• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 • Víceúčelové hřiště *NOVÉ
 •  
  A tým B tým Dorost Žáci Přípravky Předpřípravka Články St. garda

  100 let za námi, oslava se povedla (17. 6. 2019)


  Sigi Team, který přišel gratulovat ke 100. výročí fotbalu v Lipencích

  Oslava 100 let lipeneckého fotbalu je za námi. Povedla se? Povedla!

  Všichni gratulanti, kteří přišli v sobotu 15. června na hřiště, odvedli neskutečně dobrou práci. Především hasiči, bez kterých by nebylo kompletní zázemí. V horkém dni pak vytáhli svou specialitu: skrápění vodní mlhou a ochlazování přehřátých návštěvníků, samozřejmě hlavně dětí.


  Holky Sokolky připraveny! Jejich skladba může začít

  Skvělé byly holky Sokolky a jejich představení z historie Sokola včetně předvedení originálních sokolských krojů ze 30. let minulého století, které šil bývalý lipenecký mistr krejčí Ladislav Hrubý. Podobně originální byly aerobičky, které připravily dokonce trojsestavu, všechno pochopitelně na motivy fotbalu. Modely letadel v akci ukázali lipenečtí modeláři. Kličky a kotouly, které vídáme na trávníku, tak byly vidět ve vzduchu nad hlavami diváků.


  Závěrečná pasáž vystoupení aerobiček

  Do historie 101 let staré sáhli žáci základní školy, kteří připomněli vznik Československa.

  Ale především to byla slavnost fotbalu. Začali ji nejmenší caparti v kopačkách domácího týmu a hostů ze Zbraslavi. Naši borci o rok starší a zkušenější, proto rozhodčí Tomáš Kábele povolil posílit hosty o jednoho hráče v poli. O výsledek ani tak nešlo. Spíš o ukázku, že stým výročím fotbal v Lipencích nekončí, ale pokračuje...


  Když Lipence (a Zbraslav) nastupujou...

  Jedním z hlavních taháků odpoledne však byl start Sigi Teamu, který vede druhý nejlepší střelec ligové historie Horst Siegl. Na pozvání mu kromě dalšího "Novolipaňáka" Ivana Haška kývli Ladislav Vízek, Pavel Kuka, Tomáš Jun, Martin Frýdek nebo rekordman v počtu získaných ligových titulů Jiří Jarošík. Zpestřením byla nominace Jakuba Koháka, který zároveň přijel jako tvář virtuálního operátora Mobil.cz, jenž pak měl na hřišti svůj stánek. Soupeřem byl lipenecký A-tým, který však už měl v nohách dopolední poslední mistrák na Zličíně (7:1). Zápas se Sigi Teamem skončil smírně 6:6.


  Partnerem akce byla Stavební spořitelna České spořitelny Buřinka

  Ve vložené exhibici soutěžili ve střelbě penalt Jakub Hohák, Horst Siegl, Ladislav Vízek a sparťanka Adéla Pivoňková. Diváci si mohli vsadit, kdo z těchto osobností vyhraje. Jediný olympijský vítěz a bronzový medailista z mistrovství Evropy Ladislav Vízek dal všechny tři penalty a pak vylosoval z tiketů těch, kdo v něj věřili. A vyhrál Jirka "Jiljí" Antoš. Může se těšit na dobrou večeři v Yoshihashi Sushi Ivana Haška ml..

  Gratulovat přijely i dívky Sparty, které obhájily mistrovský titul a přivezly na ukázku vítěznou trofej plus pohár za vítězství v národním poháru. Ty se utkaly s Výběrem Lipenců, což byli v tomto případě kluci z béčka a staré gardy. Po remíze 3:3 se kopaly penalty a v dramatickém rozstřelu zvítězili domácí, protože v osmé sérii americká brankářka Megan Dorsey trefila jen tyč branky Daniela Karase.


  Ocenění členové s medailemi Za zásluhy o klub

  Dojemná byla pasáž oceňování zasloužilých členů v čele s 92letým nejstarším fotbalistou Karlem Říhou. Mnozí z oceněných se neviděli přes čtyřicet let!

  Podobně si svou chvilku vzpomínek a slávy vychutnaly členky dívčí jedenáctky z roku 1970 se svým trenérem Břéťou Hošákem. Ten ráno sedl na vlak v Přerově, dopravil se do Lipenců a navečer zase po dráze zamířil zpátky. Ale nelitoval, v Lipencích byl od 70. let poprvé... Děvčata si pak užila pocit, jaký zažívají střelci gólu na dolní branku. S pamětními medailemi na krku napochodovala před Chytrý klandr a s každým divákem si plácla.

  Protože to bylo zábavné odpoledne pro celou rodinu, byla na horní půlce hřiště připravena herní zóna se skákacím hradem, obří skluzavkou, zkouškou fotbalových a golfových dovedností a hasičské disciplíny. Na víceúčelové hřišti pak návštěvníci mohli zhlédnout výstavu ze stoleté historie lipeneckého fotbalu, jejíž kurátorkou byla Andrea Kábelová (expozice zůstane na místě do 29. června). A Slavia na ní zapůjčila pohár pro mistra ligy, dívky Sparty pak svůj mistrovský pohár i trofej pro vítěze domácí pohárové soutěže.


  Výstava na víceúčelovém hřišti

  Dalším vrcholem bylo losování tomboly. Hlavní cenu - hodinky z limitované edice vyrobené ke 100. výročí ukončení I. světové války v hodnotě 10 tisíc korun, získal domácí Pavel Nauš. Druhou cenu, koloběžku v hodnotě šest tisíc korun, vyhrála bývalá poštmistrová Zuzana Vladyková.


  Výherce hlavní ceny tomboly Pavel Nauš

  Slavnost pak vyvrcholila hudebními vystoupeními. Srdce fanoušků si získala skupina Vulture s místním bubeníkem Danielem Čechem, bodoval i DJ Jirka Kulhánek a především pak další z domácích (bývalých) fotbalistů Dino Dražan, který dokázal rozpumpovat především omladinu.

  Co dodat? Počasí nakonec vydrželo, lehký deštík při diskotéce náladu nezkazil. Poděkování patří všem, kdo dorazili, přispěli do pokladny klubu vstupným, zakoupením sázenky nebo tomboly nebo prostě jen útratou či dobrou náladou.

  Oslava se tedy povedla, ale je na dlouhou dobu asi poslední. Hlavní organizátoři jsou poněkud vyšťavení a nedokážou si představit, že by takovou porci mohli někdy zopakovat...
  (jkl)

  Fotogalerie
  Návod na prohlížení: další fotka se zobrazí poté, co kliknete na nápis "další" nebo jen na jakékoli místo na fotce. Komu nestačí toto minialbum, větší fotky najde ZDE