Sezóna 2011/12

5. kolo nadstavby - 19. 6. 2012
    Jesenice předvádí fotbal z říše snů

Sokol Lipence - Slavia Jesenice 1:5 (0:3)

Tomáš Kábele střílí jediný gól našeho týmu po přihrávce Jendy Lelka (více fotografií později)

V posledním zápase na domácí půdě v této kategorii chtěli kluci nechat zapomenout na mizerný dojem z utkání v Jesenici, kde jsme dostali 9:1. Poařilo se jim to tak napůl.

Především více bojovali a snažili se zapojovat do kombinací. Bohužel udělali ještě nějaké chybky, které zabránily lepšímu výsledku.

Nejlepší formě se navíc netěšil brankář Kuba Zima, byť v neděli měl lví podíl na vítězství v Německu. O dva dny později mu ale v první půli zapadly do sítě střely, které normálně chytá.

Malí fotbalisté z Jesenice ale hráli opravdu dobře. Snaží se přihrávat na jeden dotek, nabíhají si na balóny, velmi dobře je zpracovávají a dávají dál, jsou velice dobří i v individuální technice. Pro trenéra je sen trénovat podobné mužstvo. Přesto v závěru prvního poločasu mírně polevili a my jsme je na chvíli přimáčkli na jejich polovinu. Vojta Doubek třikrát nadějně pálil, ale gólman soupeře byl vždy na místě.

Ve druhém poločase nám chvíli trvalo, než jsme se znovu nastartovali, a tak hosté zvýšili na 4:0. Potom však Vojta Doubek uvolnil Tomáše Kábeleho, ten ale napoprvé trefil jen brankáře. Pak Tomášovi nahrál do gólové šance Jenda Lelek - a to už náš druhý nejlepší střelec proměnil. V závěru se ještě sám před brankářem ocitl Marek Pěnička, ale nedokázal si míč včas zpracovat a vystřelit a přišel o něj.

Proti opravdu kvalitnímu soupeři jsme ale nehráli úplně zle. Vzadu si své odehráli Kuba Ondruška a hlavně Tedík Nauš, který se snažil i unikat po lajně a nahrávat Jonášovi Kulveitovi. Ten opět zlítal celé hřiště a narozdíl od jiných zápasů se mu dařily i přihrávky. Zlepšil se i Dino Dražan, snaží se číst hru a být důrazný v soubojích.

Větší důraz by slušel Tomášům Netolickému i Kábelemu, tomu druhému i lepší pohyb bez míče. Na ten se holt budeme muset zaměřit, protože v něm kulhají i další - třeba Vojta Doubek, Ondra Šmejc nebo Jirka Stoy.

Sestava: Kuba Zima - Ondra Šmejc, Kuba Ondruška, Tedík Nauš, Dino Dražan, Vojta Doubek, Jonáš Kulveit, Tomáš Kábele, Tomáš Netolický, Jirka Stoy, Marek Pěnička, Jenda Lelek
    Branka: Kábele