Stará garda

Dušníky nás zaskočily, musíme hrát jinak

1. kolo Podbrdské ligy - 22. 9. 2007
    Sokol Lipence - Daleké Dušníky 1:3 (1:2)

Stará garda v nové sezóně. Foto před zápasem s Dalekými Dušníky jako by naše mužstvo zaklelo.

Stará garda se dočkala. Rozjela se její pravidelná soutěž, tzv. Podbrdská liga. Škoda, že se jí nedočkal bývalý vynikající brankář Tonda Vokurka, který v týdnu rozšířil řady tragicky zemřelých lipeneckých fotbalistů. Zápas proto začal minutou ticha na Tondovu počest.

Prvním soupeřem byly Daleké Dušníky, které leží nedaleko Dobříše. Soupeř přijel na poslední chvíli autobusem v deseti lidech, takže do jedenáctky zaskočil lipenecký Ondra Čech.

A protože našich "Old Stars" se sešlo 17, zřejmě získaly pocit, že vše půjde jako na drátku a se soupeřem si uděláme, co budeme chtít.

Jenže opak byl pravdou. Na "klucích" z Dušníků bylo vidět, že tuto soutěž nehrají poprvé. Dávali si míč z nohy na nohu a našim fotbalistům ho moc nepůjčovali. V prvních deseti minutách jsme se prakticky nedostali na soupeřovu polovinu. Hráli jsme totiž dost netakticky. Nedokázali jsme si přihrát a bouchali jsme míč jako v žáčcích.

A tak nebylo divu, že hosté šli do vedení. Nízký prudký centr zprava před brankářem Kerbachem útočník Dušníků lehce lízl a Krbec si srazil míč do branky.

O pět minut později jsme vyrovnali. Dan Krištof vyslal dopředu Pavla Hájka a tan přehodil vybíhajícího brankáře. V další šanci se ocitl Pavel "Knedlík" Jackl. Hezky pronikl až před brankou, ale levačkou těsně minul pravou tyč. A o dalších pět minut později si Krbec vyběhl před vápno k dlouhému míči, místo aby ho odkopl, chtěl si udělat kličku, avšak zkušený hráč hostí mu balón sebral a poslal do prázdné branky.

Ve druhém poločase se naše hra trochu zlepšila, ale stále zůstávala za úrovní soupeře. Po přihrávkách Pepy Šindeláře se Jarda "Taška" dostal dvakrát do šance, ale jednou se ukvapil se střelou a trefil topoly a jednou mu dobře vyběhl brankář.

Na druhé straně nechala obrana i záloha vystřelit jednoho fotbalistu Dušníků bodlem a míč se snesl přesně do šibenice Krbcovy branky. 1:3.

Napříště musíme hrát chytřeji. Dušníky ukázaly, jak se soutěže staré gardy strkají: po zemi, z nohy na nohu, žádné bláznění.

Stínem velmi fér utkání bylo nezaviněné zranění Dana Krištofa v první půli. Dan škobrtl a ozvala se rána, jako by mu praskla nějaká šlacha v kotníku. Achillovka to snad nebyla, ale pro Dana musel přijet otec, nemohl s nohou dělat vůbec nic, ani řídit auto. Hned v sobotu byl operován, přetržená achillovka. Na to obvykle bývá dva až tři měsíce neschopenka.

Branka: P. Hájek
    Asistence: D. Krištof
    Sestava: J. Kerbach - M. Hájek, P. Provazník, M. Puchmajer, A. Císařovský, P. Vokáč, D. Krištof, P. Šubrt, Jos. Šindelář, J. Kábele, P. Hájek, P. Jackl, P. Eliáš, I. Vodvářka, M. Boleček, P. Rubeš