A tým B tým C tým St. a ml. žáci Přípravky Články Stará garda

Přátelsky - 1. 9. 2012
    Kuba Hotěk zachránil vítězství dvěma góly v poslední minutě

Sokol Lipence - SK Zbraslav 7:5 (3:1)

Mladší žáci nastupují ke svému prvnímu zápasu v nové sezóně na vlastním hřišti

Mladší žáci odstartovali do nové sezóny. Po návratu většiny hráčů ze soustředění v Klášterci nad Ohří jsme doma přivítali sousedy ze Zbraslavi. Ti byli o něco menší, protože spojili starší přípravku (r. 2002) s několika málo mladšími žáky.

Start do zápasu jsme měli raketový. Hned v 39. vteřině dal Kuba Hotěk první gól. A i poté pokračoval nápor našich hráčů. Tomáš Krycner a Tomík Netolický však ve vyložených šancích přestřelili branku.

Oba dva jmenovaní však zařídili druhý gólový úspěch. Tomáš Krycner se dostal ke střele, míč se však odrazil od obránce a Tomík Netolický dorazil z ne úplně lehké pozice balón k tyči.

Ale nejhezčí gól snad za poslední dva roky padl jako třetí v pořadí a byl krásně vypracovaný od všech zúčastněných. Akci zahájil Bertík Slížek. Jako záložník zastavil útok soupeře, vzal mu míč a okamžitě dával kolmo dopředu na rozbíhajícího se Tomáše Kábeleho. Ten vlítnul do vápna, naznačil kličku doprava, ale pak obránce obešel vlevo a od brankového čáry se rozhlédl, komu nahraje. Nabíhající Jonáš Kulveit si křikl o přihrávku, dostal ho přesně a načasovaně na levačku a z voleje pálil po zemi podél brankáře. Opravdu nádhera!

I soupeř se několikrát dostal do šance, ale Kuba Zima byl vždy na místě. "Kuba má perfektní formu. I v Klášterci chytal výborně," konstatoval jeden z kluků, který byl zrovna na střídačce.

Přece jen jsme ale vyrobili chybu. Obránci a záložníci si dostatečně nenabíhali na výkop od branky a Kuba Zima ho tedy poslal trochu nazdařbůh doprostřed hřiště. Tam ho zachytil hostující záložník, udělal pár rychlých kroků a vypálil přesně k tyči.

V úvodu druhé půle přišlo malé zaváhání a Zbraslav snížila na 3:2. Kuba Hotěk a Lukáš Navara však odpověděli dvěma góly a vypadalo to na pohodlné vítězství. Jenže pak jako by našim hráčům došel dech. Hra byla plná nepřesností a nedůsledností při bránění, takže soupeř se dostával na koně. Snížil na rozdíl dvou gólů, pak na jeden... A do toho přišly naše obrovské šance. Ale Kuba Hotěk dvakrát nevyužil svého sóla, neúspěšný byl i Tom Krycner. A najednou šup - rychlý protiútok a bylo vyrovnáno! A Zbraslav byla při chuti a chtěla obrat dokonat ke svému vítězství.

Běžela poslední minuta a lipenečtí kluci s nadechli k závěrečnému náporu. Přišla střela Toma Krycnera, obránce ji odrazil. Zkusil to i Jonáš, další obránce opět zblokoval. A tak Jonáš prostrčil míč na Kubu, ten se prosmýkl mezi dvěma obránci a levačkou pod brankářem vsítil šestý gól.

Ale hosté se nevzdávali a chtěli to ještě zkusit. Tedík Nauš ale vystihl rozehrávku na pravé křídlo, poslal míč na Lukáše, ten prodloužil dopředu, míče se ujal Kuba Hotěk, dostal se před obránce soupeře a podél vybíhajícího brankáře upravil na konečných 7:5.

Kluci potěšili bojovností i dobrou hrou, snažili se přesně přihrávat a rozehrávat do stran. Pár chybiček tam ještě bylo, ale od toho je to přípravný zápas, abychom se poučili. Vyzkoušeli jsme si herní systém 2:3:2 s posílenou zálohou a celkem nám to šlo. Příští týden nás v sobotu od 15 hodin v předzápase béčka dospělých (Lipence B - Zbraslav B) čeká Aritma C.

Hned po zápase se ozval šéf fotbalového kempu v Klášterci, kde byli kluci na soustředění, Radek Šilhan a zajímal se, jak kluci hráli. Z vítězství měl radost a všechny pozdravuje! Naučil se lipeneckou hymnu a těší se, že si ji příští rok na soustředění zazpívá znovu!

Sestava: Kuba Zima - Viky Janauer, Tedík Nauš, Ondra Šmejc, Jirka Stoy - Jonáš Kulveit, Tomáš Kábele, Lukáš Navara, Dan Kobranov, Tomáš Chrt, Bertík Slížek - Tomáš Krycner, Kuba Hotěk, Tomík Netolický
    Branky: Hotěk 4, Netolický, Kulveit, Navara