• Rozpis sezóny
 • Výsledky
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Kontakty
 • Odkazy
 •  
  A - tým B - tým Dorost Žáci Přípravka Články Napište nám
  Na valnou hromadu poprvé přišel starosta (25.11. 2007)

  Po skončení podzimních mistrovských bojů se lipenečtí fotbalisté sešli na valné hromadě, aby bilancovali právě končící rok 2007. A nebylo to bilancování nepříjemné. Fotbalový klub Sokol Lipence letos poskočil znovu o kus dál a ukazuje, že patří k hlavním motorům dění v obci.

  Hlava obce představila studii
  Valná hromada byla naprosto výjimečná v tom, že poprvé po listopadu 1989 se jí zúčastnil i starosta obce. Ano, teprve pan Michal Popek ve funkci hlavy obce projevil tolik zájmu, že mezi fotbalisty přišel. A potěšil je nejen svou účastí, ale i výhledy do budoucna. Přinesl s sebou vypracovanou studii, která počítá s lepším využitím sportovního areálu Na Průhonu. "Rozhodující teď bude získat územní rozhodnutí. Pak na studii můžeme společně pracovat a vymyslet co nejlepší projekt," řekl na valné hromadě starosta Popek.

  Předběžně se na hřišti počítá s tenisovými kurty, dětským hřištěm, restaurací a posilovnou. Možná by se vešla i tělocvična. Starosta sklidil za svůj přístup bouřlivý potlesk.

  Předseda: byl to úspěšný rok
  Prezident klubu Jiří Pavlíček ve svém hodnocení konstatoval, že rok 2007 byl rokem úspěšným. "Myslím, že se nám podařila řada věcí, po kterých se léta volalo a zdály se neuskutečnitelné," uvedl.

  Měl na mysli například zavlažování dolního hřiště, které v uplynulém roce trpělo nedostatkem vláhy. Připomněl také, že v současné době v Lipencích funguje rekordních sedm týmů. Jsou to dvě přípravky, žáci, dorost, dvě družstva dospělých a stará garda.

  Poděkoval zejména trenérům mládežnických týmů (Švagr, Halgaš, Kábele, Netolický, Cipra, Provazník, Macků), kteří se starají u budoucí generaci lipenecké kopané ve svém volném čase a mnohdy do toho vkládají i své peníze.

  Předseda rovněž ocenil vedení týmů dospělých. Vždyť B tým se umístil na konci jarní sezóny na postupovém 3. místě a mohl na podzim startovat ve 2. třídě. Vedení klubu ale nakonec usoudilo, že nemá cenu budovat dva nezávislé týmy, což by se podle řádů muselo, a zůstat bez možnosti střídavého startu spousty fotbalistů za A i B tým. "Čas nám dal zapravdu, bylo to správné rozhodnutí," dodal předseda.

  Jiří Pavlíček pochválil i současnou spolupráci A týmu a dorostu. Jednak při trénincích, jednak při nominacích nadějných juniorů. Vyzdvihl také spolupracující tandem v čele áčka. hlavního trenéra Honzu Kerbacha a Milana Jamrika." Tímto oběma děkuji za jejich vstřícný a aktivní přístup k nalezení tohoto, myslím si, zcela optimálního řešení," uvedl.

  Kritika chování
  Aby nezůstal jen u chvály, kritizoval prezident klubu slabou účast hráčů áčka na trénincích. "Za sebe říkám, že budu na trenéry neustále tlačit, aby hráli ti, co trénují a ti, co fotbalu dávají srdíčko a ne ti, co se v neděli přijdou ukázat na zápas. Třeba tím přijdeme o nějaký bodík, ale pro budoucnost to je důležité," zdůraznil.

  Kritice podrobil také chování realizačního týmu a lavičky u většiny utkání. "Neexistoval snad zápas, aby se nevyvolala hádka s lavičkou soupeře či s jejich hráči. Jsem přesvědčen, že tato nálada se odráží i ve výkonu našeho mužstva a vnáší zbytečnou nervozitu na naše kopačky. Proto apeluji na všechny naše trenéry, hráče a členy, aby se v průběhu zápasu v tomto prostoru chovali korektně a věnovali se fotbalu a našim hráčům a nekomunikovali se soupeřem," řekl Jiří Pavlíček.

  Kdy šéf klubu hovořil o spolupráci s úřadem městské části, vyznělo to poprvé po dlouhé době optimisticky. "Letos musím - v polistopadové historii klubu asi poprvé - velmi pochválit spolupráci s obcí a novým starostou panem Popkem. Od jara se vcelku pravidelně konaly schůzky mezi vedením klubu a městské části. Obec nám letos pomohla s řadou věcí. Uhradila plně náklady na opravu havarijního stavu kanalizace v naší budově, pomohla sehnat sice starší, ale funkční kotel, a zejména velmi pomohla získat dotaci od magistrátu na opravu střechy, kterou jsme skutečně vzhledem k jejímu havarijnímu stavu získali za pět minut dvanáct," uvedl prezident Jiří Pavlíček.

  Zdůraznil, že cílem klubu je - podobně jako nového starosty -, aby se sportovní areál stal v budoucnu přirozeným centrem obce a hlavně jeho sportovním a kulturním zázemím. "Proto velmi vítáme iniciativy na vybudování dětského hřiště či dalších sportovišť kolem fotbalového hřiště," dodal.

  Přeseda rovněž vyzdvihl spolupráci s lipeneckými hasiči. Poděkoval jim nejen za zapůjčení sálu na konání valné hromady, ale i za báječně vzládnutou přípravu zázemí při novoročním turnaji na starém hřišti.

  Po schůzi zábava
  Po hodnocení jednotlivých týmů přišly na řadu gratulace jubilantům, z nichž se patří vyzdvihnout čilé osmdesátníky: Vladimíra Čiberu, Jiřího Fišera a Karla Říhu.

  A pak už byla jen tombola a tanec až do rána...
  (jp, jkl)