• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 • Ví­ceíşčelové hřiště *NOVí‰
 •  
  A tým B tým St.žáci Ml.žáci St.přípr. Ml.přípr. Školička a dívky SG

  Exslávista chce vydržet v Lipencích až do staré gardy (9. 3. 2020)

  Jedinou posilou lipeneckého A-týmu pro jarní sezónu se stal 32letý Miroslav Pecka, který začínal v Sokolově, ale v dorostu oblékal i slávistický dres a získal v něm i titul mistra ligy. Po sérii přípravných zápasů vyběhl v sobotu do prvního mistráku se Zbraslaví a jako střední obránce nedovolil soupeři skórovat.

  Vítej v Lipencích. První vítězství jsi si užil hned při své premiéře. Jak jsi si zápas proti Zbraslavi užil? Vnímal jsi, že to je pro Lipence derby dvou sousedů?
  Děkuju, je důležitý se hned na začátku chytit vítězstvím. Tři body jsou doma. Derby jsem určitě vnímal, ale už z přípravy v hale proti Zbraslavi jsem viděl, že to nebude zbytečně vyhrocený.

  Co tě přivedlo do Lipenců a jak se ti tu líbí?
  Přivedl mě Ondra Holub, se kterým se znám už dlouho. V Lipencích se mi líbí... Zatím je to tu bez jakéhokoliv problému.


  Rok 2005, Míra Pecka je v dolní řadě třetí zprava. Od té doby na hlavě ubylo, na tváře přibylo... (v dolní řadě druhý zleva je Tomáš Jablonský, který se Slavií později získal dva tituly i v áčku)

  Ve svém fotbalovém životopise máš třeba i Slavii a Baník Sokolov. Jak ses tam dostal a co považuješ za svůj fotbalový vrchol?
  V Sokolově jsem vyrostl a vykopali jsme tam poprvé žákovskou ligu. Do Slavie jsem odešel v 15 letech a strávil jsem tam tři a půl roku. Vyhrál jsem v dorostu dvakrát Českou ligu a jednou Celostátní ligu - a to byl můj vrchol. Pak přes Kladno, Čelákovice a Mníšek pod Brdy jsem se dostal až sem do Lipenců.


  Malý důkaz z historie ze slávistického webu. V roce 2005 je Míra Pecka v sestavě slávistického dorostu a získává s ním titul mistra ligy

  Jak vnímáš atmosféru v kabině a na hřišti? Už jsi slyšel o Chytrém klandru?
  Atmosféra je zatím výborná. Byl jsem se na pár zápasech podívat už na podzim, takže jsem Chytrý klandr i viděl a slyšel. Asi to k fotbalu na této úrovni patří.

  Jaké je tvůj oblíbený post?
  Nejlíp se cítím na lajně.

  Měl jsi nebo máš svůj fotbalový vzor?
  Zamlada určitě, byli to Luis Figo a Robert Pires

  Na co si s tímto týmem troufáš? Vydržíš tu až do staré gardy?
  Chci mít hlavně z fotbalu zase radost. Vyhrát co nejvíce zápasů a uvidíme... Chtěl bych hrát, dokud to zdraví dovolí. Takže klidně do staré gardy.


  (jkl)