• Rozpis sezóny
 • Výsledky
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A tým B tým C tým Žáci Přípravky Předpřípravka Články St. garda

  Koho volit? Fotbalisté mají svá želízka v ohni: 1. Honza Kerbach (7. 10. 2014)

  Fotbalisté TJ Sokol Lipence budou mít při říjnových komunálních volbách opět svá želízka v ohni. A dokonce tři. Po minulém angažmá předsedy klubu Jiřího Pavlíčka na kandidátce ODS budou letos v dresu sdružení Pro Prahu (Srdíčka) kandidovat člen výboru a manažer A týmu Honza "Krbec" Kerbach, bývalý kapitán A i B týmu Pavel "Zip" Rulík a také provozovatel stánku U Chytrého klandru a hráč C týmu Pavel "Máca" Macků.

  Honza Kerbach je na kandidátce na třetím místě. Proč jsi kývl na spolupráci se "Srdíčky"?
  Myslím, že za současným starostou a vedením obce jsou vidět výsledky, a to je zásadní argument nejen pro mě, ale myslím, že i pro podstatnou část lipeneckých občanů. I spolupráce vedení obce s námi - fotbalisty - docela funguje. A já věřím, že když nás v zastupitelstvu bude víc, může se ještě zlepšit.

  Co hodláš udělat pro podporu nejen fotbalistů, ale celkově sportovního vyžití v Lipencích?
  Jako jedna ze dvou fungujících dobrovolných složek v obci můžeme být právem hrdí na naši mládež, a to jak početně (máme 5 týmů mládeže), tak i výsledkově, což nám široké okolí závidí. V tom chci naše trenéry mohutně podporovat, vždyť to dělají ve svém volném čase.

  Náš krásný stadión se samozřejmě neomezuje jen na pouhý fotbal, i když ten je samozřejmě zásadní. V tzv. Máca Areně, což je "pracovní název" pro náš areál, je už vyžití víc. Kdo chce, si může za symbolický poplatek zahrát líný tenis, petangue, kroket nebo ruské kuželky. Maminky zase posedí u houpaček, tatínci ve stánku. Ale aktivitě se meze nekladou, dovedeme si představit i jiné vyžití, o které budou mít občané zájem.

  Jenže i zde platí Kennedyovské "Neptej se, co může udělat tvá zem pro tebe. Ptej se, co můžeš ty udělat pro svou zem." Zcela jistě by se v areálu našlo místo například pro tenisový nebo volejbalový kurt, ale je třeba si uvědomit, že za tím cílem někdo musí jít, pomoci s nápadem, s projektem a třeba i sehnat peníze. Naše motivace je hlavně fotbalová, ale rádi pomůžeme v jakékoli další aktivitě.  Před čtyřmi roky tehdejší první dáma Lívia Klausová slavnostně poklepávala na základní kámen nové budovy. Ta ale stále nestojí. Proč?
  Ačkoli určité kroky jsme již podnikli a investovali jsme zejména do toho, co není vidět nad povrchem zemským - tedy do přeložky kabelů a betonových pilotů, stavba se pozastavila. Důvodem jsou - jak jinak - finance, kterých se nedostává. Věřme, že v přístím volebním období se situace zlepší a po tělocvičně a umělé závlaze se naplní další ze snů všech lipeneckých fotbalistů.
  (jkl)