• Rozpis sezóny
 • Výsledky
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A - tým B - tým Dorost Žáci Přípravka Články Napište nám

  Rekordní rok končí. Oslava byla namístě (29. 11. 2009)


  Starosta obce Michal Popek promlouvá na valné hromadě Sokola Lipence. Vlevo sekretář klubu Antonín Kříž, vpravo prezident Jiří Pavlíček

  To se to schůzuje, hodnotí a bilancuje, když máte za sebou nejúspěšnější rok v historii. Ano, rok 2009 byl pro Sokol Lipence zatím nejlepším v celé devadesitileté historii. Obě družstva dospělých postoupila do vyšší soutěže, v červnu jsme uspořádali rekordní společenskou slavnost k 90. výročí založení klubu s dvoutisícovou návštěvností a hvězdným obsazením, pět mužstev hraje mistrovské soutěže, navíc máme starou gardu a družstvo předškolních dětí. Lépe jsme na tom opravdu ještě nebyli.

  Toto všechno mohl konstatovat prezident klubu Jiří Pavlíček na sobotní valné hromadě, která se tradičně uskutečnila v lipenecké hasičárně.

  S uspokojením také konstatoval, že se před oslavami podařilo brigádnicky dokončit oplocení celého areálu (dík patří obci za dotaci) a dětské hřiště pro nejmenší (sponzorem byl golfový areál Prague City Golf).

  A protože byl červnová oslava velmi úspěšná, rozhodlo se vedení klubu zorganizovat podobnou akci i v příštím roce. Opět se utkají dvě mužstva plná celebrit, tedy Háša Team a Sigi Team. Předehrou k tomuto slavnostnímu fotbálku bude celodenní turnaj přípravek o Pohár Ivana Haška. Na této akci budou kromě domácího družstva startovat týmy, v nichž současný předseda fotbalového svazu takříkajíc zanechal stopu. Tedy jeho rodný Nymburk, Sparta, kde strávil největší část kariéry, Dukla a Bohemians, kde hrají Haškovi synové. Šestým do party bude vítězné mužstvo McDonald´s Cupu, celostátní soutěže sponzorované světoznámým řetězcem rychlého občerstvení.

  "Počítáme i s dalšími zábavami a soutěžemi, které se letos divákům líbily," řekl hlavní organizátor akce Jiří Vopršal. Co ještě není známé, je termín akce. Je totiž závislý na aktivitách patrona Ivana Haška, který bude muset odcestovat do Jižní Afriky na světový šampionát a už před ním bude mít povinnosti při plánovaných přátelských utkáních reprezentace. Ta - ač se MS na jihu Afriky aktivně nezúčastní - bude sparingpartnerem účastníků mistrovství.

  Z dalšího bilancování zmiňme tři devátá místa áčka, béčka a žáků a také poslední místo dorostu, který bojuje s kluky o dva roky staršími. Nejúspěšnějšími týmy jsou po podzimu stará garda, která v neoficiální Podbrdské lize dokázala zvítězit, a mladší přípravka, jež přezimuje na 4. místě tabulky. Nejlepší střelcem je po polovině sezóny Jonáš Kulveit z přípravky se 16 góly.

  Po valné hromadě se rozjela taneční zábava, které velel diskžokej Jirka Kulhánek, nám dobře známý z oslav 90 let v červnu na hřišti.

  Během zábavy osazenstvo poprvé nahrálo videoverzi Lipenecké fotbalové hymny. Podívejte se:

  Zahanbit se nedaly ani "Sokolky", které tuto verzi hymny neuznávají a hlásí se tradicionalisticky k původní:

  Fotogalerie
  Návod na prohlížení: další fotka se zobrazí poté, co kliknete na nápis "další" nebo jen na jakékoli místo na fotce. Komu nestačí toto minialbum, větší fotky najde ZDE.
  (jkl)