A - tým B - tým Dorost Žáci Přípravka Články Napište nám
    Sezóna 2010/11
    Starší přípravka, II. třída, skupina B

Turnaj v Davli - 12. 2. 2011
    Oslabená přípravka se v Davli neztratila

Starší přípravka po turnaji v Davli. Zleva Tomáš Kábele, Lukáš Navara, Ondra Pavel, Fanda Pírek, v podřepu Dan Kobranov, Ondra Pavel, Kuba Ondruška a brankář Kuba Zima

Ze sestavy, která v lednu vybojovala na turnaji v Radotíně bronz (více zde), nezbyl téměř kámen na kameni. Tým zdecimovaly hlavně nemoci (4x), hory (2x) a celostátní turnaj v ping-pongu (1x). Proto musel trenér sáhnout jednak do mladší přípravky pro Kubu Ondrušku, jednak risknout povolání nováčka Kuby Zimy, která ještě na podobné akci nebyl. Ale oba tahy se vyplatily. První Kuba neztratil jediný míč a obíral o něj kluky o hlavu větší, druhý se ve třetím zápase poprvé na zkoušku (!) postavil do branky a neuvěřitelnými zákroky vychytal dvakrát čisté konto. Prostě přirozený talent.

Na turnaj nepřijela Sparta (asi už jí došly dresy na podvodné převlékání hráčů - více zde), a tak se místo dvou skupin hrála jedna systémem každý s každým.

První zápas proti PFA Davle. Dva hbití útočníci domácích se snaží projít mezi třemi našimi hráči

PFA Davle - Lipence 1:0
    Jak bývá bohužel zvykem na podobných turnajích, vždycky nám trvá, než se probudíme a rozkoukáme. A v Davli se to projevilo znovu. Prvních pět minut jsme nestíhali a prakticky se nedostali na soupeřovu půlku. Pak přilétla nečekaná a poměrně náhodná střela střela a skončila v pravé šibenici branky Lukáše Navary. I když se pak kluci rozjeli a vyrovnali hru, na srovnání skóre už to nestačilo.

Lipence - Libuš 0:1
    Podobný byl i zápas s pohyblivými, i když menšími kluky z Libuše. Zaspali jsme úvod a soupeř šel do vedení. Ke konci jsme Libuš přimáčkli k její brance a měli několik šancí, Ondra Pavel dokonce dostal míč za brankářova záda, ale bohužel to bylo přímo z autu a gól neplatil.

Kuba Ondruška v akci. Za svá záda nepustil s balónem nikoho

Dolní Břežany - Lipence 1:1
    Konečně jsme se ujali vedení my, po rohu se z voleje trefil Ondra Pavel. Měli jsme převahu a minimálně tři další šance na zvýšení náskoku. Dolní Břežany se většinu zápasu bránily, jen několikrát provětraly v premiérovém zápase Kubu Zimu. Gól, který dostal, byl dost nešťastný. Některý z břežanských hráčů prostě jen nakopl míč dopředu, míč škrtl o jednoho z našich obránců, divně skočil a přes vybíhajícího Kubu zapadl pod břevno. Smůla na druhou.

Modřany - Lipence 0:1
    Hned v úvodu jsme Modřany zaskočili brankou po akci Tomáše Kábeleho, jehož ale brankář vychytal. Na dělovou dorážku dobíhajícího Lukáše Navary pod břevno už ale neměl nárok. Pak ale ožily Modřany. Kuba Zima se činil a vrhal se do střel i pod nohy útočníků. Ke vší smůle ho jeden z nich zblízka napálil do břicha, až téměř ztratil dech. Do branky se na poslední tři minuty musel vrátit Lukáš Navara, ale i on zachoval čisté konto.

Trestňák Tempa, ale gól z něj nebyl

Tempo - Lipence 3:0
    V tomto zápasu se projevila únava našich borců. Kubovi Zimovi bylo špatně, a tak zůstal na lavičce. Na střídání byl tedy jen jeden hráč. Navíc na Fandovi Pírkovi byla znát prodělaná nemoc, byl brzy vysílený a hrál se sebezapřením. Přesto je výsledek až moc krutý, o tři góly jsme horší nebyli.

Lipence - Dobříč 4:0
    Před posledním zápsem jsme měli rozdány karty jasně: když vyhrajeme, jsme čtvrtí. Při remíze by na nás zbyla pátá příčka, porážka by znamenala pád na předposlední, šesté místo. A tak se kluci do soupeře obuli hned od počátku. První gól dal pěkně k tyči po samostatné akci Tomáš Kábele, za chvíli ho skvěle napodobil Daniel Kobranov. I když se pak omlouval, že se mu střela moc nepovedla, brankáře překvapila a skončila přimo u tyče. Další gól přidal bombou z voleje, jak to umí, Lukáš Navara, který už zase mohl do útoku. A závěrečný úspěch si připsal znovu Tomáš Kábele, jehož roh si dobříčský obránce srazil zády do branky.

1. Tempo 15 bodů
    2. PFA Davle 13 b.
    3. Libuš 13 b.
    4. Lipence 7 b.
    5. Modřany 7 b.
    6. Dobříč 3 b.
    7. Dolní Břežany 2 b.

Sestava: Lukáš Navara (Kuba Zima) - Kuba Ondruška, Ondra Pavel, Tomáš Kábele, Fanda Pírek, Kuba Zima (Lukáš Navara), Daniel Kobranov
    Branky: Tomáš Kábele a Lukáš Navara po 2, Ondra Pavel, Dan Kobranov (dlouhodobá tabulka střelců zde)

Příští turnaj hrajeme 26. února v Šeberově pod širým nebem na umělce.