• Rozpis sezóny
 • Výsledky
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A - tým B - tým Dorost Žáci Přípravka Články Napište nám

  Přípravy na oslavy jsou v plném proudu (28. 5. 2009)  Titulní strana výročního almanachu, který je v prodeji U Dvořáků, U Lišků, U Járina, v samoobsluze, U Kubíčků a ve stánku na hřišti

  Fotbal v Lipencích čeká velká sláva a přípravy jsou v plném proudu. Oslava 90 let lipeneckého fotbalu se koná 13. června od 14 hodin ve sportovním areálu K Průhonu 379 v Lipencích a organizace zatím jede podle plánu. "Nechci nic zakřiknout, ale vše klape, jak má," říká hlavní organizátor Jiří Vopršal.

  Ten v posledních dnech znovu kontaktoval všechny slavné osobnosti, které slíbily přijet, a má dobrou zprávu. Všichni se sobotou 13. června počítají a do Lipenců se těší. "Možná ještě vyjde jedno překvapení, ale to fakt nebudu říkat nahlas," poznamenal tajemně Jiří Vopršal.

  Pojďme si připomenout, jak bude vypadat program. Začíná ve 14 hodin a všichni by měli přijít včas. Nebudou žádné prostoje, všechno je vypočítané na minutu. Hned po zahájení pozve moderátor celého dne Libor Bouček na trávník dvě mužstva složená z nejmenších lipeneckých fotbalistů. Ti si zahrají přátelský zápas proti sobě.

  Po nich místo na ploše využije klaun Ronald McDonald a bude příchozí děti učit základy fotbalové abecedy, ale i některé hasičské dovednosti jako stříkání z hadice nebo uzlování. Následovat bude exhibice dospělých hasičů a po nich ukázka mistrů leteckého modelářství, tedy dvou partnerských organizací v Lipencích.

  V 15:45 krátce promluví předseda klubu a starosta obce a hned po nich vběhnou na hřiště děvčata, která předvedou dynamickou skladbu aerobiku. Následně zazpívají žáci lipeneckou fotbalovou hymnu.

  Zlatým hřebem programu bude souboj týmů sportovních i kulturních celebrit vedených Ivanem Haškem a Horstem Sieglem, kteří v Lipencích bydlí. "Háša" nominoval internacionály Jana Stejskala, Ladislava Vízka, hokejistu Petra Břízu, herce Ivana Trojana, Jana Jiráně, dále Viktora Mráze, Jiřího Rosického a své syny Pavla a Ivana.

  "Sigi" povolal Petra Koubu, Jiřího Novotného, Pavla Kuku, Jiřího Jarošíka, herce Martina Dejdara, Tomáše Matonohu, Ondřeje Vetchého, Davida Suchařípu, Davida Novotného, Romana Ondráčka a hokejistu Jiřího Hrdinu.

  Slavnostního výkopu se ujmou Mahulena Bočanová, jejíž manžel Viktor Mráz si také zahraje s osobnostmi, a Pavel Nový, který už v Lipencích byl na slavnostním otevření hřiště na minifotbal. V poločase utkání se představí nový sport v Lipencích: golf a nově otevřený Prague City Golf Club.

  Po tomto zápase chce vedení klubu poděkovat starším členům, kteří se zasloužili o dobré časy lipeneckého fotbalu. A po této slavnostní chvilce následuje vystoupení lipeneckých mažoretek, které se pravidelně zúčastňují například masopustního průvodu.

  Po 18. hodině je na programu zápas staré gardy Sokola Lipence. Aby utkání mělo "grády", rozdělí se dvě party podle své fanouškovské přízně na slávisty a sparťany. Slavnostní výkop bude mít na starost Antonín Panenka.

  A pomalu budeme směřovat k finále. V 19 hodin budou vybrané osobnosti k dispozici divákům na autogramiádě. Aby nikdo nemusel shánět papír, je ve vytištěném almanachu k dispozici jedna volná stránka, kam si všichni mohou nechat slavné hráče nebo herce podepsat.

  Ve 20 hodin začne diskotéka a během dní vylosujeme takzvanou supertombolu. Během dne sice bude možné vyhrát v běžné tombole drobné upomínkové předměty, ale večer půjde opravdu o hodnoté ceny. Společnost Nikon věnovala fotoaparát za více než 10 tisíc korun, sponzorská firma pak klimatizační jednotku, dále bude k dispozici sud piva, fotbalové dresy podepsané slavnými hráči apod.

  Příznivci zpěváka, hudebníka a moderátora Petra Vondráčka se mohou těšit na 22. hodinu a na jeho vystoupení se skupinou Lokomotiva. A celý večer uzavře videodiskotéka.

  Vážení příznivci lipenecké kopané, milí spoluobčané a hosté! Těšíme se na Vás! Celý den je komponován tak, aby se na něm bavila celá rodina. O občerstvení je postaráno, ujme se ho zkušený restauratér Roman Krákora ze Zbraslavi, který v několika stáncích nabídne lákavý sortiment. Objednáno je i pěkné počasí, takže Vaší návštěvě na oslavách nic nebrání. Vstupné bude činit 50 Kč na celý den včetně diskotéky, studenti 10 Kč. Děti do 100 cm mají vstup zdarma.
  (jkl)