• Rozpis sezóny
 • Výsledky
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A - tým B - tým Dorost Žáci Přípravka Články Napište nám
  Valná hromada završila úspěšný rok (30. 11. 2008)


  Trenér starších žáků Luboš Petreje prezentuje svou zprávu o činnosti týmu na podzim letošního roku. Mužstvo starších žáků je příjemným překvapením roku
  Další fotografie najdete zde


  Lipenečtí fotbalisté se rozloučili s rokem 2008. Na valné hromadě zhodnotili jarní umístění i nadějné postavení týmů po polovině další sezóny a při večerní zábavě náležitě stmelili kolektiv.

  Znovu přišel starosta
  Podruhé se valné hromady zúčastnil i starosta obce Michal Popek, což bylo u jeho předchůdců nevídané. Využil setkání se sportovci nejen k tomu, aby poděkoval za dobrou reprezentaci obce a za výchovu nejmladší generace, ale i k seznámení s plánovanými akcemi v Lipencích. Oznámil, že místní úřad už získal třičtvrtěmilionovou dotaci na výstavbu dětského hřiště s prolézačkami a pískovištěm, které bude vybudováno po pravé straně vchodové brány. (Pro pamětníky: tam, kde dříve stávala "Bouda".) "Aspoň budou moci na fotbal chodit i maminky s nejmenšími dětmi," uvedl starosta.

  Informoval také, že výstavba tělocvičny za školou má mírné finanční problémy, ale zůstal optimistou. "Věřím, že nejpozději v lednu 2010 otevřeme a vy už nebudete muset jezdit do haly do Klínce," poznamenal.

  Michal Popek také uvedl, že rekonstrukce příjezdové ulice Josefa Houdka začne zhruba v březnu nebo dubnu. Všichni obyvatelé se tak musí připravit na objíždění přes Lhotka. Dokončovat se také bude kanalizace v Dolních Černošicích.

  Prezident ocenil úspěchy a výchovu mládeže
  Prezident klubu Jiří Pavlíček ve svém hodnocení uplynulého fotbalového roku ocenil především dobrou práci s mládeží. "Trenéři a vedoucí mládežnických družstev tráví na hřišti s dětmi nejvíce času a to je neocenitelná práce," řekl.

  S povděkem kvitoval úspěchy družstev dospělých, které se v loňské sezóně do poslední chvíle držely v boji o postup a na podzim jsou na tom ještě lépe: áčko vede tabulku a béčko je druhé. "Příští rok oslavujeme 90. výročí založení klubu. Bylo by skvělé, kdybychom ho mohli oslavit postupem našeho prvního týmu," prohlásil.

  Pochválil také spolupráci s vedením obce a řekl, že snaha o zvelebení areálu bude pokračovat. Loni se podařilo vyměnit střechu, vybudovat umělé zavlažování na dolním hřišti, pokácet nebezpečné topoly. Požádal starostu o příspěvek na dokončení oplocení hřiště. "To předem považujte za splněné," odpověděl hned na místě starosta Popek.

  Prezident Pavlíček spokojeně konstatoval, že nešvar, který tepal na minulé valné hromadě, totiž nevhodné chování realizačního týmu a lavičky při zápasech, se zlepšilo. Částečně i tím, že správce vyměnil pozice střídaček domácích a hostí a posunul je dále od sebe.

  Trenér áčka: pro postup uděláme vše
  Šéf prvního týmu Honza "Krbec" Kerbach hodnotil uplynulou sezónu radostně. V mužstvu to klape a nebýt jediného nevydařeného zápasu doma s Braníkem, mohli jsme vést výraznějším rozdílem než o dva body. Nicméně sezóna je rozjetá parádně a nic jiného než postup do I. B třídy nemůže být cílem. "Slibuji vám, že pro to uděláme všechno," ujistil Krbec.

  Z mládežnických mužstev si vedou nejlépe starší žáci, kteří vlastně vznikli za pět minut dvanáct. Jejich trenéři Luboš Petreje a Petr "Brdy" Bernklau však dokázali dát dohromady dobrou partu, takže zdaleka nehrají druhé housle. To mladší žáci mají horší starosti a bojují se slabším zájmem chlapců. Okupují poslední místo tabulky a cílem he hlavně dohrát sezónu, případně aspoň jednou vyhrát mistrovský zápas, což se dosud nepodařilo (pouze jednou v přáteláku).

  A přípravka? Ta starší vypadá nadějně a její hráči už chodí posilovat mladší žáky. S mladší to bude ještě hodně a hodně práce a každá pomocná ruka mezi tatínky nebo dědečky bude vítána. Nadějné je, že zkušený trenér mládeže Jarda Macků přislíbil, že se od nového roku začne této skupině věnovat.


  Hlavní cenu v tombole, sud piva, vyhrál starosta Michal Popek. Převzal ho, ale nakonec ho nechal k dispozici fotbalistům


  Následná zábava se povedla
  Na závěr valné hromady byli oceněni jubilanti, tentokrát gólman, který to dotáhl až do druhé ligy, Vlastimil Hvězda, nadšená fanynka Květa Bláhová a trenér Václav Cipra. A pak už se mohlo jen slavit, tančit a vyhrávat v tombole.

  Fotogalerie
  Návod na prohlížení: další fotka se zobrazí poté, co kliknete na nápis "další" nebo jen na jakékoli místo na fotce. Komu nestačí toto minialbum, větší fotky najde ZDE.  (jkl)