Přípravka a žáci

Soustředění 22. - 29. 8. 2009
    Žáci a přípravka si soustředění užili

Společné foto ze soustředění 2009 v Lučkovicích

Žáci a přípravka už jsou doma ze soustředění v Lučkovicích v jižních Čechách, kde strávili poslední prázdninový týden. Vrátili se na staré známé místo, kde byli v letech 2005 a 2006.

A letos konečně přálo počasí, i když to po odjezdu z Lipenců nevypadalo. Od Cukráku se rozpršelo, že skoro nebylo vidět na cestu a jiné to nebylo ani v Lučkovicích. Naštěstí odpoledne se vyčasilo a soustředění mohlo začít.

První trénink a zápasy
    Hned v neděli byl na programu první trénink a odpoledne první disciplína olympiády. Kluci skákali z místa do dálky. Odpoledne jsme navštívili nedalekou westernovou osadu Fort Hary, kde si kluci mohli zajezdit na koni, zaházet tomahawkem nebo kopím či zastřílet lukem a winchestrovkou. A v pondělí jsme vyjeli na první přátelské zápasy. Tradičně jsme začali v Bělčicích. Začátek utkání přípravky byl tragický, z prvního útoku jsme ve 13. vteřině dostali gól. Ale vývoj utkání se postupně otáčel a nakonec naši mladí borci slavně vyhráli 8:3. Branky dali Jon Kulveit 3, Dan Kobranov a Fanda Pírek 2, Tomáš Kábele 1.

Stejně špatně začali i žáci a prohrávali už v 5. minutě 0:2. Do poločasu se jim podařilo dát branku, ale náskok soupeře se zvýšil na 4:1. Jenže ve druhém poločase jako by nastoupilo jiné mužstvo. Tlačilo domácí na jejich polovinu a ti se pak prosazovali jen v rychlých protiútocích. I tak naši kluci ale srovnali na 6:6 a byli nabuzeni na vítězný gól. Jenže místo toho přišlo v poslední minutě zaváhání, další bleskový brejk Bělčic a smolná porážka 7:6. O góly se rozdělili Martin Kotrč, Viktor Kábele, Michael Suchiňak, Daniel Čech, Michal Pokorný a Samuel Kobranov.

Rekord přípravky v Blatné
    V úterý se po dopolední "olympijské" střelbě jelo do Blatné na krásný stadionek uprostřed města. Tamní prckové s fotbalem začínají, a tak si ti naši, kteří už mají rok a více odehráno, smlsli. Zapsali si rekordní vítězství 13:2, které mohlo být ještě větší, ale trenéři pak raději stáhli naše nejzkušenější borce, aby to nebylo vraždění neviňátek. Góly zaznamenali Ondra Šmejc, Dan Kobranov a Fanda Pírek po 3, David Čech 2, Šimon Hušák a Vašek Švagr 1 (pro oba to byl vůbec první gól).

Také žáci se do soupeře pustili zostra a dostali se až do vedení 3:0, když se postupně trefili Viktor Kábele, Michael Suchiňak a Honza Halgaš. Domácí v poslední minutě před přestávkou snížili a do druhého poločasu nasadili úplně jiné, silnější mužstvo. To naprosto převzalo otěže zápasu do vlastních rukou a otočilo výsledek na konečných 8:3.

Odpočinková středa byla ve znamení dvou disciplín olympiády: sprintu a hodu krikeťákem do dálky. A ve čtvrtek znovu přípravné zápasy. V Miroticích na přípravku čekalo "baby" mužstvo, hráči ročníku 2002 a mladší. Proto jsme opět nechali naše opory ročníku 2001 odpočívat, aby bylo utkání vyrovnané. Což o to, vyrovnané vlastně bylo, ale více branek vstřelili kluci z Mirotic. Vyhráli 6:3 a ukázali našim nejmenším, že se musí ještě hodně učit.

Naopak žáci předvedli snad vůbec nejlepší výkon a připsali si největší dosavadní vítězství. Dobře si přihrávali, pokrývali soupeřovy hráče a dostávali se i do šancí. A protože jich celkem pět proměnili, vyhráli 5:1. Branky dali Viktor Kábele 2, Sam Kobranov, Honza Kerbach a Daniel Čech.

Když se setmělo, vyrazilo osazenstvo lučkovického tábora na noční bojovku. Sem tam se projevil strach z temného lesa, ale baterka a kamarádi v hlídce pomohli ho překonat. Absolvovali všichni bez ztráty kytičky.

V pátek se opět soutěžilo, na programu byly fotbalové dovednosti, které jsou pro naše hráče velmi důležité: slalom s míčem, žonglování, střelba na přesnost a fotbalový golf (hráč musí s míčem projet všechny branky na co nejméně doteků). A poslední disciplínou byl dlouhý běh, který v parném dopoledni vyždímal ze závodníku většinu sil.

Proto jsme pak odpoledne odpočívali. Zašli do blízkých Myštic na zmrzlinu a kdo chtěl, vykoupal se v přilehlém rybníku Labuťák.

Večer se rozdaly poslední sady medailí, ocenění a celotáborové bodování a úklid a na závěr zazněla tradiční hymna "Když Lipence nastupujou...". A za rok jsme tu zas!

Fotogalerie
    Návod na prohlížení: další fotka se zobrazí poté, co kliknete na nápis "další" nebo jen na jakékoli místo na fotce. Komu nestačí toto minialbum, větší fotky najde ZDE a také ZDE