• Rozpis sezóny
 • Výsledky
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým C tým Žáci Přípravky Předpřípravka Články St. garda

  Honza "Ciky" Cikrt obhájil vítězství v Lipenecké běžce (23. 1. 2016)


  Pořadatelský tým bratří Macků vyhlašuje výsledky Lipenecké běžky 2016 - vpravo vítěz Honza "Ciky" Cikrt

  Po třech letech, kdy se v Lipencích znovu "urodilo" trochu sněhu, uspořádali bratři Macků z restaurace U Chytrého klandru netradiční lyžařský závod Lipenecká běžka.

  Samozřejmě, že vyhrál ten nejrychlejší, tedy ten, kdo v nejkratším čase dokázal na běžkách objet hřiště. Ale pozor, nebylo to tak jednoduché: start a cíl byl u Chytrého klandru. Na prvním stanovišti u kabin musel závodník naklopit panáka rumu a těsně před cílovou rovinkou u rohového praporku, kdy už tep skákal docela vysoko, panáka slivovice.

  Navíc nešlo ani tak o nadlidské výkony a napodobení Lukáše Bauera nebo Petra Northuga, ale spíš o účast a originalitu. Bratři Fatkové tak přišli v maskách. Honza jako Iron Man, Petr v proužkovaných plavkách z první republiky (bylo minus 10 stupňů!). Symbolicky tak všechny pozvali na masopustní průvod, který se bude konat 6. února (více zde). Bohouš "Slon" Procházka měl originální běžecké boty: žluté holínky napevno přišroubované k vázání. Honza "Pešek" Šindelář a Martin "Čína" Činovec zase dřevěné lyže půjčené snad přímo od hraběte Harracha.  Ale nakonec všech 11 borců doběhlo či došlo do cíle a do teplíčka u kamen u Chytrého klandru. A mohly se vyhlašovat výsledky:

  První byl a svoje vítězství z roku 2013 (více zde) (v letech 2014 a 2015 nebyl dostatek sněhu) obhájil Honza "Ciky" Cikrt. Druhý byl Ondra Čech a třetí jeho tatík hostující z Hradce Králové Vojta Čech (ročník 1944!). Jen o vteřinu porazil Pepina Vladyku, kterému na trati xkrát spadlo vázání.


  První čtyři závodníci: Honza "Ciky" Cikrt, Ondra Čech, Vojta Čech a Pepino Vladyka


  Ondra Čech, Honza "Krbec" Kerbach a Honza "Pešek" Šindelář před startem


  Petr Fatka oblékl o do minus 10 fešné plavky


  Honza Fatka alias Iron Man


  Bohouš "Slon" Procházka předs startem ...


  ... a na trati


  V akci je Martin "Čína" Činovec


  Honza "Krbec" Kerbach jde na to

  A tak dík patří nejen všem účastníkům za statečné výkony, Marcele Kerbachové za fotodokumentaci mobilem, ale hlavně bratřím Macků za zorganizování pěkné akce! Už brzy bude Lipenecká plácačka, turnaj v ping-pongu...
  (jkl)