• Rozpis sezóny
 • Výsledky
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A - tým B - tým Dorost Žáci Přípravka Články Napište nám
  Rozhodčí Marek přišel o licenci (16. 11. 2008)

  Tak snad přece jen existuje fotbalová spravedlnost! Rozhodčí Milan Marek (na obr.), který nemálo lipeneckých hráčů i funkcionářů dohnal téměř k infarktu, přišel o licenci. Komise rozhodčích mu ji sebrala minulý týden poté, co se opakovalo jeho nevhodné chování ve funkci hlavního arbitra.

  Citujme z komuniké komise rozhodčích:
  KR PFS rozhodla, v souladu s čl. 8, bod 1 „Licenčního řádu pro rozhodčí fotbalu“, o odebrání licence rozhodčímu Milanu Markovi. Rozhodčí Marek nesmí nadále vykonávat činnost rozhodčího fotbalu a nebude delegován k žádnému utkání.
  KR PFS přistoupila k tomuto opatření z těchto důvodů:
  Vzhledem k nedostatkům v řízení utkání a nevhodnému chování pana Marka při výkonu funkce rozhodčího v minulé sezóně (viz Komuniké z jednání KR PFS dne ze 3.6.2008), byl rozhodčí Marek zařazen na listinu rozhodčích pro současný ročník pouze podmíněně s tím, že pokud se bude jeho chování opakovat, příp. se dopustí dalších závažných provinění, bude z listiny rozhodčích PFS vyřazen.
  Podle informací, které má KR PFS k dispozici, dochází při řízení utkání rozhodčím Markem i nadále k jevům, které poškozují nejen jméno a osobnost tohoto konkrétního rozhodčího, ale vnímání funkce rozhodčího obecně. (Např. dne 2.11.2008 při utkání přípravek Střešovice–Nebušice úmyslně „nahrával“ za stavu 17-0 hostům na gól, kterého posléze hosté skutečně docílili).
  KR PFS nehodlá podobné chování akceptovat a konstatovala, že jednání jmenovaného rozhodčího je opakovaně neslučitelné s výkonem funkce rozhodčího fotbalu.


  Co dodat? My jsme jen rádi, že si arogantního chování bývalého sudího, který nám několikrát sliboval, že nás "zařízne", někdo všiml a dotáhl to do konce. Snad to s tím českým fotbalem není tak úplně špatné.

  Pro zajímavost zkušenost kolegů z Tempa: čtěte zde. (jkl)