• Rozpis sezóny
 • Výsledky
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým C tým Žáci Přípravky Předpřípravka Články St. garda

  Koho volit? Fotbalisté mají svá želízka v ohni: 2. Pavel Rulík (7. 10. 2014)

  Fotbalisté TJ Sokol Lipence budou mít při říjnových komunálních volbách opět svá želízka v ohni. A dokonce tři. Po minulém angažmá předsedy klubu Jiřího Pavlíčka na kandidátce ODS budou letos v dresu sdružení Pro Prahu (Srdíčka) kandidovat člen výboru a manažer A týmu Honza "Krbec" Kerbach, bývalý kapitán A i B týmu Pavel "Zip" Rulík a také provozovatel stánku U Chytrého klandru a hráč C týmu Pavel "Máca" Macků.

  Pavel Rulík je na kandidátce na šestém místě. Jak jsi představuješ svou práci v zastupitelstvu, pokud budeš zvolen?
  Mám ekonomické vzdělání, sedmým rokem se zabývám plánováním a realizací investic do zařízení na zpracování hotovostí, rozpočtem oddělení a jsem zodpovědný za přípravu a průběh veřejných zakázek. Všechny získané zkušenosti bych rád zúročil při práci v obecním zastupitelstvu, a to zejména ve finančním výboru. Určitě bych se zaměřil na zadávání veřejných zakázek a získávání finančních prostředků z dotací, které jsou nutné pro rozšiřování a zlepšování obecní infrastruktury (ať již dopravní či technické infrastruktury, občanské vybavenosti a v neposlední řadě i veřejného prostranství...).

  Jak chceš své kolegy fotbalisty přesvědčit, aby ti "to tam hodili"? A nefotbalisty?
  Od svých 6 let jsem hrál fotbal za Sokol Lipence a prošel jsem si všemi kategoriemi (i když některé jsem musel "rychleji" projít, či "přeskočit", jelikož nás byl nedostatek hráčů). Je obdivuhodné, jak se za "pár" let vše v Lipencích obrátilo a dnes máme tolik mládežnických i dospělých týmů! Mnoho okolních obcí či městských částí nám jen tiše závidí a pod tíhou ztrát fotbalistů ruší "záložní" týmy a nové mládežnické nezakládá. Jelikož jsem zažil spíše opačné problémy tj. nedostatek hráčů, mám z tak velkého počtu týmu obrovskou radost.

  Pro udržitelnost trendu velkého počtu týmů bych se chtěl podílet na získávání finančních prostředků pro dobudování sportovního areálu. Areál se sice za pochodu mění, ale stálo by za to najít v Lipencích shodu nad tím, jakým směrem se dá areál plně využít např. doplnit o celoroční povrch - umělou trávu se zázemím, rozšíření dětského hřiště, apod. Svou činností bych také rád podporoval činnost neziskových organizací jako je Sbor dobrovolných hasičů a Modelklub Lipence, protože čím víc toho našim dětem nabídneme, tím spíš se nám je podaří udržet dál od sezení u počítače a poflakování se.

  Co hodláš udělat pro podporu nejen fotbalistů, ale celkově sportovního vyžití v Lipencích?
  V předešlé odpovědi jsem ve zkratce představil hlavní myšlenku k podpoře sportovního vyžití v Lipencích - dobudování areálu Sokola Lipence nejen pro fotbal. Například vybudování hřiště s umělým povrchem, umělým osvětlením včetně zázemí (šatny, sprchy atd.) není nic jednoduchého a hlavně levného. Jelikož rozpočet obce není dostatečný pro realizaci takto investičně náročné akce, je nutné vynaložit úsilí k vytvoření dobrého projektu a získání finančních prostředků z dotací. Rád bych tak svými zkušenostmi podpořil práci na přípravě takového projektu.
  (jkl)