (9. 7. 2020)

  Kdybychom Rhysovi Millsovi měli vybrat indiánské jméno, měl by se jmenovat "Ten, který přivedl cizince do Lipenců" (Čha kaglí thoka héčhiya Lipence). U něj to opravdu loni v květnu začalo. Přišel jako učitel angličtiny v ČSOB se svým žákem, prezidentem klubu Jirkou Pavlíčkem, a začali se bavit o případné spolupráci týmu cizinců Taverners a Sokola Lipence.

  Slovo dalo slovo a během léta jsme zaregistrovali 15 nových členů klubu, z nichž jen jeden (Richard Mareš) je Čech, jeden (Marek Líška) je Slovák, ale ostatní se slétli ze všech koutů světa.

  Rhys jako kouč to viděl takhle:

  Jméno: Rhys Mills
  Narozen: 1975 v Londýně
  Děti: Jakub 8 let, Klára 5 let
  Bydliště: Ďáblice, Praha 8
  Zaměstnání: učitel business angličtiny v ČSOB na Radlické
  Hobby: Pohyb venku pod širým nebem. To asi hlavní důvod, proč miluji život v této zemi. Mám rád vše od cyklistiky a kanoistiky, kempování a samozřejmě fotbalu. Počasí v Anglii bohužel tyto aktivity moc neumožňuje.

  Potřeboval jsem změnu
  Po 22 letech práce ve Velké Británii jako vedoucí prodeje a ředitel ve Velké Británii jsem se rozhodl, že potřebuji změnu. Prodej zboží, které nakonec stejně skončí na skládce, už mě moc neobohacoval. Naopak výuka angličtiny v bance je něco, co mě opravdu baví.

  Na začátku mé fotbalové kariéry jsem hrál na poloprofesionální úrovni, ale od svých 30 let jsem se soustředil na management a koučování. Také jsem byl v Londýně majitelem permanentky na Arsenal a dodnes mu fandím.

  Přivedení 14 hráčů Taverners do Lipenců pro mě bylo výzvou. A nebylo to zpočátku lehké. Ale teď začínáme vidět výhody našeho rozhodnutí připojit se k pravidelně hrajícímu klubu.

  Možná mi bylo trochu líto, že jsme nemohli více pomoci A-týmu, a to jak já osobně, tak s některými hráči, ale teď to vypadá, že se věci začínají rozjíždět. Vyhráli jsme s B-týmem několik přátelských zápasů, hrajeme moc pěkný fotbal. Ale jestli jdeme opravdu správnou cestou, to budeme s určitostí vědět, až začneme vyhrávat i v mistrovských zápasech.

  Moje fotbalová filozofie je jednoduchá. Hrajeme fotbal od obrany, nesnáším dlouhé míče! (To není vždy snadné s Davidem v brance! :-) ) Chci také, aby B-tým hrál fotbal s úsměvem na tváři, bez bojů nebo hádek mezi sebou nebo soupeřem.


  Rhys Mills na lavičce v pohodovém závěru zápasu proti Točné

  Po roce v klubu konečně cítím, že hrajeme dobrý fotbal a máme vynikající týmového ducha. Teď cítím, že je úplně jedno, pokud jste původně pocházeli z Taverners nebo z Lipenců. A to je pravděpodobně to, z čeho mám největší radost.

  Bohužel je mi líto, že se z druhého okraje Prahy nedostanu na trénink tak často, jak bych chtěl. Ale moje povinnosti rodiče na plný úvazek a závazky mého syna, který začal hrát za přípravku Sparty, znamenají, že je to velmi těžké sem pravidelně jezdit 30 kilometrů přes celé město. Občas se tu ale ukážu a za pomoci druhých pozorně sleduji účast hráčů na trénincích. A hlavně se vždy snažím být na hřišti při zápase.

  Největším úspěchem je parta
  Byl to náročný, ale nakonec obohacující rok. Bylo to 12 měsíců zábavy, která ale může to trvat ještě dlouho... Lipence nás velmi vřele přivítaly a poskytly nám novou výzvu a kvalitní tréninky a zázemí. Na druhé straně doufám, že moje a Cyrillovy znalosti z pražské ligy cizinců využijeme pro hledání případných nových posil pro Lipence.

  Celkově se domnívám, že týmový duch je někdy stejně důležitý jako technická dovednost. Nyní hrajeme dobrý fotbal, ale důležitější je, že se těšíme na společnost ostatních. To je zatím náš největší úspěch ...


  Rhys Mills se svým B-týmem po vítězném zápase se Šeberovem

  Výuka angličtiny prezidenta Pavlíčka v bance byl šťastný přelom. Bohužel jsem s jeho angličtinou moc nepomohl :-)

  Rhys

  P.S.: Rád bych také vyjádřil poděkování Taškovi za jeho podporu ve všech směrech v klubu a také Halgymu za to, že mi umožnil ovlivnit to, co se děje v B-týmu. Tito dva borci znamenají pro klub hodně moc.