A tým B tým Dorost Žáci Přípravky Předpřípravka Články St. garda

Lipeneckého dědečka vyhrály poprvé Modřany

Vítězný tým SK Modřany
    (kompletní fotogalerie zde)

Stará garda nebude na letošního Lipeneckého dědečka vzpomínat nejraději. Skončila až na předposledním místě, když se v prvních dvou zápasech střelecky trápila a dala gól až ve třetím utkání. I to ale s pozdějším vítězem z Modřan prohrála a vyhrála až v posledním duelu proti Vodochodům.

Turnaje, který byl zároveň vzpomínkou na nedávno zemřelého Jirku "Figyho" Fialu z SG Vodochody, se po dvouleté přestávce opět zúčastnil tým BCT Bratislava. A stal se černým koněm soutěže. V sestavě velmi podobné té vítězné z let 2014 a 2015, kdy si Slováci odvezli sochu Dědečka do Bratislavy, ale už samozřejmě o deset let starší, drželi dlouho krok s daleko mladšími soky. První dva zápasy dokonce vyhráli, ve zbývajících utkáních už ale došly síly a "Cvernovka" prohrála vždy 1:0. Stačilo to na bronzovou medaili.

Modřanský gólman Vladimír Křehlík ukazuje, proč získal trofej pro nejlepšího brankáře
    (kompletní fotogalerie zde)

Domácí tým neměl špatnou sestavu. Bohužel chyběl Pavel "Háša" Hašek, který byl jako trenér se starší přípravkou ve Slivenci. A také Petr "Máca" Macků, který je ve rekonvalescenci. Do mužstva se ale vrátil Martin Barva, který po skonu Figyho ztratil motivaci působit ve Vodochodech.

Tradiční úvodní zápas jsme hráli proti SK Kazín a tradičně jsme ho neporazili. Měli jsme sice více šancí a více ze hry, ale ve fotbale vždy rozhodují góly. A ten nedala ani jedna strana. Zápas skončil remízou 0:0

Ve druhém zápase proti BCT Bratislava byla naše převaha ještě větší, ale střelci opět zahazovali šance jak na běžícím páse. A pak najednou utekl hostující Andrej Pavliček, udělal kličku vyběhnuvšímu Tomášovi "Nelidovi" Poulovi a zasunul do prázdné branky.

Adrej Pavliček z BCT Bratislava dává první gól v utkání se Sokolem Lipence
    (kompletní fotogalerie zde)

Jirka Pavlíček netrefil centr před brankou BCT Bratislava, konto slovenského brankáře zůstalo celý zápas čisté
    (kompletní fotogalerie zde)

Domácí fotbalisté se vzmohli na další tlak, ale brankáře slovenského družstva nepřekonali. Naopak Slováci stvrdili své vítězství druhým gólem.

Kapitán Vláďa Halgaš odvrací míč směřující před branku
    (kompletní fotogalerie zde)

Ve třetím zápase proti Modřanům se konečně střelci probudili, dali jsme dvě branky (Fanda Moidl a Marek Vokurka). Jenže to nebylo nic platné, protože hosté byli úspěšní třikrát a připsali si další tři body.

Petr Stauch a Milda Witberger v souboji s modřanským hráčem
    (kompletní fotogalerie zde)

V posledním zápase hrál náš tým už jen o čest a o čtvrté místo. Soupeřem byla SG Vodochody, která už hrála oslabena a neměla nikoho na střídání. Proto mělo naše mužstvo navrch a po brankách Marka Vokurky, Mildy Witbergera a Martina Barvy vyhrálo 3:0. Pro vítězství si tedy celkem v pohodě dokráčel tým Modřan, který měl v průměru nejmladší tým a hlavně ve svém středu skvělého Leonarda Marku a koneckonců i výborného brankáře Vladimíra Křehlíka. Oba hráči za své výkony obdrželi individuální ceny.

Stará garda Lipenců
    (kompletní fotogalerie zde)

Lipence: Tomáš "Nelida" Poul, Radek "Čína" Činovec - Vláďa "Halgy" Halgaš, Petr "Šťuch" Stauch, Jirka "Prezident" Pavlíček, Andrej Shalak, Marek Vokurka, Milda Witberger, Zbyněk Zacha, Vašek Cipra, Martin Barva, Fanda Moidl, Honza Novotný
    Branky: Vokurka 2, Moidl, Witberger, Barva

Sokol Lipence – SK Kazín 0:0
    SK Modřany – SG Vodochody 3:3
    BCT Bratislava – Sokol Lipence 2:0
    SK Kazín - SK Modřany 1:3
    SG Vodochody BCT Bratislava 2:4
    Sokol Lipence - SK Modřany 2:3
    SK Kazín - SG Vodochody 2:1
    BCT Bratislava - SK Modřany 0:1
    Sokol Lipence - SG Vodochody 3:0
    SK Kazín - BCT Bratislava 1:0

Pořadí
    1. SK Modřany 10:6 10 b.
    2. SK Kazín 4:4 7 b.
    3. BCT Bratislava 6:4 6 b.
    4. Sokol Lipence 5:5 4 b
    5. SG Vodochody 6:12 1 b.

Nejlepší brankář
    Vladimír Křehlík (Modřany)

Nejlepší střelec
    Andrej Pavliček (Bratislava)