• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 • Ví­ceíşčelové hřiště *NOVí‰
 •  
  A tým B tým St.žáci Ml.žáci St.přípr. Ml.přípr. Školička a dívky SG

  Sezóna je zrušena, víceúčelové hřiště je otevřeno (7. 4. 2020)  Kdo ještě doufal, bude zklamán. Mistrovské zápasy letos na jaře nebudou. Výkonný výbor FAČR v úterý 7. dubna rozhodl o ukončení sezóny 2019/2020.

  „Nešlo čekat dál a situace se už musela řešit. Mrzí mě, že nám nebylo umožněno dohrát naše soutěže, ale pokud říkáme všichni, že je zdraví v tuto chvíli jednoznačně na prvním místě, musíme se tím stejně jednoznačně řídit i v našich rozhodnutích,“ prohlásil předseda asociace Martin Malík.  Fotbalová generalita řešila například i MOL Cup a zamýšlela se nad postupy a sestupy mezi profesionálními a amatérskými soutěžemi, nás se ale přímo týká spíš toto:

  *** Veškeré mistrovské a pohárové amatérské soutěže se plošně na celém území ČR ukončují ke dni 8. dubna 2020. Konečné pořadí zůstává podle stavu ke dni 8. dubna 2020.

  *** Kluby nepostupují a nesestupují vyjma případů stanovených Rozhodnutím. Pravidla pro doplňování soutěží se použijí v souladu se Soutěžním řádem (rozuměj: netýká se nás).

  *** Jarní přestupní okno pro amatéry (1. ledna – 31. března) se prodlužuje do 31. května 2020.

  *** Pořádání nemistrovských soutěží a přátelských utkání je možné pouze v souladu s rozhodnutími orgánů státní správy (rozuměj: sledujme vládu, až rozhodne jestli a kdy se dají hrát aspoň přáteláky a jestli tam mohou diváci).

  Mluvil jsem také s ředitelem pražských soutěží Františkem Vitovským a navrhl jsem mu, o čem jsme dumali se sekretářem Tondou Křížem: Ponechat v platnosti rozpis zápasů a naskočit do něj v okamžiku, kdy to vláda povolí. Zápasy by se pak hrály jako přátelské, ale výhodou by bylo, že by nikdo nemusel shánět nové soupeře, nové termíny, vymýšlet turnaje apod.

  Pan Vitovský přisvědčil, že to je jedna z variant, o které se vedení PFS baví. Nelze se na to však spoléhat, nikdo zatím neví, kdy bude nouzový stav, resp. zákaz shromažďování, zrušen.

  Co však platí, je termín 31. květen pro přihlášení do nového ročníku soutěže. Do té doby se tedy musíme dohodnout, kolik budeme mít mužstev a v jaké kategorii. Platí to zejména pro mládež, protože u dospělých se na A-týmu a B-týmu na 99,9% nic měnit nebude. Leda musíme zvážit, zda přihlásit Ligu gentlemanů, tj. hráčů nad 40 let na půl hřiště.

  Víceúčelové hřiště je s omezením otevřeno, work-out nikoli
  Vláda alespoň umožnila omezeně a individuálně sportovat. Do lesa na kole na běhat můžete bez roušky, pokud jste sami a nehodláte se s někým potkat. Otevřeno je také víceúčelové hřiště v areálu K Průhonu, ale jen pro tenis - dvouhru nebo čtyřhru. Rezervace ZDE nebo u správce (Pavel Hájek 730 925 546).

  Naopak work-outový koutek v dolní polovině areálu, v němž se dá posilovat vahou vlastního těla, je prozatím uzavřen. "Protože nemůžeme zajistit plnění vládního nařízení a hygienických opatření. Nemáme personál, který by dohlížel, aby návštěvníci chodili individuálně, ani na to, aby se po každém vydezinfikovalo náčiní," vysvětlila místostarostka Ivana Žáková za úřad městské části, který je majitelem sportoviště.
  (jkl)