• Rozpis sezóny
 • Výsledky
 • Tabulky
 • Fotogalerie
 • Kontakty
 •  
  A - tým B - tým Mladší dorost Mini 10 Mini 8 Články Napište nám
  Áčko mění trenéra, startuje mládež (1.9.2004)

  Start do nové fotbalové sezóny je v Lipencích téměř revoluční. Kam se podíváte, tam se něco změnilo. A tak se fanoušci mají v roce 85. výročí založení zdejší kopané na co těšit.

  Opět máme mládež
  Hlavní novinkou je počet mužstev, která budou lipenecké barvy hájit. Bude jich celkem pět, což je rekord novodobé historie klubu. Kromě dvou družstev dospělých se letos do hry zapojí mladší dorost a dvě mužstva žáků: mini 8 a mini 10.

  Nový trenér v A týmu
  Také v prvním týmu si musí hráči i fanoušci zvykat na změnu: po více než deseti letech poctivé práce od mužstva odchází trenér Václav Cipra st.. Vypiplal jednu generaci fotbalistů v dorostu, poté si kluky převzal v dospělých a v sezóně 1997/98 s nimi postoupil do I.B třídy. "Jeho práce si moc vážíme a děkujeme mu za ni," řekl předseda klubu Pavel Rubeš.
  Novým trenérem byl jmenován Milan Jamrich, Ciprův dosavadní asistent. Ten svou roli bere zodpovědně. "Chci, aby se zlepšila komunikace nejen mezi áčkem a béčkem, ale i mezi všemi fotbalisty a výborem klubu. Cílem je vytvořit silný tým schopný bojovat o postup," slíbil nový trenér po jmenování. Asistenta mu bude dělat dosavadní vedoucí B týmu Petr Havel.

  B tým bude rezervou a oporou
  Pozice béčka dospělých bude jasná - být rezervou a oporou prvního týmu. Nejlepší hráči z něj budou posilovat A tým, aby byl konkurenceschopný. Béčko povede opět Jan Kerbach, asistentské služby slíbili Pavel Šubrt a Pavel Eliáš. Béčko, ale klidně i áčko, mohou posilovat nejstarší dorostenci, tedy například Tomáš Poul, Radek Šedivý a Procházka.

  Mladší dorost bude opět lipenecký
  Změnou v mladším dorostu není ani tak zamíchání kádru, ale návrat pod hlavičku Sokola Lipence. Tým totiž hrál soutěž pod hlavičkou Realu Praha a startovali za něj naši chlapci. Mladé naděje povede opět trenér Kohoutek.

  Začínáme s minikopanou
  Po květnovém náboru těch nejmladších jsme zaregistrovali dva týmy minikopané, kterým se zkráceně říká mini 8 (ročník 1996 a mladší) a mini 10 (ročník 1994 a mladší). S nimi samozřejmě bude nejvíce práce. Kluci si teď umí sotva přihrát a bude potřeba spousta trpělivosti, aby to někam dotáhli. Starším se bude věnovat Petr Tomšů, Pavel Lepšík a Pavel Macků, mladším Václav Švagr, Jan Kerbach, Jaroslav Kábele, Tomáš Pokorný, Vladimír Halgaš, ale i další, kteří přijdou pomáhat.

  Minižáci jsou jediní, kteří trénují celé léto, i když samozřejmě kvůli prázdninám nechodí vždy všichni. Nicméně minulý týden si vyzkoušeli tréninkové jednotky pod vedením trenéra minižáků Slavie Praha a hráče našeho B týmu Dana Krištofa a zahráli s jeho svěřenci dva přáteláky:
  Lipence mini mix - Slavia mini 8 1:0 a 1:2 (obě naše branky dal Petr Müller)