• Rozpis sezóny
 • Výsledky
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým C tým Žáci Přípravky Předpřípravka Články St. garda

  Valná hromada uzavřela fotbalový rok 2017 (25. 11. 2017)  Předseda klubu Jiří Pavlíček zahajuje valnou hromadu 2017 - (fotogalerie zde)

  Fotbalisté TJ Sokol Lipence zakončili sezónu a na valné hromadě v místní hasičárně zhodnotili rok 2017. Po sportovní stránce označil předseda klubu Jiří Pavlíček první polovinu roku za velmi úspěšnou. Áčko dosáhlo na 6. místo, což byl nejlepší výsledek v 98leté historii klubu, tak vysoko se nevyšvihli ani borci kolem legendárního Vlasty Hvězdy na konci šedesátých let. Také béčko se zachránilo a mládežnické týmy úspěšně sbíraly zkušenosti.

  Podzim už byl trochu horší. A tým pořádně zabral až v posledních dvou zápasech (celkově má 12 bodů za tři vítězství a tři remízy) a také béčko si pomohlo z posledního místa až závěrečným zápasem. Dorost prohrál všech deset mistráků a je úplně na dně tabulky. Mladší žáci vyhráli jednou a náramně to oslavili. Podobně starší přípravka. Nejúspěšnějším družstvem tak je mladší přípravka, která zratila body jen jednou. Ale u mládeže nejsou výsledky důležité, hlavní je, aby to kluky (vlastně i holky) bavilo a vyrůstali v kamarádském prostředí.

  Co se týče úprav areálu připomněl předseda Jiří Pavlíček dobrou spolupráci s městskou částí. Díky ní máme na hřišti nové osvětlení cesty, kanalizaci, novou vstupní bránu a renovované toalety u restaurace U Chytrého klandru.  V příštím roce se budeme snažit zrekonstruovat trávník na spodním mládežnickém hřišti, které byl zničen při výstavbě víceúčelového hřiště - stavební firma několikrát překopla vodovodní trubky nebo elektrické vedení závlahy, takže ta při největších vedrech vůbec neběžela. "Snem je samozřejmě vybudovat umělou trávu s osvětlením, aby tam dalo hrát a trénovat celý rok," uvedl Jiří Pavlíček. "To však není levná záležitost a momentálně sháníme možnosti financování."

  Předseda také vyzdvihl práci s mládeží a poděkoval všem trenérům mladežnických týmů v čele s Danem Karasem. Naopak se snažil vyburcovat hráče z týmů dospělých, aby přidali pomocnou ruku a chodili na brigády v areálu hřiště. (Jeho slova však napadla na úrodnou půdu. Výzvu k rannímu úklidu v hasičárně po valné hromadě nikdo nevyslyšel, přišlo jen pět členů výboru a Mácové, víc nikdo :-( )

  Kromě pravidelných akcí typu Novoroční turnaj, Čarodějnice, Lipenecký dědeček apod. v příštím roce také zahájíme přípravu oslav 100. výročí klubu. (Novoroční turnaj však zatím není kde hrát. Staré hasičské hřiště je rozryté od divokých prasat a není jisté, zde se do konce roku povede dát do hratelného stavu. A pokud nebude znovu silný mráz, za kterého by se neublížilo trávníku na hlavní ploše, není vyloučeno, že budeme muset dlouhou tradici přerušit nebo turnaj odložit na jaro.

  Vedoucí týmů ve svých hodnoceních byli mírně optimističtí a čekají na jaře zlepšení. Jen dorost nečeká dlouhá perspektiva. Jarní sezóna bude jeho poslední. Starší kluci ročníku 1999, 2000 a 2001 pak budou moci startovat za béčko, mladší pustíme na přestup do jiných klubů. A po sezóně se s vedením mládeže po 14 letech rozloučí současný jediný kouč dorostu Jarda "Taška" Kábele.

  Z výboru klubu odstoupil bývalý trenér béčka Pavel Kosík a kooptován byl šéftrenér mládeže Daniel Karas.

  Starosta obce Michal Popek, který byl hostem volné hromady, přislíbil další podporu při vylepšování areálu. V dohledné době bude na mez pod dolní branku instalováno hřiště na petanque, dočkat bychom se měli i venkovních posilovacích nástrojů, pravděpodobně najdou své místo mezi víceúčelovým hřištěm a spodním hřištěm, tedy na ploše, kde dříve stávala hranice při pálení Čarodějnic.


  Takhle nějak by mohly vypadat posilovací nástroje na hřišti

  Starosta hasičů Karel Krůta zase informoval, že se už podařilo dohodnout s majiteli pozemků nad hřištěm dlouhodobý pronájem. Je tedy nyní na nás, abychom s hasiči vybudovali společnou tréninkovou plochu.

  V těchto místech má vzniknout nová tréninková plocha, na které by střídavě trénovali fotbalisté i hasiči
  (jkl)

  Fotogalerie
  Návod na prohlížení: další fotka se zobrazí poté, co kliknete na nápis "další" nebo jen na jakékoli místo na fotce. Komu nestačí toto minialbum, větší fotky najde ZDE