• Rozpis sezóny
 • Výsledky
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A - tým B - tým Dorost Žáci Přípravka Články Napište nám
  Zvýšení konkurence týmu prospěje, říká kouč áčka (19. 6. 2008)

  Hlavní kouč áčka Honza "Krbec" Kerbach hodnotí uplynulou sezónu jako mírné zklamání, protože se opět nepodařilo postoupit. Zároveň vidí v týmu perspektivu a hodlá dát ještě více šancí mladým hráčům z právě skončivšího dorostu. To vše uvedl v rozhovoru pro náš web:

  Ke kormidlu áčka jsi před rokem nastupoval s jasným cílem a odhodláním vybojovat postup do 1.B třídy, která se v Lipencích naposled hrála v sezóně 2000/2001. Nakonec se to nepovedlo. Proč?
  Hlavním důvodem je nepříliš vydařený podzim, kdy pro zranění citelně chyběl kapitán Vláďa Halgaš a moc se nám nedařilo formovat partu. Přesunutí zápasů áčka na tradiční neděli je sice pěkné, ale má za následek odjezd pražských kluků ihned po zápase domů - a to se ta parta tuží hůř. Navíc i podzimní výkony nenadchly a atmosféra v týmu byla mdlá, rozhodně ne na postup. O to víc mě pak potěšil obrat k lepšímu, který nastartoval zimní turnaj na umělce v Radotíně. Bohužel kousíček, možná jeden zdařený zápas s Tempem, nám chyběl...

  Udělal bys s dnešními zkušenostmi něco v sezóně jinak?
  Myslím si, že ne. Vidím jednoznačné pozitivum v tom, že se podařilo vytvořit konkurenci mezi hráči a vůbec nehrozí, že by nás někdy bylo málo. Na druhou stranu se někdo může cítit ukřivděn, že nehrál tak často, ale to je život.

  Na jaře byl tvůj tým nejlepším ze všech v soutěži. Cítíš alespoň nějakou satisfakci? Je to náplast na ránu?
  Je to slabá útěcha, postup nám unikl o fous. Na druhou stranu kluci vidí, že na to máme a že když zabereme příští sezónu od začátku, mohlo by to vyjít. Musíme samozřejmě zlepšit treninkovou morálku, ale o tom hovoříme již léta.

  Koho bys chtěl z týmu vyzvednout?
  Jednoznačně gólmana Tomáše Poula. Jako jediný odehrál všechny minuty a je skutečnou oporou. S kapitánem Halgašem přišly na jaře i body, dobře se jeví i ostatní mladíci, zejména Šedivý, který si našel své místo v sestavě na levém beku a je také nejpoctivější v tréninku. Pochvala patří i neúnavnému Mildovi Witbergerovi, který toho neskutečně naběhá a je naším nejlepším střelcem. Jako žolík se pak osvědčil Martin Barva.

  Co se v příští sezóně změní?
  Do áčka bych chtěl zapracovat další mladé, a to Toma Kovalčíka a Honzu Cikrta, kteří už nám pomáhali na jaře. Chci zkusit i Honzu Machačného. Ještě se tak zvýší konkurence a je možné, že někteří i ostřílení hráči dostanou příležitost v béčku. Rozhodně se pak ale musí víc trénovat. Chtěl bych změnit i oddělení druhé třídy a přestoupit do jiné skupiny, abychom se neutkávali se stále stejnými týmy. Každopádně musíme tentokrát hrát v samém popředí tabulky od začátku a nic nepodcenit. Hodně si v tomhle směru slibuju od návratu Petra Macků ze Skotska a Pavla Rulíka po zranění. Oba jsou to kromě výkonnostních kvalit kluci, kteří dokážou utužit partu.

  Jaká teď bude spolupráce s B týmem, který jde do sezóny posílen o takřka kompletní dorost?
  Předně si myslím, že bylo splněno to, co jsme si řekli před sezónou, tedy že oba týmy dospělých budou spolupracovat. Nyní bude spolupráce ještě užší, a to jak v tréninku, tak i v tom, že někteří hráči áčka budou béčko posilovat, to vše při respektování principu, že dorostenci, lépe řečeno nedávní dorostenci budou hrát prioritně. Když se pak spojí "dorostenecké" mládí s jedním dvěma hráči áčka, na které nezbude místo v ten který zápas o víkendu, a zkušenost harcovníků Ondry Čecha, Martina Lepšíka, Michala Puchmajera a některých dalších, pak to bude mančaft jako zvon.
  (jkl)