• Rozpis sezóny
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Články
 • Kontakty
 • Odkazy
 • Víceúčelové hřiště *NOVÉ
 •  
  A tým B tým Dorost Žáci Přípravky Předpřípravka Články St. garda

  Mužem roku je Tonda Kříž, novým členem výboru Pepa Vladyka (24. 11. 2018)


  Předseda klubu Jirka Pavlíček zahajuje valnou hromadu

  Fotbalisté Sokola Lipence uzavřeli sezónu tradiční valnou hromadou, na které bilancovali uplynulý fotbalový rok. Předseda Jirka Pavlíček ho ve zprávě označil za poměrně úspěšný. Jednak pokračuje dobrá práce s mládeží, jednak se oběma týmům povedlo udržet své soutěže, podařilo se také zrekonstruovat dolní hřiště pro mládež, vylepšit cestu na hřišti a konečně napojit kanalizaci.

  Mužem roku se stal sekretář klubu Tonda Kříž. Výbor ho ocenil zejména za jeho organizační práci při zajišťování rekonstrukce hřiště pro mládež a pokládku asfaltového recyklátu na cestu kolem hřiště. Dokázal také domluvit výhodné podmínky při nákupu branek pro žáky a přípravky.


  Muž roku Tonda Kříž přebírá gratulaci od předsedy

  Ocenění Trenér roku získali koučové mladších žáků Pavel "Šimpy" Bernklau a Matěj Sedláček. Oba se zasloužili o to, že problematická kategorie žáků nejen že neskončila, ale posílila. A kluci začínají hrát velmi dobrý fotbal a drží spolu jako jedna parta. Trenéři se také domluvili na výpomoci se dvěma tatínky a celkově je tento tým nadějí do budoucna.


  Trenéry roku byli vyhlášeni Pavel "Šimpy" Bernklau...


  ... a Matěj Sedláček

  Členství ve výboru se kvůli časovému zaneprázdnění vzdal Daniel Karas. Na jeho místo zvolila valná hromada zástupce hráčů Pepu Vladyku.
  Nový člen výboru Pepa Vladyka

  Jeho úkolem bude hlavně kontakt obou týmů dospělých s výborem. Aby se už nestávalo, že je problémem vybrat včas členské příspěvky nebo svolat hráče na brigádu. (Což se následující den po valné hromadě, kdy byla svolána brigáda na úklid v hasičárně, příliš nepovedlo a opět uklízeli "staří psi" z výboru, Čína ml. a vedoucí předpřípravky Martina Kelíšková...)

  Předseda také ve zprávě zmínil novou situaci v obecním zastupitelstvu. Vysvětlil, proč vůbec vzniklo sdružení nezávislých kandidátů HaFo Lipaňáků, v níž jsou zastoupeni fotbalisté a hasiči: prostě proto, že oba spolky, které jsou lídry společenského života v obci, necítily dostatečnou podporu od bývalého vedení obce, a proto nominovaly své kandidáty. Nyní tak mají v zastupitelstvu pět členů, z toho místostarostku Ivanu Žákovou a dva radní Marušku Cimlerovou a Standu Řezníka. Zastupiteli jsou ještě Ivana Slabochová a Honza Fatka. Členem zastupitelstva je navíc další fotbalista Honza "Krbec" Kerbach za Hnutí Pro Prahu. Je tak velká naděje, že zájmy nejaktivnějších organizací v obci budou vždy vyslyšeny.

  Hlavní úkoly na rok 2019: oslava 100 let, peníze a voda
  Při výhledu na příští rok není situace příliš radostná, je třeba se výzvám roku 2019 rázně postavit. V první řadě bude úkolem vedení klubu, ale vítány jsou i náměty a pomoc od všech členů, sehnat více příjmů do klubové pokladny.

  Za prvé se nám zvýší náklady na provoz, protože po připojení kanalizace nově platíme i stočné a musíme počítat s pár desítkami tisíc navíc. Sekačky jsou na hranici životnosti a brzy nás čeká investice do nákupu nových. A především je tu komplikace se studnou. Po jarním pročištění se v létě ukázalo, že studna kapacitně na závlahu dvou travnatých ploch nestačí. Zaskočit museli hasiči s pravidelnou zavážkou v cisternách, ale to bylo nouzové, nikoli systémové řešení. A nyní jsme se od studnařské firmy dozvěděli nemilou pravdu: studna se už více prohloubit nedá. Je špatně - našikmo - vykopaná a na dně jsou místo metrových skruží už jenom šedesáticentimetrové a nejde s nimi hnout. Řešením tedy zřejmě bude muset být vykopání studny nové - a to není levná záležitost.

  Poměrně velké peníze budou třeba i na jednu z hlavních událostí příštího roku: oslavy 100 let od založení fotbalu v Lipencích. Zaneste si tuto slavnost už teď do kalendáře a počítejte s ní: v sobotu 15. června 2019 od 14 hodin!

  A kdo by měl zájem být sponzorem nebo partnerem této akce, je vítán a může se ozvat komukoli z výboru (kontakty zde). První zájemce už máme: uzenářství a stánek s kávou.


  Nové míče po A-tým

  V novém roce se také áčko (a snad i béčko) mohou těšit na nové míče. Doufejme, že budou pro naše fotbalisty dostatečnou motivací na to, aby se v soutěžích zachránili a nemuseli 100 let "slavit" sestupem.
  (jkl)

  Fotogalerie
  Návod na prohlížení: další fotka se zobrazí poté, co kliknete na nápis "další" nebo jen na jakékoli místo na fotce. Komu nestačí toto minialbum, větší fotky najde ZDE