Starší žáci

21. kolo - 26. 5. 2013
    Mužstvo probudila až poločasová sprcha v kabině

SK Újezd Praha 4 - Sokol Lipence 3:4 (2:0)

Starší žáci se v jarní části sezóny potýkají s nekázní. Někteří kluci si myslí, že jsou mistři světa, na trénincích a při rozvičce si dělají, co chtějí a na zápase se na to vykašlou. Tímto způsobem to začalo i v sychravé neděli na Újezdě, po 10 minutách jsme prohrávali 2:0. Nutno ale říci, že to nebyly výstavní góly, ale nedůraz obrany a dlouhý balón na rychlého útočníka.

Pak se hra srovnala a my se začali dostávat do šancí, ale srazila nás překombinovanost, nepřesnost nebo výborný gólman soupeře. Jediná šance, která si zasloužila skončit gólem, byla, když se Miky Urbánek prokličkoval až do vápna, nahrál a před Danem Čechem stál jen gólman. Ale neměl žádnou práci, Dan obloučkem netrefil bránu.

Po poločasové bouřce v kabině, kde hromy a blesky metali oba trenéři, a změně v rozestavení se naši teenageři konečně probrali a už byla jen otázka času, kdy konečně srovnáme. Domácí jen odkopávali na půlku, tam míč zachytili obránci nebo záložníci a útoky se na bránu valily jeden za druhým.

První gól uklidil do brány Honza Halgaš po přihrávce na vápně, druhý se štěstím Ondra Pavel, když bežel sám na bránu a trefil brankáře, od něhož se míč odrazil do brány. Třetí gól přidal opět Honza Halgaš po rohu a čtvrtý Matěj Cuřín, když jen trefil prázdnou bránu z vápna po závaru před bránou. Domácí sice ještě snížili po centru, ale to už bylo vše a my jsme si odvezli tři body.